Kamberi rrëfen pse zgjodhi Shqipërinë

Kamberi rrëfen pse zgjodhi Shqipërinë

17:15 12/11/2019

Sulmuesi 24-vjeçar aktivizohej me të rinjtë e Zvicrës

Me dëshirën e mirë për të siguruar një vend titullari në kombëtare, Florian Kamberi më i riu në përfaqësuesen kuqezi pranon se ka qenë në kontakte me Federatën e Kosovës dhe atë të Zvicrës, por zgjodhi shqipërinë.

Për mua ishte kollaj me zgjedh Shqipërinë se Shqipëria tregoi me shumë interes. A’kam fol akoma me trajnerin, më pëlqen të luaj 3-5-2 për mua është më mirë”.

Hysen Memolla shpreson një vend në ndeshjet e radhës duke shpresuar që të përshtatet me rreshtimin 3-5-2.

Të luj mirë, të fitojë ekipi. Rreshtimin edhe mund ta kaloj me 3-5-2”.

Në “Elbasan Arena” ndaj Andorras shpresohet një fitore, në mënyrë që kombëtarja të ketë mbështetje maksimale të tifozërisë në ndeshjen me Francën, që do të inagurojë edhe impiantin e ri që pritet të mbajë emrin “Air Albania Stadium”.

Tv Klan
Grupi
LAJMET

Të ngjashme


Grupi