Kategoria : Kronike

 • Tiranë/ Arrestohet 45 – vjeçari i shpallur në kërkim për vrasje

  Një person i shpallur në kërkim për veprën penale të vrasjes, ka rënë në pranga të policisë. Operacioni i zhvilluar nga forcat e posaçme operacionale speciale ka bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e shtetasit Leonardi Elezaj, 45 – vjeç, banues në Tiranë. Arrestimi i tij erdhi pasi me vendim...
 • Shitja e minave me telekomandë

  Gjykata e Shkodrës ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për tre të ndalurit e operacionit “Porosia”, të akuzuar për shitje të municioneve luftarake. Flamur Dinosha, Hilmi Isufaj dhe Shkëlzen Metaliaj u prangosën disa ditë më parë, ku u sekuestruan nga policia mina me telekomandë, pistoleta dhe një...
 • Identifikohet autori i atentatit të djeshëm në Elbasan

  Pas disa orësh nga atentati  i djeshëm në qyetin e Elbsanit, ku u qëllua me breshëri plumbash në drjetim shtetasin Qani Alibeaj, specialistët për Krimet e Rënda, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, kanë identifikuar autorin e krimit. Ai është një 20 vjeçar me inicialet XH.R, banues në Elbasan...
 • Ksamil/Arrestohet polici, lejoi vjedhjen e pjesëve të makinave në një pikë bllokimi

  Një punonjës i komisariatit të Sarandës, me detyrën e trupës shërbimi në pikën e bllokimit të automjeteve Ksamil, është arrestuar, sepse lejonte vjedhjen e pjesëve të ndryshme të makinave në një pikë e bllokimit ku ishte në shërbim. Engjëll Nebi Kreku, 48 vjeç lindur në Berat dhe me banim...
 • Farkë/ Arrestohen 3 persona për mashtrim dhe kanosje

  Policia ka arrestuar 3 persona, dy prej të cilëve ishin shpallur në kërkim. Shërbimet e stacionit të Policisë Farkë, në kuadër të operacionit të koduar “Lundra”, bënë të mundur kapjen e dy personave në kërkim: Armando Danga, shpallur në kërkim për veprën penale të “Mashtrimit” dhe Ilir Hysenagolli, shpallur...
 • Elbasan/42 – vjeçari i shpëton atentatit

  Një 42 – vjeçar i ka shpëtuar një atentati në qytetin e Elbasanit. Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me breshëri plumbash Qani Alibeaj. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:00 të së martës, jashtë ambienteve të një lokali, në rrugën “Rinia”. Sipas dëshmitarëve, autorët udhëtonin me një automjet tip BMW...
 • Video/Transportonte 7.5 kg kanabis, ndalohet në flagrancë 28 – vjeçari

  Nikolas Hamzai, 28 – vjeç, banues në Sarandë është u arrestua në flagrancë, pasi në makinën e tij u gjet, 7.5 kilogramë cannabis. Policia e ndaloi atë në aksin rrugor Tepelenë – Progonat, në kryqëzimin e rrugës që të çon në këtë fshat. Nga kontrolli i mjetit rezultoi se...
 • Shpërthim tritoli pranë banesës së Roland Tema

  Një ngjarje kriminale u shënua në fshatin Greps të Fushë – Krujë, gjatë orëve të para të mëngjesit. Sipas policisë, një person i paidentifikuar, ka hedhur një sasi lënde plasëse të prodhuar në mënyrë artizanale, në afërsi të banesës së shtetasit Roland Tema, 36 – vjeç. Si pasojë e shpërthimit...
 • Policia arreston 13 persona për protestën tek parku i Liqenit Artificial

  Policia me anë të një njoftimi zyrtar për mediat, bëri me dije se sot, me datë 28.03.2016, në orën 11.00, Partia Demokratike zhvilloi një protestë pa leje, tek parku i Liqenit Artificial Tiranë, me qëllim prishjen e rrethimit dhe të objektit në ndërtim “Kënd lojërash për fëmijë”, që po ndërtohet...
 • Hetimet për operacionin “Agimi”, prokuroria kërkon burg për të arrestuarit

  Prokuroria e Tiranës kërkon caktimin e masës së sigurisë “arrest me burg” për 6 të arrestuarit e operacionit antidrogë “Agimi”. Sipas hetimeve të akuzës së Tiranës është vërtetuar përfshirja e këtyre shtetasve në trafikun dhe shitjen e lëndëve narkotike. Prokuroria ka zbardhur detaje të tjera për këtë grup, pjesë...
 • Motra e Zyra Hidës: U trafikua për 1 milionë lekë

  Xhuljeta Hida ka patur kontakt direkt me personin që i kishte sjellë paratë e Zyrah Hidës nga Italia. Prej tij kishte marrë paratë që motra e saj i kishte sjellë nga Italia. Edhe djali i madh i Zyrah Hidës, 12 – vjeç në atë kohë, thotë se mund ta...
 • Greqi, arrestohen dy shqiptarë me 1,3 kg heroinë

  Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia greke, pasi në makinën e tyre u gjet një sasi prej 1.3 kg heroinë. Arrestimi u bë duke u gdhirë të ditës së hënë, në vendin e quajtur Kalpaki, rreth 26 km nga pika e kalimit të kufirit të Kakavijës. Një patrullë...
 • Ekskluzive/Identifikohet shqiptarja e vrarë në Amsterdam më 1997

  Ditën e sotme është identifikuar gruaja e vrarë në Amstredam më korrik të vitit 1997. Ajo është Zyra Hida, e datëlindje 1966. Familjarët e kanë identifikuar nëpërmjet lajmit të publikuar në Televizion Klan, ditën e djeshme. Në edicionin e orës 15.30 në Televizioni Klan do të paraqiten prova, fakte...
 • Shitja e minave me telekomandë, zbulohet identiteti i trafikantëve

  Policia e Shkodrës ka bërë publik emrat e tre personave të arrestuar, mbrëmjen e djeshme në lidhje me Operacionin “Porosia”, ku u sekuestruan mina me telekomandë, pistoleta e snajper. Në pranga janë vënë Flamur Dinushaj, 37- vjeç, i cili ka ndërruar mbiemrin 3 herë, Hilmi Isufaj, 55 – vjeç dhe Shkëlzen...
 • Policia operacion për vjedhjen e energjisë dhe ndërtimet pa leje

  Policia e Shtetit ka nisur një operacion të gjerë për “Parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë së paligjshme”, duke u fokusuar në parandalimin dhe goditjen e vjedhjes së energjisë elektrike, në parandalimin e ndërtimeve të paligjshme, prerjen e paligjshme të pyjeve, si dhe organizimin e lotarive të palejuara. Në kuandër...
 • Dy të vdekur në aksidente rrugore. Drejtuesit e mjeteve largohen nga vendngjarja

  Përgjaken rrugën e Shqipërisë ku gjatë ditës së dielë kanë ndodhur 3 aksidente me pasojë vdekjen e dy personave. I pari është regjistruar në autostradën Laç – Lezhë rreth orës 6 të mëngjesit ku është gjetur i pajetë trupi I Agron Kaçit. Viktima është gjetur pranë mbikalimit të Bushneshit....
 • Shkodër/Policia shpërblim për identifikimin e autorëve të atentatit ndaj biznesmenit

  Policia e Shkodrës ka vënë në dispozicion 500.000 lekë të rinj, për çdo informacion të vlefshëm që çon në zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e autorëve në atentatin ndaj biznesmenit shkodran Berhan Vishnja. Ditën e premte, atij iu bë pritë në kryqëzimin e Zdrales, pranë stadiumit “Loro Boriçi”, nga...
 • Tiranë/Gjendet një pako e dyshuar si bombë në ashensorin e një pallati

  Një pako e dyshuar si lëndë ekspozlive është gjetur sot rreth orën 13:25, në zonën e Komunës së Parisit.  Në vendin e ngjarjes kanë shkuar shërbimet policore dhe ekspertët xhenierë, të cilët kanë konstatuar se ishte një alarm fals dhe se pakoja e gjetur, ishin thjesht mbeturinat. Pakoja është...
 • Task Forca në Dibër, në 48 orë arrestohen 4 persona dhe bllokohen 5 mjete

  Task Forca e Policisë Rrugore Tiranë ka vijuar punën për të rritur sigurinë rrugore dhe për të ndëshkuar kundravajtësit. Gjatë 48 orëve të fundit, në bashkëpunim me Policinë Rrugore Vendore, mbështetur nga F.N.Sh Shkodër dhe Patrullat e Përgjithshme, ajo ka operuar në Burrel, Klos, Bulqizë, Gjoricë, Maqellarë e Peshkopi....
 • Itali/Hiqeshin si të vobektë dhe grabisnin adoleshentë, pranga 1 shqiptari dhe 1 italiani

  Një 20 – vjeçar shqiptar dhe një 19 – vjeçar italian kanë përfunduar në prangat e policisë së Torinos për akuzën e vjedhjes. Sipas Agjencisë së Lajmeve Ansa, ata hiqeshin si të varfër dhe u afroheshin udhëtarëve, kryesisht adoleshentë, në trenat e Cuneese –s, të cilëve fillimisht u kërkonin...
Emisione