Kapet i kërkuari ndërkombëtar

Kapet i kërkuari ndërkombëtar

09:32 09/12/2019

Një 45-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, është arrestuar në Elbasan gjatë një aksioni të Policisë së Elbasanit dhe Interpol Tirana.

Në pranga ra Shpëtim Pepa nga fshati Gradishtë i Belshit. Ai është dënuar nga Gjykata e Florences në Itali me 10 vite e 6 muaj burgim për trafik të lëndëve narkotike.

45-vjeçari Pepa u arrestua me qëllim ekstradimin drejt shtetit italian, ku dhe do të vuajë dënimin. /tvklan.al


Grupi
LAJMET
Të ngjashme
Grupi