Kategoria : Kronike

 • Ekskluzive/ Video e djegies së makinave nga 23 –vjeçarja Desara Mançellari

  Kanë kaluar 9 minuta nga mesnata e 1 Prillit… Kjo kamera sigurie e një biznesi në Rrugën e Kokonozëve, në Tiranë, filmon momentin kur Desara Mançellari niset drejt makinës së nënës së ish – të dashurit të saj. Në pamjet e siguruara nga Televizioni Klan, ajo shfaqet me një...
 • Tiranë/Aksident me vdekje në autostradë, viktima i paidentifikuar

  Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës, mbrëmjen e djeshme rreth orës 21.30. Në afërsi të një qendre tregtare një drejtues mjeti, A. K, 31 vjeç, banues në Tiranë, ka aksidentuar me mjetin e tij tip “Peugeot”, një person, i cili ka humbur...
 • Vritet një 50-vjeçar në Kurbin, shkak konflikti për çështje pronësie

  50-vjeçari Mark Ndreca nga fshati Gallatë i Kurbinit ka gjetur vdekjen e menjëhershme pasi është qëlluar me pistolë nga bashkëfshatari i tij Tom Lala. Ngjarja ka ndodhur rreth ores 15 të së shtunës. Policia thotë se shkak për konfliktin është bërë një konflikt I hershëm pronësie mes dy familjeve....
 • Task-Forca e Policisë Rrugore në Kukës, 6 shtetas për procedim penal

  Në vijim të planit për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore gjatë në fundjavë, në 48 orët  e fundit Task Forca e Policisë Rrugore Tiranë, ka bashkëpunur me Policinë  Vendore Kukës, e mbështetur nga F.N.Sh. Shkodër. Si rezultat, gjatë 48 orëve të fundit në Kukës, Has, Tropojë dhe në...
 • Dibër/Aksident tragjik në Lurë, humb jetë 26-vjeçari

  Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur në fshatin Fushë-Lurë, në Dibër, gjatë orëve të natës. Ndriçim  Cuku, 30 vjeç,  banues në fshatin Lurë e Vjetër, duke drejtuar automjetin tip “Land Rover” me targa KR 6461 A në vendin e quajtur Fushë- Lurë, ka dalë nga...
 • Babë e bir qëllojne bashkëjetuesin e vajzës

  Babai nuk ka qenë dakord me personin që vajza e tij kishte zgjedhur të bashkëjetonte. Pas një konflikti të ashpër në shtëpinë e të rinjve ai ka njerrë armën dhe ka qëlluar në drejtim të 33-vjeçarit që jetonte me vajzën e tij në një apartament në zonën e Freskut...
 • Laç/Policia parandalon vrasjen, arreston një grua

  Policia e Kurbinit ka parandalur një vrasje në qyetetin e Laçit, ditën e sotme. Kjo e fundit ka ndërhyrë, në adresën e një shtëpie ku kanë konstatuar se po konfliktoheshin për motive të dobëta, Davë Dedgjonaj Gjoni  me një shtetas me iniciale S.Ll. Sipas policisë, konflikti mund të përshkallëzohej deri...
 • Kakavijë/Tentoi të trafikonte armë, arrestohet 31-vjeçari

  Një person është ndaluar në pikën kufitare të Kakavijës, sepse gjatë kontrrollit të mjetit të tij u zbulua nga policia një armë automatike e fshehur. Amarildo Çobo , 31 vjeç  , banues në Berat, është paraqitur në pikën e kalimit kufitar në doganën e Kakavijës, me mjetin e tij...
 • Aksident i rëndë në aksin Shkodër – Postribe

  Dy kusherinj kanë mbetur të plagosur rëndë pasi motori me të cilin po udhëtonin ka dalë nga rruga në aksin Shkodër-Postribë. Sipas të dhënave paraprake të plagosurit janë Roni Nikaj, 16 vjec, dhe Klint Gjeka, 14 vjec. Të plagosurit janë transportuar në gjendje kritike për jetën në spitalin rajonal...
 • Aksident në kryeqytet/ Plagoset një person, jashtë rrezikut për jetën

  Një aksident me pasojë plagosjen e një personi u regjistrua gjate paradites në afërsi të pediatrisë në Tiranë. Një automjet u përplas me një  motor dhe për pasojë mbetur i plagososur drejtuesi i motocikletës. Me të mbërritur në vendngjarje policia shoqëroi drejtuesit e mjetit . Ndërsa i plagosuri u...
 • Aksioni i policisë në Durrës e Shijak

  Një i arrestuar, 10 patenta të pezulluara dhe  180 masa administrative është bilanci i aksionit të policisë së Durrësit mbrëmjen e së premtes. Kontrollet janë ngritur në akset rrugore kryesore dhe ato dytësore në Durrës e Shijak, të cilat paraqesin rrezikshmeri të lartë dhe janë burim aksidentesh. Blutë kanë...
 • U vuri flakën 4 makinave, kamerat e sigurisë tradhëtojnë 23 – vjeçaren

  Një 23 – vjeçare nga Tirana i vuri flakën katër makinave në zonën e “Kodrës së Priftit”, në rrugën e “Kokonozëve”, pas debatit që pati me një të ri. Më vonë u mësua se mjetet ishin në pronësi të babait të djalit. Sipas policisë, Desara Mançellari, rreth orës 1...
 • Kakavijë/ Sekuestrohen mbi 6 kg flori, procedohen 3 rumunë

  Dogana e Kakavijës në bashkëpunim me Policinë Kufitare ka bërë të mundur evidentimin dhe sekuestrimin e një sasie prej 6456 gramë metal, të dyshuar flori. Evidentimi u bë gjatë kontrollit në mjetin me targa MAAK256, me të cilin udhëtonin nga Greqia në drejtim të Shqipërisë 3 rumunë, me iniciale S.S,...
 • Ekstradohet nga Italia 43 – vjeçari i dënuar për vrasje

  Martin Maroçi, një 43 – vjeçar i dënuar për vrasje është ekstraduar mëngjesin e sotëm nga Italia fqinje. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se, Maroçi, i njohur ndryshe si Mark Çupi, i lindur në Klos të Mirditës, akuzohet se në bashkëpunim me një tjetër person, me iniciale...
 • Kuçovë/Arrestohet 44 – vjeçari, u kap me kanabis dhe municione

  Një 44 – vjeçar është ka rënë në prangat e policisë gjatë paradites pasi iu gjet një sasi fara kanabisi si dhe municione. I ndaluari është Artur Hoxha, nga Kuçova. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, në lagjen “1...
 • Shkëmbim zjarri në mes të Shkodrës

  Një shkëmbim zjarri në mes të qytetit të Shkodrës, ka shkaktuar panik tek qytetarët për disa minuta. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur rreth orës 12 e 30, pas “Teatri Migjeni”, në lagjen Vojo Kushi. Disa të rinj, të cilët po udhëtonin në dy automjete, kanë shkëmbyer zjarr me njëri...
 • Vrau bashkëfshatarin e tij me një plumb në kokë, gjykata e dënon me 32 vite burg

  Me 32 vite burg e ka dënuar Gjykata e Fierit, Engjëll Hodajn. Ai akuzohet për vrasjen e Eduart Zotajt dhe plagosjen e Blerim Beqirajt. Ngjarja për të cilën akuzohet Hodaj, ka ndodhur në fshatin Roms të Mallakastrës, në Shkurtin e vitit 2015. 33 – vjeçari është gjykuar me gjykim...
 • Kapet shqiptari me drogë në Krotonë

  Policia italiane vuri në pranga 43 – vjeçarin shqiptar Betim Xeca, pasi u kap në flagrancë me më shumë se 380 gramë drogë e llojit heroinë. Shqiptari u arrestua nga karabinierët e Krotonës, ndërsa ishte në drejtim të një automjeti tip Fiat Panda i bardhë. Ai kishte tërhequr vëmendjen...
 • Dibër/ Babai godet me sëpatë fëmijën 3-vjeçar

  Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Topojan të Bulqizës, në rrethin e Dibrës, ku një fëmijë 3 – vjeçar është goditur me sëpatë në kokë. Rreth orës 13:30 në Urgjencën e Spitalit të Peshkopisë është paraqitur me dëmtime të rënda në kokë, fëmija me inicialet...
 • Vdes punëtori pasi bie nga kati i pestë, pranga drejtuesit të punimeve

  Një drejtues teknik është vënë në pranga nga policia e Durrësit, nën akuzën e “shkeljes së rregullave të mbrojtjes në punë”, si pasojë e të cilave ka humbur jetën shtetasi M.M 55 – vjeç i cili ra nga kati i pestë, ndërkohë që ishte duke punuar. Viktima ndërroi jetë...
Emisione