Kategoria : Kronike

 • Krimet e Rënda refuzojnë kërkesën e Arben Ndokës dhe Arben Çukos

  Gjykata e Krimeve të Rënda refuzoi kërkesën e dy ish- deputetëve të Partisë Socialiste, Arben Ndoka dhe Arben Çuko për ndryshimin e masës së sigurisë “arrest shtëpie”. Ata u arrestuan në shtator te vitit te shkuar, në kuadër të operacionit policor Volvo 4. Avokati i Arben Ndokës disa dite...
 • Nis gjyqi për grupin e Habilajve

  Gjykata për Krimet e Rënda nisi gjykimin e grupit të Habilajve, por seanca e parë ka dështuar, për shkak të pamundësisë për marrjen e njoftimit nga të pandehurit. Prej dy vitesh, Habilaj dhe një pjesë e grupit të tij, janë duke u gjykuar për të njëjtat vepra penale në...
 • Arrestohet pas 2 vitesh 23-vjeçari që sulmoi me armë boksierin e Vllaznisë

  Policia e Shkodrës ka arrestuar pas dy vitesh një 23-vjeçar të akuzuar për sulmin me armë ndaj Nelson Hysës, boksierit të Vllaznisë, ngjarje e ndodhur më 6 Maj 2017. Në pranga ka rënë i riu V.Ksolla, ndaj të cilit Gjykata e Shkodrës ka caktuar masën e sigurisë arrest në...
 • Plagosi me armë kryeplakun e fshatit, vetëdorëzohet 25-vjeçari

  Një i ri është vetëdorëzuar në polici, pasi ka plagosur me armë zjarri kryeplakun e fshatit Gribë të Gramshit. Sipas njoftimit të policisë tre ditë pas ngjarjes (12 Prill), 25-vjeçari me inicialet S.V është vetëdorëzuar në rajonin e policisë së Korçës, pas negociatave të bëra nga uniformat blu me...
 • Shqiptari në Angli dënohet me 12 vite burgim (Emri)

  Një shqiptar është dënuar me 12 vite burg nga drejtësia britanike. Bëhet fjalë për 26-vjeçarin Suad Sufaj, i cili është ndalur nga policia më 26 Shtator të vitit të kaluar. Atij iu gjet dhe sekuestrua në banesë dhe në makinë një sasi prej  9.5 kg kokainë, vlera e së...
 • Arrestohet 49-vjeçari grek në Kakavije, makina plot me municione

  Një 49-vjeçar grek me iniciale E.F. është arrestuar në Kakavije nga Policia Kufitare Shqiptare, pasi gjatë kontrollit të automjetit të tij u gjet një sasi e konsiderueshme municionesh. Policia thotë se 49-vjeçari me banim në Janinë, po dilte nga Shqipëria dhe nga kontrolli i imtësishëm në vijën e dytë...
 • 37 të arrestuar për dhunën në protestë

  Kamerat e sigurisë përreth Kryeministrisë dhe Parlamentit ndihmuan sërish policinë të identifikojë elementët e dhunshmën në protestën e një dite më parë të opozitës. 37 persona u arrestuan, ndërsa 24 të tjerë do të hetohen në gjendje të lirë. Ata tentuan disa herë të çajnë kordonin e policisë në...
 • Fier, gjendet në rrugë një trup i pajetë

  Një trup i pajetë u gjet mëngjesin e kësaj të diele në mes të rrugës pranë morgut të spitalit në Fier.  Policia njofton se personi i vdekur është një i moshuar, por nuk dihen ende shkaqet. Nga këqyrja paraprake dyshohet se burri mund të ketë patur vdekje natyrale. Megjithatë...
 • Mbi 40 të shoqëruar për dhunën në protestë

  Mbi 40 persona janë shoqëruar nga policia për veprime të dhunshme në protestën e djeshme të opozitës. Ata akuzohen për kundërshtim të forcave të rendit, prishje të pronës publike dhe hedhje të lëndëve piroteknike në drejtim të policisë. Por sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar...
 • Digjen gjatë natës 5 makina

  Një automjet tip “Benz” në pronësi të një punonjësi të policisë në Gramsh është djegur gjatë natës. Sipas njoftimit të policisë, makina me targa GR 1700 B ka qenë e parkuar pranë banesës së efektivit në lagjen “Sporti”, kur ka shpërthyer në flakë. Në vendngjarje mbërritën zjarrfikëset, të cilët...
 • 20 të shoqëruar pas protestës

  Burime për tvklan.al bëjnë të ditur se të paktën 20 persona janë shoqëruar në ambientet e Drejtorisë të Policisë së Tiranës, pas protestës të kësaj të shtune të opozitës. Ndërkohë në ambientet e Policisë së Tiranës mësohet se kanë shkuar gjithashtu përfaqësues të Partisë Demokratike. Për 4 orë, opozita...
 • Mbytet në liqen shqiptari në Itali (Emri)

  Një shqiptar 38-vjeçar ka humbur jetën mbrëmjen e së premtes në ujërat e liqenit Maggiore në Meina të Italisë. Sipas Corriere, viktima është Festim Brankollari, i cili po pedalonte me një varkë. Kanë qenë disa turistë që njoftuan policinë, të cilët thanë se kishin parë një njeri të rrëzohej...
 • Treni përplas makinën, shpëton familja (Video)

  Një automjet është përplasur nga treni në fshatin Pllanë të Lezhës. Drejtuesi i fuoristradës nuk e pa trenin që po afrohej dhe kaloi mbi hekurudhë. Fatmirësisht, familja që po udhëtonte në automjet shpëtoi për mrekulli. Asnjë prej pasagjerëve nuk pësoi lëndime. Në vendngjarje shkuan forcat policore, të cilat ndërtuan...
 • Një nga grabitësit e Rinasit u largua në këmbë

  Dy nga pesë grabitësit të cilët vodhën 6,5 milion euro në pistën e Rinasit kanë qëlluar mbi forcat e ndërhyrjes së shpejtë, me të cilët u përplasën me armë në afërsi të fshatit Tapizë. Sipas raportit të zyrës operacionale të kryeministrisë, një pjesë të të cilit Tv Klan e...
 • Ekstradohet nga Greqia i dënuari me 15 vite burg

  Interpol Tirana ka ekstraduar nga Athina e Greqisë një 48-vjeçar të dënuar me 15 vjet burg. Astrit Dule, lindur në Fier, ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës e ka dënuar me 15 vjet burg për “Trafikim i femrave për qëllim prostitucioni”./tvklan.al...
 • 65-vjeçari godet mjekun në urgjencë

  Një tjetër rast i dhunës ndaj mjekëve është shënuar këtë të shtunë në qytetin e Lezhës. 65-vjeçari me iniciale P.P. ka goditur për shkak të detyrës një mjek të urgjencës në Spitalin e Lezhës, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur. Ekipet e policisë kanë mbërritur menjëherë në...
 • “Fundjava” vendos në pranga 35-vjeçarin

  Një 35-vjeçar, i akuzuar për shpërndarje të drogave të forta në zonën e “Selitës”, “Kombinatit”, “Astirit” dhe “Yzberishtit” në Kryeqytet, është arrestuar në flagrancë me disa doza heroine në kuadër të operacionit të koduar “Fundjava”. M. H., 35 vjeç, banues në Tiranë dhe me precedentë të mëparshëm penal në...
 • Atentat kryeplakut të fshatit

  Një atentat me armë zjarri ka ndodhur gjatë mbrëmjes së kaluar në fshatin Gribë të Gramshit. Persona ende të pa identifikuar nga policia, kanë qëlluar me armë zjarri ndaj kryeplakut të këtij fshati, Tajar Veliu 54 vjeç. Sipas të dhënave, 54-vjeçari ka qenë në ballkonin e shtëpisë së tij...
 • Shqiptari arrestohet në aeroportin spanjoll

  Një 35-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia spanjolle në aeroportin e ishullit Lanzarote. Sipas mediave vendase, shqiptari paraqiti dokumente të falsifikuara. 35-vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, do të udhëtonte drejt Irlandës. Autoritetet kufitare spanjolle zbuluan se dokumentet e shqiptarit ishin false. Ai përdorte identitet të...
 • Zbulohen identitetet e Admir Muratajt (Emrat)

  Admir Murataj ka përdorur plot 13 identitete për t’iu shmangur drejtësisë shqiptare dhe asaj greke. Ai zotëronte edhe një pasaportë false greke me identitetin Christos Papadias, foton e të cilës tvklan.al e publikoi ekskluzivisht një ditë më parë. Krahas këtij identiteti, Admir Murataj përdorte edhe identitetet të cilat po...
Emisione