Kapet gomonia me drogë në brigjet e Italisë


Kapet gomonia me drogë në brigjet e Italisë

16:37 07/06/2020

Pranga 2 shqiptarëve që transportonin 3 kuintalë marijuanë

Një gomone me dy shqiptarë që transportonin një sasi të konsiderueshme marijuane, u kap në brigjet e San Kataldos, në Leçe të Italisë. Mediat italiane raportojnë se vlera e drogës arrin deri në 3 milionë euro.

Në operacionin e Guardia di Financa u arrestuan dy skafistët shqiptarë që transportonin me rreth 3 kuintalë marijuanë dhe 10 kilogramë hashash.

Gomonia, rreth 6 metra e gjatë, u pikas teksa i afrohej me shpejtësi brigjeve italiane gjatë natës dhe pas një ndjekjeje të shkurtër u bllokua nga autoritetet italiane.

Tv Klan
Të ngjashme