Mesfushori do të përfitojë mbi 100 milionë Euro në sezon tek Al-Ittihad

N’Golo Kante është larguar nga Chelsea dhe do të luajë për Al-Itihadin. Mesfushori 32-vjeçar ka firmosur për 2 sezone dhe do të përfitojë më shumë se 100 milionë Euro në vit.

Kante është një tjetër futbollist me emër që largohet nga Europa për në kampionatin arab. Tashmë pjesë e tij janë edhe Kristiano Ronaldo dhe Karim Benzema.

Tv Klan