Kapen 10 kg drogë, armë e municioneKapen 10 kg drogë, armë e municione

16:45 04/12/2016

Katër persona, dy prej të cilëve vëllezër, u arrestuan nga Policia e Korçës dhe Pogradecit, në një operacion antidrogë, gjatë të cilit u bllokuan 10 kilogramë kanabis, si dhe armë e municione.

Të arrestuarit janë vëllezërit Erand dhe Enrik Malo, përkatësisht 25 dhe 19 - vjeç, Ervis Dushi 29 - vjeç dhe Reviol Capo, 31 - vjeç, të gjithë nga Pogradeci.

WhatsApp Image 2016-12-04 at 3.01.36 PM (1)

Tre nga katër këta persona ishin depërtuar nga policia maqedonase, pasi në një automjet në pronësi të Arben Bashllarit u gjetën rreth 10 kilogramë kanabis.

Gjatë hetimit, policia gjeti edhe sekuestroi në banesat e të arrestuarve edhe 3 pako me peshë 10 kilogramë lëndë e dyshuar si narkotike kanabis sativa, 1 krëhër automatiku me 27 fishekë të kalibrit 7.62 mm.

WhatsApp Image 2016-12-04 at 3.01.36 PM

Sipas policisë dyshohet se këta persona synonin që lëndën narkotike ta trafikonin drejt Maqedonisë. Të katër personat akuzohen për trafik droge, prodhim e shitje të lëndëve narkotike, armëmbajtje pa leje etj.

Tv Klan


Të ngjashme