Prezantohet me imazhin e mbretit Charles e Camilla gjatë kurorëzimit

Një fotografi e Mbretit Charles të Britanisë dhe Mbretëreshës Camilla të sapo kurorëzuar në Pallatin Buckingham është zgjedhur për kartolinën e Krishtlindjes të çiftit mbretëror, tha Pallati Buckingham.

Charles u kurorëzua Mbret në Maj, tetë muaj pasi ai u ngjit në fron, në një ceremoni madhështore në Westminster Abbey të Londrës, që gjurmon historinë e saj më shumë se 1000 vjet më parë. Camilla, gruaja e dytë e Charles, u kurorëzua Mbretëreshë.

Charles është fotografuar me kurorën Imperial State, Robe of Estate dhe Tunikën e  kurorëzimit, ndërsa Camilla mban kurorën e Mbretëreshës Mary, Robe of Estate dhe një fustan të dizenjuar nga Bruce Oldfield.

Djali i Charles, Princi William lëshoi ​​gjithashtu kartolinën e Krishtlindjeve të familjes së tij për vitin 2023, duke zgjedhur një foto bardh e zi me gruan e tij Princeshën Kate dhe tre fëmijët e tyre, princat George, Louis dhe Princesha Charlotte.

Klan News