Kategoria : Kronike

 • Zbardhen tabulatet telefonike, me kë komunikoi shqiptari pas ngjarjes së rëndë

  Autoritetet greke kanë zbardhur tabulatet telefonike të Aleksandër Lucës dhe bashkëpunëtorit të tij grek Manolis Koukouras, të akuzuar për vrasjen e studentes 21-vjeçare Eleni Topaloudi më 28 Nëntor 2018 në ishullin Rodos. Rezulton se greku Manolis Koukouras i kishte dërguar mesazh një avokati të njohur disa orë pas krimit....
 • Rrëzohet padia e Panuçit ndaj ish-Presidentit Nishani

  Gjykata e Tiranës ka hedhur poshtë padinë e trajnerit të Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Kristian Panuçi ndaj ish-Presidentit të Republikës Bujar Nishani. Panuçi kërkoi dëmshpërblim 100 mijë Euro nga ish-Presidenti Nishani për shkak të një komenti të këtij të fundit. Nishani e quajti Panuçin “sharlatan që po shkatërronte atë...
 • Nis gjyqi për grabitjen e 1 milionë eurove në pistën e Rinasit

  “Kur kanë kaluar më shumë se dy vjet nga grabitja spektakolare e 1 milionë eurove në pistën e Rinasit, në Gjykatën e Krimeve të Rënda ka filluar procesi gjyqësor për të vetmin të dyshuar për këtë ngjarje, Aleks Pepën. Por seanca e parë ka dështuar për shkak se mungonte...
 • Shfaqen fytyrat e trafikantëve të drogës

  Mediat italiane kanë publikuar fotot e 21 shqiptarëve të arrestuar në operacionin e gjerë antidrogë të së martës, të koduar “Lulet e Pranverës”. Në pranga ranë në total 27 persona, mes të cilëve edhe shtetas italianë, në operacionin që u shtri në dy anët e Adriatikut. Sipas detajeve të...
 • Akuzat për policin e Shkodrës, Fake News?

  Dy ditë pas shpërndarjes në portalet online të një video intime me protagonist inspektorin e policisë së Gruemirës, Berhan Bajrakurti, policia nuk po arrin të gjejë kush qëndron pas denoncimit. Bajrakurti po mbahet në paraburgim prej dy ditësh me akuzën e ngacmimit seksual ndaj një 15-vjeçareje. Por deri tani,...
 • Pjesëmarrje në grupe terroriste, kapet në Vlorë kosovari 

  Një 32-vjeçar, i cili tentoi të kalonte kufirin shqiptar me dokumente të falsifikuara u arrestua nga policia në Vlorë. Ai është një shtetas kosovar me iniciale F.D, i cili ishte gjithashtu i shpallur në kërkim në Kosovë, për pjesëmarrje në grupe terroriste. “Drejtoria Vendore e Policisë Kufitare Vlorë në...
 • Gardisti: Kisha dyshime se më tradhtonte

  “Kohët e fundit nuk ma dëgjonte më fjalën. M’u krijuan dyshime se nuk më tregonte më të vërtetën. Kur unë ikja në punë dyshoja se takohej me njerëz të tjerë”. Këto janë fjalët e 44-vjeçarit Alket Arapaj, gardisti që vrau bashkëshorten e tij mëngjesin e së hënës, përballë oficerëve...
 • Humb tragjikisht jetën në aksident 20-vjeçari shqiptar në Itali

  Një i ri shqiptar ka humbur tragjikisht jetën mëngjesin e kësaj të mërkure në Lecce të Italisë, në një aksident me makinë. Viktima, sipas mediave të vendit fqinj është 20-vjeçari Manuel Toska, i cili jetonte në Sannicola. Ai udhëtonte me një makinë Alfa147 në një rrugë provinciale që lidh...
 • Makina i merr jetën 24-vjeçarit

  Një i ri gjeti vdekjen këtë të mërkurë pasi u përplas nga një automjet. Ngjarja e rëndë ndodhi pranë fshatit Katund i Ri, në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji. Viktima është një këmbësor 24-vjeçar me iniciale G.H, nga qyteti i Elbasanit. Pasi përplasi të riun, drejtuesi i automjetit u largua me...
 • “Range Rover” përplas këmbësorin

  Një 59-vjeçar ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga një fuoristradë në aksin rrugor Korçë – Maliq pranë fshatit Bulgarec. Policia thotë se i plagosuri është me iniciale A.D., i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Ai u përplas nga një automjet “Range Rover” që drejtohej nga qytetari...
 • Kavajë, humb jetën këmbësori

  Përplasja me një automjet i ka kushtuar jetën një personi mbrëmjen e së martës. Ngjarja ka ndodhur në qendër të qytetit të Kavajës, raporton ABC News. Mësohet se viktima është 35-vjeçari me iniciale S.B.,  i cili ka qenë duke kaluar rrugën në momentin që është përplasur për vdekje nga...
 • Holanda refuzon ekstradimin e Arben Frrokut

  Gjykata e Apelit në qytetin e Hagës, Holandë, vendosë të mos ekstradojë Arben Frrokun, i dënuar në vendin tonë me burgim të përjetshëm për vrasjen e ish-komisarit të policisë Dritan Lamaj. Gjykata holandeze ka argumentuar se procesi gjyqësor zhvilluar në Shqipëri, ka pasur probleme dhe vendimi mund të ketë...
 • Autori: Dyshoja se bashkëshortja më tradhtonte

  Vrasja e Ervilma Seferit nga bashkëshorti i saj mëngjesin e kësaj të marte ka lënë pa fjalë fqinjët e tyre në zonën e Alliasit. 44-vjeçari Alket Arapaj, efektiv i Gardës së Republikës e kreu vrasjen me armën e tij të shërbimit. E gjithë skena mendohet se ndodhi në sytë...
 • “Kemi ngel pa mend”, fqinjët të tronditur nga ngjarja në kryeqytet (Video)

  Ende pa zbardhur mirë, fqinjët dëgjuan të shtëna, pa e ditur që Alket Arapaj i kishte marrë jetën bashkëshortes së tij 36-vjeçare, Ervilma Seferaj. Ata shprehen të tronditur, ndërsa për mediat tregojnë se çifti jetonte prej vitesh në këtë zonë. Të sjellshëm e të qetë, fqinjët thonë se ishte...
 • Polici mohon se ka ngacmuar seksualisht minorenen

  Berhan Bajrakurti, i shfaqur në momente intime të filmuar nga vetë ai, ka mohuar ta ketë përdorur këtë video për të shantazhuar një 15-vjeçare. Gjatë 4 orëve të marra në pyetje, efektivi i policisë ka pranuar se video e shpërndarë në media është bërë prej tij, por ka thënë...
 • Shkatërrohen 4 grupe kriminale të trafikut të drogës

  4 grupe kriminale, të cilat trafikonin kanabis nga Shqipëria në Itali janë shkatërruar në një operacion të përbashkët mes autoriteteve shqiptare dhe atyre italiane. 20 persona janë vënë në pranga dhe 7 të tjerë janë shpallur në kërkim, si rezultat i një hetimi nisur në vitin 2016. Sipas drejtueses...
 • “Bëre trimëri me gruan tënde, le vajzën jetime. Allahu të dënoftë!”

  Vrasja e ndodhur mëngjesin e kësaj të marte në Allias të Tiranës, ka tronditur jo vetëm banorët e kryeqytetit, por mbarë opinionin publik. Punonjësi i Gardës, Alket Arapaj qëlloi për vdekje bashkëshorten e tij 36-vjeçare, Ervilma Seferaj, për arsye ende të paqarta. Ata ishin prindër të një vajze 3-vjeçare,...
 • “Jeta ka edhe gjëra të çmuara si familja”

  Alket Arapaj dhe Ervilma Seferaj ishin prindër të një vajze të mitur. Ata jetonin në një shtëpi pranë shkollës “Bajram Curri” në Allias të kryeqytetit dhe sipas fqinjëve, ata nuk dihet të kishin pasur konflikte mes tyre. Ishte ora 06:00 e mëngjesit të së martës, kur 44-vjeçari Alket Arapaj,...
 • Aksidentohet me makinë 24-vjeçarja

  Një aksident me pasojë plagosjen e një 24-vjeçareje ka ndodhur mëngjesin e të martës në autostradën Lezhë-Tiranë, në vendin e quajtur Ishull-Lezhë. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 05:50, kur mjeti i drejtuar nga 24-vjeçarja L.M. u përplas me mjetin e drejtuar nga 22-vjeçari me iniciale F.B. E plagosura ndodhet...
 • Punonjësi i Gardës i merr jetën bashkëshortes 36-vjeçare

  Tirana tronditet sërish. Një ngjarje e rëndë ndodhi mëngjesin e kësaj të marte në një familje në Allias. Një grua 36-vjeçare gjeti vdekjen pasi u qëllua me armë nga bashkëshorti i saj. Viktima është identifikuar si Ervilma Seferi, ndërsa autori i dyshuar i këtij krimi në familje është 44-vjeçari...
Emisione