Kategoria : Fotogaleri

 • Çifti nga Kosova triumfon në “Lufta e Nuseve”

  Kaltrina dhe Rinori ishte çifti që triumfoi në këtë episod të dytë të programit “Lufta e Nuseve 5”, në Tv Klan. Çifti i parë në konkurrim ishte Sonila dhe Aureli. Sonila është nga ato nuse që do të lërë mbresë me çdo kusht tek shikuesit. Sharmante dhe e qeshur...
 • Shembet pallati 8 katësh

  Një pallat 8 katësh është shembur papritur pasditen e së mërkurës në lagjen Kartal të Stambollit, në Turqi. Sipas informacioneve paraprake, deri më tani  janë konfirmuar të vdekur dy persona dhe 3 të tjerë të plagosur. Autoritetet druhen se numri i viktimave mund të rritet ndjeshëm ndërsa një gjykatë...
 • Të famshmit që iu gjenden pranë aktores në momentin e vështirë

  Aktorja e famshme e serialeve turke, Hande Erçel, ka humbur në një moshë të re nënën e saj Aylin Erçel, e cila prej kohësh luftonte me kancerin. 25-vjeçarja i dha asaj lamtumirën e fundit këtë të diel në Stamboll. Në momentet e saj më të vështira, aktoren e njohur...
 • Viti i Ri 2019 në Tiranë (Foto)

  Nata e ndërrimit të viteve kaloi në një atmosferë tejet të bukur e të gëzueshme në kryeqytet. Qytetarët mbushën rrugët e Tiranës dhe Sheshin “Skënderbej” për të festuar dhe për të shijuar spektaklin e fishekjarreve, të organizuar nga Bashkia e Tiranës. Tvklan.al sjell disa pamje vërtetë mahnitëse nga kryeqendra...
 • Viti i Ri 2019 nëpër botë (Foto)

  Viti i Ri 2019 mbërriti! Vala e festimeve ndriçoi qiejt nëpër botë, duke mahnitur miliona njerëz me spektakël fishekzjarresh e dritash që mirëpritën Vitin e Ri. New York Londër Paris Berlin Moskë Kenia Indi Koreja e Veriut Koreja e Jugut Dubai Filipine Tajvan Kinë Singapor Australi...
 • Shpërthen vullkani Etna (Foto)

  Vullkani Etna në Siçili u rizgjua mëngjesin e së mërkurës, duke lëshuar në qiell shtëllunga hiri dhe llavë. Pamjet janë vërtetë impresive. Në to shihet momenti kur llava e shkrirë nis të bjerë në anë të vullkanit më të famshëm europian, që është rreth 700 mijë vjet i vjetër...
 • Familja britanike ishte në gjumë kur shqiptari i futi makinën në shtëpi (Foto)

  Craig Collins dhe familja e tij ishin në gjumë, kur E. Prendaj përfundoi me makinën e tij Ford Focus në shtëpinë e tyre në rrugën Leigh, duke shkaktuar dëme të mëdha e duke tmerruar personat që ndodheshin brenda. Prendaj, një shqiptar i cili kishte shkuar ilegalisht në Mbretërinë e...
 • Finalja e “Këngës Magjike” në foto

  Skena e Pallatit të Koncerteve është kthyer në një magji të vërtetë. Edicioni i 20-të i “Këngës Magjike” bëri bashkë 23 artistë big dhe 26 artistë të kategorisë së të rinjve. Nën drejtimin e Ardit Gjebreas, moderatores Bora Zemani dhe balerinës Klaudia Pepa gara duket se ka qenë e...
 • Shihni këto foto nëse keni kaluar një ditë të keqe

  Ne të gjtihë kemi ditë në të cilat duket se asgjë nuk shkon mirë. Por gjithmonë ka njerëz që kanë kaluar edhe më keq. Nëse fundjava juaj ka qënë një katalok katastrofash dhe keni nevojë të ndiheni më të lumtur, shihni fotot e mëposhtme. Ato do të sjellin një...
 • Veliu – Rutnam: Forcimi i bashkëpunimit, me interes të dy palëve

  Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu zhvilloi një takim me një delegacion të Ministrisë së Brendshme të Mbretërisë së Bashkuar, kryesuar nga Sekretari i Përhershëm i Ministrisë së Brendshme të Mbretërisë së Bashkuar Philip Rutnam, i cili shoqërohej nga Frances Collier Drejtor i Drejtorisë për Evropën,...
 • Sulmohet agjencia shqiptare në qendër të Athinës (video)

  Një agjenci udhëtimi shqiptare në qendër të Athinës është sulmuar me bomba molotov. Sipas mediave greke, bombat e molotovit u hodhën në pjesën e përparme të kësaj zyre nga persona të paidentifikuar, duke shkaktuar dëme materiale. Sulmi ka ndodhur paraditen e djeshme, por mediat greke fillimisht nuk e kishin...
 • Vritet nga RENEA Kostandinos Kaçifa

  Forcat speciale RENEA kanë vrarë 35-vjeçarin Kostandinos Kaçifa, i cili sulmoi me armë policinë ditën e sotme në fshatin Bularat të Dropullit në Gjirokastër. Mes tij dhe forcave speciale ka pasur shkëmbim të ashpër zjarri, duke u rrezikuar seriozisht edhe jeta e efektivëve të RENEA-s. Kjo ndikohej edhe për...
 • Sherr me mjete të ftohta mes shqiptarëve në Athinë (foto)

  Një shqiptar ka mbetur i plagosur me thikë pasi u sulmua nga një bashkëatdhetar i tij. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Marousi” të kryeqytetit grek ditën e sotme. Mediat greke kanë publikuar edhe foto nga vendngjarja, ku duket shqiptari i plagosur i shtrirë në tokë. Rreth tij janë mbledhur...
 • Hapet ura më e gjatë në botë (Foto)

  Ura më e gjatë në botë mbi det, që lidh Hong Kong dhe Macau me Zhuhain në juglindje të Kinës hapet këtë javë, 9 vjet pasi nisi ndërtimi i saj. E shumëpritura Hong Kong-Zhuhai-Macau do të hapet të mërkurën në orën 9, me orën lokale dhe pritet që në...
 • Ferhat rikthehet në ekran

  Një serial i ri do të rikthejë në ekran së shpejti Ferhatin e “Dashuri Bardh e Zi”. Superproduksioni i kompanisë TMC sjell sëbashku aktorët e mirënjohur turq Ibrahim Çelikkol, Kerem Bursin, Ozge Gurel dhe Oyku Karayel. Seriali titullohet “Dyshja e Mrekullueshme” dhe do të nisë transmetimin premierë së shpejti...
 • Ambasada shqiptare në Vatikan nderon kardinal Ernest Simonin

  Ditëlindja e 90-të e gjeti kardinalin Ernest Simoni në Vatikan. Me këtë rast ambasada shqiptare pranë Selisë së Shenjtë mbajti një ceremoni të veçantë në nderim të tij, me iniciativë të të ngarkuarës me punë Majlinda Dodaj. Në aktivitet morën pjesë edhe Kardinali Giuseppe Bertori, Kyeipeshkvi i Firences, Ipeshkvi...
 • Prisnin të shihnin trupin e të miturit, por kur hapën arkivolin…

  Një shprehje popullore thotë se dielli nuk mund të mbulohet me shoshë dhe disa ndodhi duket se vërtetojnë pikërisht këtë. Pjesa më e madhe e afrikanëve, duke qenë njerëz shumë supersticiozë nuk urojnë për vdekjen dhe sigurisht nuk e marrin atë lehtë. Megjithatë, kjo nuk e pengoi një 30-vjeçar...
 • Zbulohen aktorët e superserialit të ri turk

  Kompania turke e produksionit “Ay Yapim”, me të cilën Tv Klan ka një histori të gjatë bashkëpunimi, ka nisur xhirimet e një tjetër superseriali. “Çarpışma”, ose “Përplasja” do të nisë transmetimin premierë në Turqi në muajin Nëntor. Ditën e enjte, “Ay Yapim” bëri të ditur për publikun edhe aktorët...
 • Ky është pedofili shqiptar që abuzoi me mbesën e tij dhe 3 vajza (foto)

  Autoritetet greke kanë publikuar foton dhe identitetin e pedofilit shqiptar të arrestuar në 16 Shtator në ishullin Rodos, i akuzuar për pedofili. 55-vjeçari shqiptar Sulo Senka akuzohet se që prej vitit 2007 deri në vitin 2013 ka përdhunuar 4 vajza të mitura të moshave. Mes fëmijëve të abuzuar është...
 • Makinat elektrike, epoka e re nis vitin e ardhshëm (Foto)

  Thuajse çdo prodhues makinash do të hedhë në treg një ose më shumë modele të makinave elektrike (EV) përgjatë 18 muajve të ardhshëm. Viti që vjen do të shënojë edhe rritje të madhe të numrin të EV-ve nga prodhuesit më të mëdhenj në botë të makinave dhe kjo pritet...
1 2 3 48
Emisione