Kategoria : Kronike

 • Përplaset nga makina një 25-vjeçar në kryeqytet

  Një i ri ndodhet në gjendje të rëndë për jetën pasi u përplas nga një makinë mbrëmjen e së shtunës në Tiranë. Aksidenti ndodhi rreth orës 20:40, në Paskuqan. Sipas policisë, i plagosuri është një këmbësor 25-vjeçar me iniciale E.R. Ai u përplas nga një makinë “Volkswagen” me targë...
 • Video/ Shtëpia ku qëndronte i fshehur shqiptari i arratisur nga paraburgimi

  Mediat greke kanë publikuar pamjet nga shtëpia ku qëndronte i fshehur Gertian Vrushaj, njëri nga shqiptarët që u arratis nga paraburgimi në Greqi. 24-vjeçari u arrestua mëngjesin e sotëm nga policia greke në Koropi. Autoritetet rrethuan zonën gjatë një aksioni në orën 05:00 të mëngjesit. Gertian Vrushaj u gjet...
 • Aksidentohet për vdekje 12-vjeçarja

  Një aksident fatal i ka marrë jetën një të miture ditën e sotme. Ngjarja tragjike ka ndodhur rreth orës 11:30 tek mbikalimi në Kavajë. Makina me targë AA396HJ, me drejtuese një femër me inicialet M. J ka aksidentuar vajzën e mitur 12 vjeçe me inicialet Sh T, e cila...
 • Makina me 4 persona “fluturon” 21 metra poshtë

  Napoli- Një makinë ku udhëtonin katër persona ka rënë nga një lartësi prej 21 metra, por fatmirësisht nuk ka asnjë viktimë Sipas mediave italiane mësohet se në automjet udhëtonin katër persona, dy burra dhe dy gra. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së shtunës rreth orës 06:30 në rrugën Posillipo...
 • Greqi/ Arrestohet një nga shqiptarët e arratisur nga paraburgimi

  4 ditë nga arratisja nga ambientet e paraburgimit në Athinë, arrestohet një nga 3 shqiptarët e shumëkërkuar nga policia greke. Në prangat e policisë ra 24-vjeçari Gertian Vrushaj, ndërsa në kërkim mbeten edhe 31-vjeçari Marjus Dedolli dhe 17-vjeçari Laske Gjikolli. Ata sharruan hekurat e qelisë që ndodhet në katin...
 • Pas fitores së Zvicrës, sulmohet me thikë tifozi me flamurin shqiptar

  Një shqiptar në Bazel është sulmuar me thikë nga persona të paidentifikuar pas fitores së Zvicrës me Serbinë. Mediat vendase raportojnë se një tifoz që mbante flamurin shqiptar u sulmua nga 3-4 persona të panjohur, të cilët dhunuan shqiptarin dhe më pas e qëlluan me thikë në këmbë. Ngjarja...
 • Shëngjin, grabitet këmbimi valutor dhe një biznes nga persona të maskuar

  Pesë persona të maskuar kanë grabitur mëngjesin e sotëm një pikë të këmbimit valuator dhe një lokal bastesh sportive në Shëngjin. Sipas të dhënave paraprake, grabitësit kanë arritur të marrin 5 milionë lekë të vjetra, si dhe makineritë e numërimit të parave. Gjithashtu, grabitësit kanë tentuar të vjedhin edhe...
 • Dogji mbeturinat po merr flakë ura, lë dy fshatra të bllokuar

  Ura mbi lumin Seman dhe lidh fshatin Belinë me fshatin Kallm është jashtë funksionit, pasi një person teksa ka qenë duke djegur mbeturinat në tokën e tij ka marrë flakë dhe ura. Lidhur me ketë ngjarje policia ka vënë në pranga  Mentor Hatia, 47 vjeç, banues në Kallm, Fier....
 • Emri/ Në kërkim për shfrytëzim prostitucioni, arrestohet

  Specialistët për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm, arrestuan përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë, shtetasin e shpallur në kërkim ndërkombëtar.  Marko Hidri, 47 vjeç, banues në Tiranë ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga drejtësia italiane për veprën penale “Organizatë kriminale me qëllim shfrytëzimin e prostitucionit”. 47-vjeçari është dënuar nga Gjykata...
 • Tre makina përplasen në Rinas – Kashar

  Këto janë pasojat e përplasjes së tri automjeteve të ndryshme në afërsi të urës së Tiranës, në aksin Kashar- Rinas. Gjashtë persona pasagjerë dhe drejtues të tre automjeteve u dërguan për mjekim në Spitalin e Traumës. Ngjarja ndodhi rreth orës 06:40 minuta të mëngjesit, kur ky automjet “Volkswagen”, që...
 • Në pritje të dy letër-porosive për Tahirin

  Prokuroria e Krimeve të Rënda ka afat për të hetuar ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri deri në 17 Korrik. Grupi hetimor ende nuk ka vendosur nëse do të kërkojë zgjatjen përtej kësaj date me tre muaj të tjerë apo do të dërgojë dosjen në gjyq. Burime nga Prokuroria sqarojnë...
 • Video/ Trajleri përplaset me trafikndaresën në autostradën Durrës- Tiranë

  Një aksident rrugor ka ndodhur në autostradën Durrës-Tiranë. Drejtuesi i një trajleri ka humbur kontrollin e mjetit duke u përplasur me trafikndaresen. Nga përplasja e fortë trafikndarësia është spostuar, duke bërë që një pjesë e mjetit të përfundojë në anën tjetër të rrugës.  Si pasojë e aksidentit ka mbetur...
 • Vritet kamionisti shqiptar në Itali

  Itali- Një emigrant shqiptar që punonte në Romë si kamionist u gjet i vdekur nga policia dhe zjarrfikësit në mëngjes. Identiteti i shqiptarit ende nuk dihet, ndërsa sipas mediave italiane, policia e ka identifikuar atë nëpërmjet fqinjëve që e njihnin si kamionist. I vrari thuhet se ishte rreth 33 vjeç....
 • Emri/ Përplas të moshuarin, pranga drejtuesit

  Një aksident me plagosjen e një 76-vjeçari ka ndodhur në aksin rrugor Pushimi i Shoferit – Fier Shegan. Referuar njoftimit të policisë bëhet me dije se Haki Lezo, 51 vjeç, banues në Kuçovë duke drejtuar mjetin tip “Fiat”, ka aksidentuar Ll.G, 76 vjeç, banues në Lushnje, i cili ishte...
 • Përplasen dy urbane në Tiranë, 6 pasagjerë të plagosur

  Gjashtë persona u plagosën nga një përplasje e dy autobusëve të dy linjave të ndryshme në afërsi të Kthesës së Kamzës në Tiranë. Drejtuesi i një prej autobusëve sipas policisë ishte në gjendje të dehur. Policia nuk dha detaje të mëtejshme duke argumentuar se çështja është ende në verifikim...
 • Shkatërrohet banda shqiptare e kokainës

  Policia italiane ka goditur një bandë të rrezikshme shqiptarësh që merrej me trafikimin e sasive të mëdha të kokainës. Lajmi bëhet i ditur nga mediat përtej Adriatikut. Në sajë të hetimeve të quajtuara “Belleza”, agjentët kanë zbatuar urdhërin e prokurorisë së Milanos dhe kanë arrestuar 8 persona, 7 shqiptarë...
 • Rrëfehet 25-vjeçari që plagosi prindërit

  Një ditë pas sulmit me thike ndaj prindërve 25-vjeçari Hajri Neziri është shprehur i penduar për krimin. Ai rrëfeu se konfliktet me nënën dhe babanë kishin nisur që prej ditës që u prezantoi vajzën me të cilën ishte fejuar pa dakordësinë e tyre. “U fejova pa pëlqimin e prindërve....
 • Emrat/ Këta janë 3 shqiptarët e arratisur nga komisariati, pranga dhe 2 të tjerëve

  Greqi- “Ishin kthyer në tmerrin e pronarëve të banesave në të gjithë Atikën”. Kështu shkruajnë mediat greke për 5 shqiptarët e arrestuar për mbi 70 vjedhje. Tre prej tyre arritën të largoheshin në datë 19 Qershor nga qelitë e paraburgimit të një komisariatit në periferi të Athinës. Të arratisurit...
 • Droga në Karaburun/ Policia: U gjetën 769 kg kanabis dhe 59 litra benzinë

  Policia ka zbuluar peshën e saktë të drogës që gjeti në breg të Karaburunit paraditen e së mërkurës. Sipas informacionit zyrtar pas peshimit doli se ishin 796 kg kanabis sativa, si dhe 59 litra benzinë. Nuk dihet nëse droga ishte hedhur për t’i shpëtuar ndjekjessë policisë, apo ishte lënë...
 • Video/ Elbasan, sekuestrohen drogë e armë, tre persona në pranga

  Policia e qytetit të Elbasanit ka zhvilluar dy operacione ku janë sekuestruar drogë, armë si dhe tre persona janë vënë në pranga. Operacioni i parë është zhvilluar nga Komisariati i Policisë Elbasan, ku është kapur në flagrancë S H., 17 vjeç, lindur në Gramsh dhe banues Elbasan në tentativë...
1 2 3 497
Emisione