Arrestohen 6 policë në portin e Durrësit

Arrestohen 6 policë në portin e Durrësit

09:47 03/03/2019

Gjashtë punonjës të Policisë Kufitare në Portin e Durrësit, u vunë në pranga nga kolegët e tyre me akuzën e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës. Në sajë të operacionit të koduar “Kontrollori” u arrestuan në flagrancë punonjësit e policisë, me detyrë të kontrollorit në Port. Efektivët u arrestuan në sajë të një hetimi të nisur që në vitin 2018, i kryer nga Shërbimi për Çështje të Brendshme dhe Ankesat dhe Prokuroria e Durrësit.

Policët kufitarë në këmbim të vlerave monetare, bënin kalimin e paligjshëm të personave me probleme që e kishin të ndaluar udhëtimin në zonën “Shengen”.

Gjatë kontrollit punonjësve të policisë iu gjetën 2.175 Euro, që dyshohet se janë përfituar në mënyrë të jashtëligjshme.

Tv Klan
UKT
Grupi
LAJMET

Të ngjashme


UKT
Grupi