Kategoria : Kronike

 • Apeli konfirmon dënimin për Kasemin

  Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka dënuar me burgim të përjetshëm Fadil Kasemin i akuzuar për vrasjen e gjyqtares Fildes Hafizi duke lënë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë. I padehuri ka qenë i pranishëm në seancë, por nuk reagoi pas dënimit me vendim të formës...
 • Aksident i rëndë, një i vdekur dhe dy të plagosur

  Një person ka humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur në një aksident të rëndë që ka ndodhur në aksin rrugor Levan-Tepelenë. Dy makina janë përplasur mes tyre. Mësohet se të plagosurit janë dërguar në spitalin e Fierit për trajtim mjekësor. Identiteti i viktimës dhe të plagosurve nuk...
 • Dy shqiptarë kapen me kokainë, e kishin fshehur brenda patateve

  Dy shqiptarë në Itali janë arrestuar nga policia pasi u kapën duke transportuar një sasi kokaine të fshehur brenda një ngarkese me patate të ngrira. Të arrestuarit janë të moshës 33 dhe 44 vjeç. Një kamion frigorifer i nisur nga Holanda me të cilin udhëtonin dy shqiptarët, po transportonte...
 • U mbyt 3 ditë më parë, gjendet trupi i 55-vjeçarit

  Polumbarët e RENEA-s kanë gjetur trupin e pajetë të 55- vjeçarit që u mbyt tre ditë më parë në lumin e Bistricës. “Sot rreth orës 10:15, pas tre ditë kërkimesh është bërë e mundur gjetja e trupit të 55 vjeçarit  me inicialet A.Sh, në Lumin e Bistricës rreth 300...
 • I dënuar me 15 vite burg në Itali, arrestohet

  Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe me Zyrën e Interforcës të Policisë italiane, pas informacioneve të marra arrestuan përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar K.P., 51 vjeç, banues në lagjen Nr.1,...
 • 2 të vdekur në aksident

  Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e 2 personave ka ndodhur mbrëmjen e sotme, në dalje të qytetit të Kavajës. Policia tha se rreth orës 22:30, “drejtuesi i mjetit tip Benz (marrë me qira), me targe AA 615 VO, 24 vjeçari V.C., për të shmangur disa këmbësorë që...
 • Përplasen dy automjete, plagosen 2 persona

  Dy automjete janë përplasur në autostradën Milot-Rrëshen, në “Fushë Milot”. Sipas policisë mjeti me drejtues shtetasin N.K.,59 vjeç, banues në Milot është përplasur me mjetin me drejtues 55- vjeçarin me inicialet C.V., banues në Milot. Si pasojë e përplasjes, ka marrë dëmtime shtetasi G.L, që ndodhej si pasagjer në mjetin...
 • I dënuar për mashtrim, ekstradohet nga Kosova

  Specialistët e Interpol Tiranës  kryen ekstradimi nga Kosova drejt vendit tonë, të shtetasit kosovar, Burim Haxhiolli, 40 vjeç, banues në Suharekë, Kosovë. Haxhiolli ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Z.Q.K Interpol Tirana, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, e ka dënuar me 13 vjet burg për veprat penale të “Mashtrimit”...
 • Burg për 20 protestues të së shtunës

  Kështu e kanë pritur vendimin e gjykatës së Tiranës, e cila la në qeli 20 nga 50 protestuesit e opozitës të arrestuar pas tubimit të dhunshëm të së shtunës. 11 u lanë në arrest shtëpie,ndërsa për 19 të tjerë u caktua masa e detyrimit për tu paraqitur në prokurori....
 • Sekuestrohen shuma të konsiderueshme parash në doganën e Kapshticës

  Autoritetet doganore të Kapshticës kanë goditur një rast të shumave të parave të padeklaruara në kufi. Një shtetas turk me iniciale A.U. 52 vjeç u arrestua pasi iu gjetën 5300 Dollarë, 4095 Euro dhe 350 pulla vizash të huaja të dyshuara si të falsifikuara. 52-vjeçari turk udhëtonte me autobus...
 • Shkatërrohet grupi kriminal shqiptar në Francë

  Një operacion i përbashkët mes policisë shqiptare dhe policisë franceze ka shkatërruar një grup kriminal në Francë të përbërë nga shqiptarë. Tetë persona janë arrestuar në total të një grupi që dyshohet të jetë akoma më i madh. Nga këta, 3 janë arrestuar në Shqipëri gjatë një operacioni të...
 • Protesta e opozitës, 7 persona të arrestuar

  Policia e Tiranës ka arrestuar 7 persona pas protestës së opozitës pasditen e së hënës. Në kuadër të këtyre hetimeve janë proceduar në gjendje të lirë edhe 15 persona të tjerë. Të arrestuarit akuzohen për shkatërrim të pronës publike dhe goditje për shkak të detyrës ndaj efektivëve. Të proceduarit...
 • Shënjestra e atentatit në Vlorë punon shpërndarës picash

  Objekt i sulmit mbrëmë në Vlorë, Romario Alliraj, sipas policisë ka qenë i dënuar më parë për drogë, ndërsa ka edhe precedent për mashtrime. Policia nuk ka dhënë detaje rreth akuzave në të kaluarën, por dyshohet se atentati ndaj tij është bërë nga personat që ai ka mashtruar. Megjithatë...
 • Doli për peshkim, mbytet 12-vjeçari

  Një 12-vjeçar nga fshati Dragobi i Tropojës është mbytur pasi kishte dalë për peshkim. I mituri me iniciale J.D. shkoi për të peshkuar në lumin Valbona ditën e djeshme, rreth 200 metra larg banesës së tij. Familjarët e të miturit ngritën alarmin kur vunë re se 12-vjeçari nuk po...
 • Ishte me djalin 15-vjeçar, babain e merr rrjedha e lumit

  Një 55-vjeçar është raportuar i humbur dhe dyshohet se ka rënë në lumin e Bistricës. Ngjarja ka ndodhur pasditen  e djeshme në Sarandë. Policia thotë se 55-vjeçari me iniciale A.Sh. dyshohet se po kalonte nga fshati Çukë për në fshatin Berdenesh kur e mori rrjedha e lumit. Gjatë këtij...
 • Operacion antidrogë, arrestohen 4 shqiptarë

  Itali- Një operacion antidrogë i kryer nga policia e Firences në bashkëpunim me prokurorinë ka vënë në pranga katër shqiptarë dhe një italian. Referuar medias italiane “FirenzeToday” tre prej tyre janë lënë në “arrest me burg”, ndërsa dy të tjerë në detyrim paraqitje. Gjithashtu mësohet se operacioni është ende...
 • Merr flakë automjeti në lëvizje

  Një automjet është përfshirë nga flakët e zjarrit teksa ka qenë në lëvizje. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:15 në lagjen Nr.4 të qytetit të Durrësit. Policia thotë se makina drejtohej nga 27-vjeçarja me iniciale E.T. në momentin kur u përfshi nga flakët e zjarrit. Fatmirësisht, drejtuesja mundi të...
 • Arrestohet bosi shqiptar i kokainës në Spanjë

  Policia spanjolle ka arrestuar në Madrid një shqiptar të dyshuar si kreu i një organizate të trafikut të kokainës. Ndaj Kreshnik Farrukut ishte lëshuar një urdhër-arresti nga Italia në vitin 2018. Shqiptari është emër i njohur për policinë spanjolle, pasi në vitin 2008 ka qenë i dyshuar dhe ndaj...
 • Aksident me vdekje në Fier

  Një aksident rrugor i ka marrë jetën një 66-vjeçari me iniciale R.K. Policia njofton se viktima po lëvizte me biçikletë në aksin Seman – Fier kur u përplas nga një automjet. 66-vjeçari u dërgua në spitalin e Fierit, por fatkeqësisht ndërroi jetë. Ndërkohë, automjeti që shkaktoi aksidentin u largua...
 • Qëllohet me armë, makina bie në kanal

  Një automjet në lëvizje është qëlluar me armë zjarri nga persona të paidentifikuar. Ngjarja ka ndodhur tek Ura e Mifolit në Novoselë të Vlorës. Sipas policisë, në automjetin që u qëllua me armë udhëtonte 33-vjeçari me iniciale R.A. Ky i fundit humbi kontrollin dhe mjeti doli nga rruga e...
Emisione