Juventus fiton me përmbysje

Juventus fiton me përmbysje

11:42 23/10/2019

Suksesi i parë sezonal i Real Madrid në Champions

Juventus arriti një fitore të vështirë 2 – 1 ndaj Lokomotiv Moskova. Skuadra italiane pësoi gol në pjesën e parë. Kthesa erdhi në fundin e së dytës. Dybala gëzoi tifozët e pranishëm në Juventus Stadium me 2 golat e shënuar në të 77’ dhe në të 79’.

Maurizio Sarri vlerësoi mentalitetin e ekipit të tij.

“Për fat të keq pësuam, pastaj kundërshtari nuk po linte hapësira. Ishte një situatë e vështirë, por u treguam të zonë që nuk u shpërqendrua.”

Real Madrid festoi fitoren e parë sezonale në Champions League. Goli i Kroos në fushën e Galatasarayt ishte përcaktues në suksesin 1 – 0. Ky rezultat lehtëson pozitën e Zinedine Zidane. Lewandowski udhëhoqi Bayern Munchen drejt fitores 3 – 2 me Olympiacos në Pire.

Sulmuesi polak realizoi 2 gola të rëndësishëm në këtë sukses jashtë fushe për bavarezët. Fitore të thella për ekipet anglezë. Manchester City mundi me rezultatin 5 – 1 Atalantën, ndërsa Tottenham triumfoi 5 – 0 me Crvena Zvezda. Po 5 – 0 fitoi Paris Saint Germain në transfertë me Club Brugge.

Tv Klan
Grupi
LAJMET

Të ngjashme


Grupi