Kapet 200 kg kanabis në KapshticëKapet 200 kg kanabis në Kapshticë

16:15 29/05/2020

Një sasi prej 200 kg kanabis janë sekuestruar gjatë natës në Kapshticë.

Lënda narkotike u gjet gjatë kontrollit të policisë kufitare në tavanin e një kamioni, i cili transportonte frigoriferë në Greqi.

Në pranga ka rënë drejtuesi i mjetit, rreth 55 vjeç nga Tirana.

Policia ka nisur hetimet për të zbardhur ngjarjen, dhe për identifikimin e autorëve të tjerë të përfshirë. 

Tv Klan
Të ngjashme