Kampionati europian i çiklizmit

Kampionati europian i çiklizmit

23:23 15/08/2022

Ylber Sefa renditet në vendin e 28

Ylber Sefa u rendit i 28-ti në Kampionatin Europian të Çiklizmit i zhvilluar të dielën në Mynih.

Gara e gjatë rreth 209 kilometra u karakterizua nga një rivalitet i fortë, ndërsa Sefa e kaloi finishin 8 sekonda pas vendit të parë.

Dy çiklistët e tjerë shqiptarë Marolino Hoxha dhe Olsian Velia nuk arritën ta mbyllnin garën që zgjati thuajse 5 orë.

Tv Klan

Të ngjashme