Kapet agjenti amerikan


Kapet agjenti amerikan

20:22 31/12/2018

Një shtetas amerikan i dyshuar për spiunazh është arrestuar në Moskë. Paul Whelan u arrestua nga agjentët e shërbimit rus të zbulimit FSB.

Moska dhe Uashingtoni nuk kanë dhënë detaje për aktivitetin e të arrestuarit, por ai rrezikon deri 20 vite burg nëse shpallet fajtor.

Më herët gjatë këtij muaj, autoritetet amerikane arrestuan për spiunazh një shtetase ruse që ishte aktivizuar me organizatat kundër armëve në duart e civilëve.

Tv Klan

Të ngjashme