Kategoria : Kronike

 • Tiranë/Gjendet një pako e dyshuar si bombë në ashensorin e një pallati

  Një pako e dyshuar si lëndë ekspozlive është gjetur sot rreth orën 13:25, në zonën e Komunës së Parisit.  Në vendin e ngjarjes kanë shkuar shërbimet policore dhe ekspertët xhenierë, të cilët kanë konstatuar se ishte një alarm fals dhe se pakoja e gjetur, ishin thjesht mbeturinat. Pakoja është...
 • Task Forca në Dibër, në 48 orë arrestohen 4 persona dhe bllokohen 5 mjete

  Task Forca e Policisë Rrugore Tiranë ka vijuar punën për të rritur sigurinë rrugore dhe për të ndëshkuar kundravajtësit. Gjatë 48 orëve të fundit, në bashkëpunim me Policinë Rrugore Vendore, mbështetur nga F.N.Sh Shkodër dhe Patrullat e Përgjithshme, ajo ka operuar në Burrel, Klos, Bulqizë, Gjoricë, Maqellarë e Peshkopi....
 • Itali/Hiqeshin si të vobektë dhe grabisnin adoleshentë, pranga 1 shqiptari dhe 1 italiani

  Një 20 – vjeçar shqiptar dhe një 19 – vjeçar italian kanë përfunduar në prangat e policisë së Torinos për akuzën e vjedhjes. Sipas Agjencisë së Lajmeve Ansa, ata hiqeshin si të varfër dhe u afroheshin udhëtarëve, kryesisht adoleshentë, në trenat e Cuneese –s, të cilëve fillimisht u kërkonin...
 • Foto/Sekuestrohen 6 mina dhe një snajper në Shkodër, arrestohen 3 persona

  Policia e Shkodrës ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Porosia”, ku janë sekuestruar një arsenal armësh si dhe janë arrestuar 3 persona, për akuzën e trafikimit të armëve dhe municioneve. 6 mina të telekomanduara në distancë me celular, një snajper i kalibrit 7.62 mm, 1 pistoletë model 57,...
 • Foto/Përmbyset foristrada në Dajt, dy të plagosur

  Një foristradë ka humbur kontrollin si pasojë e shpejtësisë së lartë dhe ka përfunduar jashtë rruge duke u përmbysur. Ngjarja ka ndodhur para pak minutash në Dajt, pranë traut hyrës të Parkut Kombëtar. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se kanë mbetur të plagosur dy persona, që janë transportuar për në...
 • 27 kg drogë dhe 6 persona të arrestuar në Tiranë

  Në kuadër të operacionit “AGIMI”, policia njoftoi arrestimin e 6 personave të përfshirë në një rrjet të trafikut të drogës në Tiranë në kryeqytet. Në këtë operacion janë sekuestruar 27 kg hashash. Mes të ndaluarve është edhe 33 – vjeçari Fatmir Haka, sipas policisë, me detyrë Nënoficer në Repartin...
 • Video/ Dëshmia e plotë e biznesmenit nga Vlora për eksplozivin

  Vasil Bedinaj biznesmeni 44 – vjeçar nga Vlora, ndaj të cilit dështoi një atentat me eksloziv dy ditë më parë, ka rrëfyer për mediat momentin kur ka konstatuar lëndën shpërthyese në pjesën e poshtme të makinës. Ai mohon të ketë konflikte të asnjë lloji natyre me njeri. Ai shprehet se...
 • “Mustang”, Gjykata liron dy vajzat dhe klientët. ‘Arrest me burg’ për tutorët

  Gjykata e Tiranës ka liruar 4 nga 7 personat e arrestuar të enjten në Tiranë, të akuzuar për shfrytëzim prostitucioni. Trupi gjykues ka vendosur të lirojë dy vajzat 24 dhe tjetra 27 – vjeç, të cilat akuzohen për ushtrim prostitucioni, duke dhënë masën “detyrim paraqitje. Të njëjtën masë sigurie...
 • Kakavijë/ Bllokohen 6 sirianë, arrestohet shqiptari

  Policia kufitare ka bllokuar 6 klandestinë sirianë si dhe ka arrestuar një shqiptar, i cili i ka ndihmuar për të kaluar kufirin kundrejt një shpërblimi. Policia Kufitare Kakavije gjatë patrullimit në kufirin jeshil ka evidentuar nëpërmjet kamerave termike në vendin e quajtur “Mulliri”, poshtë Kakavijës, disa persona, të cilët...
 • Itali/6 shqiptarë në pranga për grabitje

  6 shqiptarë ranë në prangat e policisë italiane, pas raportimeve të shumta të vjedhjeve në qytezën e Ternit, nga 16 në 20 Mars. Shqiptarët kishin bërë disa thyerje vilash brenda një nate, ku ishin larguar me orë të shtrenjta, para, bizhuteri dhe aparate fotografike me vlerë mbi 50 mijë...
 • Hetimet për atentatin ndaj biznesmenit

  Dy janë pistat kryesore që grupi hetimor po punon në përpjekje për të zbardhur atentatin e një dite më parë ndaj biznesmenit Berhan Vishnja, në qytetin e Shkodërs. Atij iu bë pritë në kryqëzimin e Zdrales, pranë stadiumit “Loro Boriçi”, nga persona ende të paidentifikuar të maskuar me kokore...
 • Përmet / Arrestohet 27 – vjeçari, i dënuar me 5 vite burg për drogë

  Policia ka arrestuar një 27 – vjeçar të shpallur në kërkim dhe të dënuar me 5 vite burg për drogë. Në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, Specialistët e Seksionit Kundër Narkotikëve Gjirokastër, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, kanë finalizuar operacionin e koduar...
 • Lushnje/ Plagos me armë gjahu dy komshinjtë e tij, në pranga 55 – vjeçari

  Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Lushnje, arrestuan në flagrancë shtetasin, Pëllumb Çela, 55 – vjeç, banues në fshatin Spolat Divjakë. Arrestimi i tij u bë pasi për motive të dobëta, ka qëlluar 4 herë me armë gjahu drejt komshinjve të tij, shtetasve B.T, 39 – vjeç dhe ...
 • Fier/ Kapet i kërkuari për plagosje me dashje

  Specialistët e Sektorit për Krimet e Rënda në Drejtorinë e Policisë Fier, kapën dhe ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim, Alket  Velaj, 23 – vjeç, banues në fshatin Varibob, Fier. Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier ka vendosur masën  e sigurisë “Arrest në burg”,...
 • Fier/Arrestohen dy specialistë të Drejtorisë së Meteorologjisë

  Kërkonin para për kolaudime fiktive, arrestohen në flagrancë 2 Specialistë në Drejtorinë e Meteorologjisë Fier. Specialistët e Sektorit për Krimin Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasit: 1.Rudin Faskaj, 53 – vjeç, banues në fshatin Cakran, Fier. 2. Dylber Tarelli, 55 – vjeç,...
 • Tiranë/ Policia arreston 4 persona për vjedhje

  Policia ka vënë në pranga katër persona të cilët akuzohen për vjedhje. Specialistët e Komisariatit të Policisë Nr. 1 në Tiranë bënë të mundur finalizimin e operacionit të koduar “Farka 2016”. Ditën e djeshme, rreth orës 18:00, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve: Amarildo Margjini, 19 – vjeç, banues në Tiranë...
 • Aksidentohet për vdekje nga kamioni një 47 – vjeçar në Shkodër

  Një 47 – vjeçar ka humbur jetën mbrëmjen e sotme, si pasojë e përplasjes nga një kamion. Ngjarja ndodhi në rrugën nacionale Shkodër – Hani i Hotit, në vendin e quajtur Grudë Fushë Malësi e Madhe. Viktima është shtetasi me inicialet G. S. 47 – vjeç, banues në fshatin...
 • Vrasja në Gjirokastër, gjykata lë në burg dy bashkëpunëtorët e autorit

  Lihen në burg dy bashkëpunëtorët e autorit të vrasjes dhe plagosjes së vëllëzërve Lluka në Gjirokastër. Togat e zeza vendosën masën e sigurisë arrest me burg për Emiljano Vocka dhe Samuel Jace, bashkëpunetorët e Enerik Llukës. Vocka dhe Jace u arrestuan për moskallëzim të krimit dhe prokuroria i akuzuan...
 • Shkatërrimi i rrjetit të prostitucionit/ 3 muaj në hetim, shpërndanin dhe drogë

  3 muaj më parë, Prokuroria dhe Policia nisën hetimet për rrjetin e prostiticionit, që të enjten çoi në arrestimin e 7 personave. Informacioni ka mbërritur në rrugë operative në polici, për një shtetas me pseudonimin “Nino”, i cili merrej me shpërndarjen e lëndës narkotike dhe shfrytëzimin e prostitucionit. Pas...
 • Tre të rinj humbin jetën në një aksident rrugor, makina e tyre bie në kanal

  Tre të rinj nga Lushnja kanë gjetur vdekjen në një aksident rrugor të ndodhur pak minuta pas mesnate, në rrugën Kavajë – Rrogozhinë, në afërsi të Gosës. Viktimat janë Virion Kamberaj, 27 – vjeç nga Patosi, motra e tij, Matilda Kule 32 – vjeç dhe miku i tyre Kejdi...
Emisione