Juve mund Udinen

Juve mund Udinen

22:25 15/12/2019

Me dy gola të Ronaldo dhe një të Bonuçi të shënuar në pjesën e parë, Juventusit mundi në Torino, Udinen. Që në minutën e 9′ Ronaldo kaloi në avantazh skuadrën e tij duke e lexuar mjaft mirë aksionin.

Portugezi e shfrytëzoi si duhet pasimin e Higuain në minutën e 37′. Ndërsa Bonuçi u gjend në vendin e duhur për të dërguar topin në rrjetë për herë të tretë.

Milan nuk mundi të shkonte më shumë se një barazim pa gola kundër Sassuolo, ndeshje e luajti në San Siro.

Tv Klan


Grupi
LAJMET
Të ngjashme
Grupi