Kategoria : Klan Plus

 • Shkëmbimet tregtare me rajonin jo në nivelin e duhur

  Në kohën kur flitet për rritje të mëtejshme të shkëmbimeve tregtare mes vendeve të rajonit, shifrat e Institutit të Statistikave tregojnë se import – eksportet me këto vende janë të ulta. Më mirë paraqiten shkëmbimet me Kosovën. Shqipëria eksporton drejt këtij shteti vetëm 7.2 % te totalit të eksporteve...
 • “Klan Plus” në shtëpinë e 38 vjeçarit që u vetëvra

  Vetëm heshtja mbizotëron sot në lagjen “Syrja Dylgjeri” në Elbasan pas përcjelljes në varreza të të riut Elton Hodo. Sipas të afërmve, depresioni ishte një ndër motivet që e çoi 38 vjecarin drejt vetëvrasjes.  Ai nuk mundi t’u nmbijetojë plagëve të marra nga diegia. Për Klan Plus personat që...
 • Bruna tregon vuajtjet e kancerit: “Nuk do më mundi përbindëshi”

  Brunilda Alimerkaj prej 10 vitesh jeton çdo ditë me sëmundjen e kancerit. Ajo e zbuloi fare rastësisht masën tumorale në gji. Pas operacionit të parë në gjoks, mendoi se gjithçka do të shkonte mirë, por metastazat e sëmundjes filluan sërish duke rikthyer kështu betejën më të gjatë në jetën...
 • Video/ Masakra e Lushnjes, babai i Laert Haxhiut: Po i ka vrarë djali im, do ta var në litar

  Laert Haxhiu dhe Orges Bilbili që prej datës 11 Tetor janë të shpallur zyrtarisht  në kërkim nga policia si autorë të dyshuar të vrasjes së dyfishtë që ndodhi në qytetin e Lushnjes. Burime nga Policia e Lushnjes, deklarojnë se dyshohet se dy të rinjtë kanë kaluar kufirin në mënyrë...
 • Oazi magjepsës

  Fshehur në kodrat Sichuan në Kinë, ndodhet një oaz fantastik i njohur me emrin “Yellow Dragon”. Bëhet fjalë për një koleksion prej rreth 3000 llixhash me ujë të ngrohtë.  Këto të fundit, janë formuar si pasojë e ndryshimeve klimatike, më shumë se 1000 vite më parë.  Sipas kulturës së...
 • Biznesi i huaj disa kërkesa për qeverinë shqiptare: Gati të investojmë, duam lehtësi

  Pas thirrjes nga qeveria për kompanitë e huaja që të investojnë në Shqipëri, përfaqësues të biznesit të huaj thonë për Klan Plus se kanë interes në disa fusha.   Ahmad Hijii Al Hijji: “Ne jemi këtu në Shqipëri që prej vitit 2014. Ne po kërkojmë të investojmë në 3...
 • Ndahen binjakët, 30 mjekë realizojnë me sukses operacionin për 16 orë

  Kirgurgët në kryeqytetin Indian Dehli, kanë kryer me sukses një operacion të rrezikshëm mbi dy fëmijë binjake.  Djemtë 2-vjeçarë kishin lindur me kokë të bashkuara dhe kirurgët arritën t’i ndanin pa komplikacione pas 16 orësh në sallën e operacionit. Në këtë process të vështirë morën pjesë plot 30 doktorë...
 • Një 50-vjeçare si Pamela/ Pozon thuajse nudo për një revistë

  Duhet ta besoni Pamela Anderson është 50 vjeçe, por këtë nuk e tregon në setin e fundit fotografik.   E zhveshur superylli duket absolutisht e përsosur.  Që nga filmi Baywatch për të duket sikur kanë kaluar  vetëm pak ditë dhe jo vite. Aktorja në këtë set pozon për King Kong...
 • I mbijetuari nga kanceri i gjirit, i moshuari apel burrave: Mos nënvlerësoni simptomat

  Në mbarë botën 2500 meshkuj preken çdo vit nga kanceri i gjirit. Një prej të mbijetuarve ka rrëfyer vuajtjet që ka kaluar dhe apelon të gjithë meshkujt që nëse kanë simptoma.  “Unë jam një i mbijetuar nga kanceri i gjirit”. Mund të duken fjalë të cuditshme kur i dëgjon...
 • Kancer gjiri dhe në moshën 17 vjeç

  Kanceri i gjirit nuk po njeh më gjini. Edhe pse në raste sporadike mjekët onkologë pohojnë se ky lloj kanceri prek edhe meshkujt. “Janë raste të rralla, por jo të përjashtueshme”. Megjithatë në muajin sensibilizues në luftën me kancerin e gjirit numri i femrave të prekura po shënon rritje,...
 • Tiranë/ Kapet i riu me dy bomba të telekomanduara gati për shpërthim

  Një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore është arrestuar pasditen e së enjtes në Tiranë. Mësohet së është vënë në pranga me dy mina C4 të telekomanduara, një 30 – vjeçar nga fshati Zdrajsh i Librazhdit. Raportohet se të arrestuarit Taulant Goli alias Landi Goli, i është sekuestruar dhe një...
 • Lirohen aktivistët në Turqi

  Pas tre muajve të kaluar në paraburgim, gjykata turke ka liruar me kusht 8 aktivistë për të drejtat e njeriut që po gjykohen për terrorizëm, në bashkëpunim me organizatën FETO të Fetullah Gulen. Për arsye ende të paqarta, prokurorët e çështjes i thanë dje gjykatës se të pandehurit mund...
 • Modelja “zbulon” tatuazhin

  Ashley Graham tërheq vëmendjen e publikut edhe kur nuk është në pasarela. Modelja  që  po  thyen  barrierat  e  modelingut po kalon pushimet e radhës në Bahamas. 29-vjecarja në videon e fundit shfaqet me bikini të bardha dhe ka zbuluar se ka dhe një tatuazh në trup. Siç duket është...
 • Policia kolumbiane kap 498 kg kokainë në Albania

  Qytetarët shqiptarë duhet të jenë çuditur kur kanë parë policinë kolumbiane të asgjësojë mbrëmë në një kamion në bashkinë me emrin Albania sasinë prej 498 kg kokainë e pastër që po behej gati të transportohej në rrugë detare drejt Italisë. Ndërsa flitet për Shqipërinë si një vendet furnizues kryesor...
 • “Violinisti pa këmishë”, 26-vjeçari pëlqehet për talentin dhe paraqitjen e tij

  Që në moshën 3-vjeçare ka kompozuar melodi dhe sot është një violinistët më të dashur për publikun. Mateu Olshefski, i njohur si violinist pa këmishë ka filluar të krijojë melodi që në moshën 3-vjeçare. Por rreth 26 vite më vonë ai u thotë njerëzve se ka lindur me violinë...
 • 70 eurodeputetë kundër ndryshimit të orës: Shkakton probleme shëndetësore te njerëzit

  Ndërsa rikthehet ora diellore dhe akrepat do të lëvizin 60 minuta prapa, një grup prej 70 deputetësh të Parlamentit Europian është zotuar se do të heqin direktivën e ndryshimit të orës që ndodh dy herë në vit. Eurodeputeti i djathtë çek Pavel Svoboda shprehet se hulumtimet shkencore kanë treguar...
 • Krimi në Gjirokastër/ Flasin fqinjët: Bashkëshortët u vranë për një tokë që mbillej me portokalle

  Në Gjirokastër vrasja e dyfishtë e së mërkurës i ka shokuar banorët. “Shumë e papritur, shumë e papritur. Dy ditë para se të ndahej nga jeta, më përshëndeti me dorë, me makinë para kinoteatrit”. “Këtë ngjarje e quaj me të vërtetë një tragjedi. Një ngjarje të shëmtuar”. Fqinjët thonë...
 • Shtohen drogat sintetike/ Mjekët: Kanë pasoja të rënda edhe psikike

  Sot janë rreth 620 lloje drogërash në qarkullim, shumica të prodhuara në mënyrë sintetike. Në Shqipëri ende nuk ka një përhapje masive të tyre, por mjekët toksikologë nuk përjashtojnë përdorimin në rastet e ekzaminuara. Por identifikimi i llojit të drogës është i vështirë për shkak se jo të gjithë...
 • Rrëfimi tronditës: Po nuk mora dozën, s’mund të jetoj

  Një 31 -vjeçar, i varur prej 5 vjetësh nga heroina, tregon për Klan Plus historinë e tij dramatike, në formën e një apeli për të rinjtë që të mos bien në grackën e pluhurit të bardhë. Ai pohon se nëse nuk merr dozën e përditshme nuk mund të jetojë....
 • Shkarkimi ujërave të zeza në Liqenin e Ohrit

  Pogradeci është i vetmi qytet që ka fatin të që shtrihet përgjatë liqenit të Ohrit por që fatkeqësisht  ujërat e zeza të këtij qyteti derdhen në liqen. Edhe pse ndajmë të njëjtin liqen me Maqedoninë, ndryshimet janë drastike në mirëmbajtje.  Një projekt synoi të shpëtonte liqenin nga ndotja me...
Emisione