Kategoria : Kronike

 • Pornografi përmes chatit, procedohen 5 vajza

  Policia e Tiranës ka nisur hetimet për 5 vajza për veprat penale pornografi dhe mbajtje të lokaleve për prostitucion. Të rejat po hetohen në gjendje të lirë nga Prokuroria e Tiranës pas aksionit të uniformave blu të koduar “Hotline”. Në gjendje të lirë po hetohen: E. Ll., 18 vjeçe; V....
 • Historia e Arben Frrokut me drejtësinë shqiptare

  Vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda për shpalljen e pafajshëm të Arben Frrokut, të dyshuarit kryesor për vrasjen e Kryekomisarit Dritan Lamajt erdhi pas më shumë se një viti procesi gjyqësor dhe 48 seancave të zhvilluara. Trupi gjykues i përbërë nga Klodian Kurushi, Fran Prendi, Ardjan Mustafaj, Liljana...
 • Grabitën dhe rrahën një person, 3 të rinj në pranga

  Tre persona janë arrestuar nga policia e Tepelenës, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim. Erment Hasanaj, 31 vjeç; Kelmend Skënderaj, 22 vjeç; Ermal Aliaj, 24 vjeç, kanë rënë në pranga pasi dyshohet se në 19 mars të këtij viti kanë grabitur me dhunë një person. Ndërkohë në kërkim...
 • Policia e Shtetit jep sqarime për arrestimin e Arben Frrokut

  Policia e Shtetit nëpërmjet një njoftimi për shtyp ka dhënë detaje mbi arrestimin e Arben Frrokt, në Holandë. Sipas saj,Interpol Haga njoftoi sot në orën 17:15 minuta Interpol Tiranën se kishte identifikuar dhe arrestuar shtetasin e shpallur në kërkim ndërkombëtar Arben Frroku, të dënuar nga drejtësia shqiptare me burgim...
 • Foto/ Aksident me makinë, vdes shqiptari në Itali

  Një 39 – vjeçar ka humbur jetën mesditën e sotme në Siena të Italisë. Sipas mediave italiane, viktima është identifikuar si Klodi Serra. Ngjarja ndodhi rreth orës 15:26 minuta në kilometrin e 21 të autostradës Siena – Bettolle. 39 – vjeçari mësohet se ka humbur kontrollin e mjetit me...
 • Arrestohet në Holandë Arben Frroku

  Autoritetet holandeze konfirmojë ndalimin e të dënuarit me burgim të përjetshëm Arben Frroku. Sipas burimeve të Televizionit Klan, ai është ndaluar para pak ditësh me dokumenta greke, me identitetin e shtetasit Renato Xhepa. Por autoritetet vendase dyshojnë se ky është pikërisht i kërkuari i drejtësisë shqiptare, për vrasjen e...
 • Koni e Kule dëshmojnë për kërcënimin: Nuk e njohim Emiljano Shullazin

  Për më shumë se dy orë, Rektori i sapo zgjedhur i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni dhe ish – Rektori Dhori Kule janë pyetur në Prokurorinë për Krimet e Rënda. Ata kanë deponuan në lidhje me kërcënimin që morën gjatë procesit zgjedhor për postin e rektorit. Të dy akademikët...
 • Grabitja e 180 mijë dollarëve, nën hetim dy punonjësit e agjencisë

  Kamerat e Sigurisë së dy bizneseve mbrapa stadiumit “Qemal Stafa” kanë fiksuar qartësisht momentin, kur dy prej grabitësve të punonjësit të pikës së këmbit valuator janë larguar në drejtim të Liqenit Artificial. Burime nga policia bëjnë me dije se, pavarësisht se autorët duken të dy mbi motor, nuk arrihet...
 • Mashtrimi me vizat, një prej bashkëpunëtorëve kandidat për deputet në Montreal

  Dy ditë pasi ishin shpallur në kërkim për mashtrim financiar në shuma të mëdha monetare, Luli Makashi dhe vajza e saj Adeila kanë hyrë në dyert e policisë së Tiranës të prangosura, rreth orës 00 e 40 minuta të së enjtes. Sektori Kundër Krimit Ekonomik dhe Interpol Roma arritën...
 • Vrasja e 30-vjeçarit Enton Nikaj, prokuroria kërkon 116 vite burg për 5 të akuzuarit

  Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet dhe ka nisur për gjykim dosjen për vrasjen e 30-vjeçarit Enton Nikaj, në një restorant në Dajt. Organi i akuzës ka kërkuar 116 vite burg për 5 të akuzuarit për vrasjen, mbi të cilët rëndon akuza e vrasjes me paramendim. Enton Nikaj u...
 • Nis trafikimi i emigrantëve nga Greqia në Shqipëri, 2500 € për person

  Të tjerë emigrantë kanë tentuar të shkelin tokën shqiptare. Policia Kufitare në Gjirokastër ka ndaluar 6 emigrantë nga Afganistani. Kanë qenë kamerat termike ato që kanë zbuluar në vendin e quajtur “Liqenet e Peshkëpisë” disa persona, që kishin hyrë në mënyrë ilegale nga kufiri jeshil me Greqinë. Emigrantët nga Afganistani...
 • Foto-Ekskluzive/ Mashtrimi me vizat, arrestohet Luli Makashi dhe vajza e saj

  Dy ditë pasi është shpallur në kërkim është arrestuar Luli Makashi, 51-vjeçarja që ka mashtruar qindra persona për viza pune dhe studimi në Kanada, Australi dhe Angli. Në pranga ka përfunduar gjithashtu edhe vajza e saj, Adelia Makashi. Arrestimi i tyre është bërë në kohë rekord, falë bashkëpunimit mes...
 • Kokainë dhe kanabis, 4 të arrestuar

  Dy shtetas nga Prishtina, Kosovë dhe dy të tjerë nga Tirana janë arrestuar nga policia pasi janë kapur me drogë. Në pranga kanë përfunduar Agron Mulolli, 37 vjeç dhe Jeta Blakqori-Murturi, 33 vjeçe, të dy nga Prishtina. Gjithashtu janë arrestuar edhe: Erdi Alazi, 19 vjeç; Pano Ilia, 20 vjeç...
 • Dhunuan nusen, babë e bir në pranga

  Babë e bir janë arrestuar nga policia e Fierit. 66-vjeçari Skënder Doko dhe djali i tij Artur Doko, 33 vjeç janë arrestuar nga policia, pasi kanë dhunuar të dy, 26-vjeçaren E.Doko. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kallm i Madh në Fier. 26-vjeçarja është nusja e 33-vjeçarit Artur Doko. Sipas dëshmisë...
 • Motori del nga rruga, një i vdekur

  Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në afërsi të fshatit Sheze. Sipas informacioneve nga policia, mësohet se një motor ka dalë nga rruga dhe është përplasur me bordurën, duke shkaktuar vdekjen e drejtuesit. Përplasja ka qenë e fortë, gjë që ka...
 • Video/ Si vodhi shqiptari dhe serbi 7 milionë euro

  Pas shtatë muajsh hetime, policia italiane, ka zbardhur vjedhjen e 7 milionë eurove në një vilë luksoze në Torino. Për këtë policia ka vënë në pranga 4 persona mes tyre edhe shqiptari Zef Zefi, 41 vjeç. Gjithashtu, bashkë me të janë arrestuar edhe serbi Denis Jovanoviç, si edhe nënë e...
 • Treni përplas të moshuarin

  Një 80-vjeçar është përplasur nga treni i linjës Vlorë-Fier. Aksidenti nga ndodhur rreth orës 07:00, në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës”. I moshuari është 80-vjeçari Xh.M, banues në fshatin Peshtan i Vogël të Fierit. Ai ndodhet i shtruar në spitalin Fier në gjendje të rëndë shëndetësore. Në vendngjarje...
 • 3 të arrestuar për falsifikim eurosh

  Policia e Beratit ka finalizuar me sukses operacionin “Money”, duke vënë pranga 3 persona për akuzën e falsifikimit të monedhave. Të arrestuarit janë Ilir Zere, 46 – vjeç, Briken Gëri, 29 – vjeç dhe Bledar Zogani, 40 – vjeç, të 3 banues në Berat. Sipas njoftimit zyrtar të policisë, ndalimi i tyre...
 • Nisin hetimet për mashtrimin me vizat

  Prokuroria e Tiranës ka nisur zyrtarisht hetimet për skemën e mashtrimit me vizat në Kanada, Angli dhe Australi, të drejtuar nga Lutfije Makashi dhe vajza e saj. Sipas një njoftimi zyrtar nga organi i akuzës, thuhet se grupi i hetimit u vu në lëvizje nga të paktën 26 kallëzime...
 • Ndalohet në Rinas i shpalluri në kërkim ndërkombëtar

  Policia Kufitare e Rinasit ka bërë të mundur ndalimin e një personi të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Dritan Beqiraj ( Bakalli)  43 vjeç , lindur dhe banues në Durrës, kërkohet nga drejtësia italiane për një seri krimesh si “Rrëmbim personi”, Armëmbajtje pa leje”, ” Kanosje” dhe ” Mbajtje lëndësh...
Emisione