Kategoria : Kallezo

 • “Duam drejtësi për Rexhinën”

  Thirrjes së bashkëshortit të Rexhina Debrovës për homazhe i janë përgjigjur edhe gratë shqiptare të cilat jetojnë në Itali. Të enjten, teksa familjarë e qytetarë të shumtë ndezën qirinj dhe njëkohësisht protestuan para spitalit të Elbasanit, në Ravenna një grup nënash shqiptare ndezën qirinj në spitalin e Faenza. Në...
 • Përfshihet nga flakët një lokal në qendër të Tiranës (Video)

  Një lokal është përfshirë nga flakët pasditen e kësaj të enjteje në qendër të Tiranës. Burime paraprake thonë se bëhet fjalë për një lokal të vjetër që ndodhet në afërsi të Kullës së Sahatit. Tvklan.al sjell pamjet e këtij zjarri. Siç mund të shihet edhe në video, një shtëllungë...
 • Degradimi i shkollës 9-vjeçares (Foto)

  Në kushte të papranueshme po zhvillohet mësimi në shkollën 9-vjeçare “Jorgji Dilo” të Elbasanit. Mure të rëna, dyer gati të shkatërruara, dritare të thyera dhe lagështira prezente në çdo klasë, është pamja me të cilën përballen çdo ditë nxënësit dhe mësuesit e kësaj shkolle 9-vjeçare. Qytetarët kanë dërguar në...
 • Tiranë, makina përplas të riun me motor (Video)

  Një person ka mbetur i plagosur këtë të hënë në kryeqytet, pasi u përplas nga një automjet. Ngjarja ndodhi gjatë orës 19:00, në zonën e ish-Kinostudios. Tvklan.al mëson se i lënduari është një i ri rreth 25-vjeç, i cili lëvizte me motor. Ai u përplas nga një automjet me...
 • Zjarr në një banesë në Porcelan (video)

  Një banesë është përfshirë nga flakët e zjarrit mëngjesin e sotëm. Ngjarja ka ndodhur në zonën e “Porcelanit” në kryeqytet. Në vendngjarje shkuan forcat zjarrfikëse, të cilat bënë të mundur shuarjen e flakëve. Fatmirësisht, nuk ka asnjë person të lënduar, por vetëm dëme materiale. Shkaqet janë të paqarta. Ndërkohë,...
 • Makina i merr jetën kalimtarit (Foto)

  Një burrë humbi tragjikisht jetën pasditen e kësaj të premteje, pasi u përplas nga një automjet. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 17:10 në Tapizë, në aksin rrugor Fushë Krujë-Tiranë. Viktima, sipas policisë, është një kalimtar 58-vjeçar me iniciale G.K, i cili banonte në këtë zonë. Ai u përplas...
 • Gjendet i pajetë në lumë një 44-vjeçar (Video)

  Një trup i pajetë u gjet mëngjesin e kësaj të shtune anës lumit Guahak të Skraparit. Viktima është një 44-vjeçar, i cili u gjet nga patrulla e policisë. Në këto pamje të mbërritura në redaksinë e tvklan.al nga një qytetar, shihet pikërisht momenti kur polumbarët nxjerrin nga rrjedha e...
 • Merr flakë makina te Unaza e Re (video)

  Një automjet është përfshirë nga flakët e zjarrit në zonën e Unazës së Re pranë rrethrrotullimit të TEG. Qytetarët kanë dërguar në rubrikën Kallëzo në tvklan.al pamje të makinës së djegur. Në vendngjarje shkuan forcat e zjarrfikëses të cilat bënë të mundur shuarjen e flakëve. Nga ngjarja nuk ka...
 • Përfshihet nga flakët makina në lëvizje (Video)

  Një automjet tip “Mercedes-Benz” ka shpërthyer në flakë gjatë kohës që ishte në lëvizje. Ngjarja ka ndodhur në Unazën e Madhe të Tiranës pranë Saukut. Fatmirësisht, drejtuesi i mjetit mundi të dilte në kohë pa pësuar asnjë lëndim. Qytetarët kanë dërguar në rubrikën “Kallëzo” në Tv Klan pamje të...
 • Aksident zinxhir në Tiranë, përplasen 4 makina

  Një aksident zinxhir ka ndodhur pasditen e së dielës në Unazën e Madhe të Tiranës. Në aksident janë përfshirë 4 makina. Fatmirësisht nuk raportohen të plagosur, por vetëm dëme materiale. Në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë, të cilat po punojnë për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit. Përplasja e...
 • Video/ Aksident në Llogara

  Një aksident rrugor ka ndodhur në Llogara mëngjesin e sotëm. Qytetarët kanë denoncuar në rubrikën ‘Kallëzo’, se dy automjete tip “Benz” janë përfshirë në një aksident. Bëhet fjalë vetëm për dëme të vogla materiale dhe fatmirësisht për një asnjë person të lënduar. Në vendngjarje shkuan uniformat blu. /tvklan.al...
 • Hyrja e “mallkuar” e pallatit, ku aksidentet janë të zakonshme

  Vendi që shihni në këtë foto ndodhet tek rruga e Elbasanit në kryeqytet. Bëhet fjalë për hyrjen e një pallati, që siç rrëfejnë vetë banorët e tij është burim aksidentesh. Një qytetare rrëfen për tvklan.al se pikërisht në këtë vend, herë pas here makinat përplasen me katin e parë...
 • Video/Motori aksidenton 20-vjeçaren pranë parlamentit në Tiranë

  Në kalimtare ka mbetur e plagosur këtë të martë në kryeqytet. Ngjarja ndodhi gjatë pasdites, në rrugën “George Bush”, në zonën e Parlamentit. Burime për tvklan.al thonë se 20-vjeçarja po kalonte rrugën kur u përplas nga një i ri, i cili lëvizte me motor. Menjëherë në ndihmë të saj...
 • Video/ Shiu dhe furtuna “shkatërron” Vlorën

  Reshje të dendura shiu, erë dhe breshër ka qenë situata në vendin tonë këtë të hënë. Rrebeshet e fortë të shiut nuk kursyen as zonat bregdetare ku pushonin me qindra turistë vendas dhe të huaj. Sikurse duket edhe në këto pamje të cilat janë dërguar në rubrikën “Kallëzo” në...
 • Video: Aksidenti i rëndë në autostradë, humb jetën 25-vjeçari

  Një prej të plagosurve nga aksidenti i ndodhur pasditen e kësaj të marte në autostradën Tiranë-Durrës ka ndërruar jetë. Ai është 25-vjeçari Xhemal Goga, lindur dhe banues në Krujë. I riu ishte pasagjer në një prej automjeteve. Sëbashku me një tjetër person, Goga ishte dërguar në spital, por pavarësisht...
 • Foto/ Shpërthejnë bombolat e gazit, digjet vila 3-katëshe

  Një banesë 3 katëshe është përfshirë nga flakët, pas shpërthimit të dy bombolave të gazit 10 litërshe. Ngjarja ka ndodhur tek “Siri Kodra” në kryeqytet. Shpërthimet e bombulave kanë shkaktuar flakë në katin e tretë dhe si dhe gjysmën e katit të dytë,  sikurse duket edhe nga fotot e...
 • Video: Merr flakë në ecje makina në autostradën Tiranë-Durrës

  Një makinë është shkrumbuar nga flakët pasditen e së hënës në autostradën Tiranë-Durrës. Ngjarja ndodhi në kilometrin e 6-të të autostradës, në rrugën dytësore. Burime zyrtare nga Policia e Tiranës sqarojnë se automjeti në fjalë ka marrë flakë në ecje, si pasojë e një shkëndije elektrike. Siç mund të...
 • Foto/ Makina hipën mbi trafikndarëse dhe përplas Benzin në Tiranë

  Një aksident, fatmirësisht pa pasoja në njerëz, ka ndodhur pasditen e së dielës në Tiranë. Siç shikohet edhe në pamjet e siguruara nga “tvklan.al”, një automjet tip “Benz” ka hipur mbi trafikndarëse dhe ka rrëzuar një pemë para se të përplasej me një tjetër “Benz” që po kalonte në...
 • Video/ Makina përfshihet nga flakët tek “Astiri”

  Tiranë- Një automjet është përfshirë nga flakët mëngjesin e së hënës tek “Astiri”. Mësohet se automjeti ka qenë në lëvizje gjatë kohës që ka marrë flakë. Burime nga policia bëjnë më dije se ngjarja ka qenë aksidentale. Makina ka pësuar një defekt që ka shkaktuar flakët. Sikurse shihet dhe...
 • Video/ Autobusi përplas këmbësorin tek “Xhamlliku”

  Tiranë- Një drejtues i linjës urbane të kryeqytetit ka aksidentuar pasditen e së shtunës një këmbësor në zonën e quajtur “Xhamlliku”. Burime nga policia bëjnë më dije se ka mbetur i plagosur një i moshuar, i cili është dërguar në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën. Dëshmitarë nga...
1 2 3 8
Emisione