Kategoria : Kronike

 • Tiranë/ Vidhnin shtëpitë, arresohet një 32 – vjeçar, në kërkim bashkëpuntori

  Një person është arrestuar dhe një tjetër është në kërkim, pasi dyshohen si autorë për disa vjedhje banesash në Tiranë dhe për vjedhjen e pajisjeve të një fast-food -i. Policia e Tiranës ka arrestuar ditën e sotme, në një operacion të koduar “Thyerja”, Agron Arixhiu, 32 – vjeç, banues...
 • Tropojë, pranga 66 – vjeçarit që kërkonte të martohej me një 17 – vjeçare

  Një 66 – vjeçar ka përndjekur dhe kërcënuar me armë një 17 – vjeçare, që të martohej me të. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Buçaj të Tropojës. Policia ka bërë të mundur arrestimin e Azem Trezhnjevës, i cili sipas kallëzimit të 17 – vjeçares me inicialet R. B, e...
 • Zjarr brenda një banese në Poliçan, vdes 61 – vjeçari

  Një ngjarje tragjike ka ndodhur mesditën e sotme në lagjen Kalluç, në Poliçan. Një shtëpi është përfshirë nga flakët dhe si pasojë ka humbur jetën një 61 – vjeçar, me inicialet K.Z, i zoti i shtëpisë. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë dhe grupi hetimor, të cilët...
 • Alarm fals për bombë te “Komuna Parisit”

  Një telefonatë për një pako të dyshimtë poshtë një makine, në zonën e Komunës së Parisit, alarmoi policinë e Tiranës, mbrëmjen e së mërkurës. Efektivët që shkuan në vendin e ngjarjes nuk konstatuan ndonjë send të dyshimtë. Për më shumë detaje, personi që bëri telefonatën është shoqëruar në komisariat për...
 • Video/Arrestohen dy shoferë autobusi në Kakavijë, u kapën me 8.7 kg kanabis

  Specialistët Kundër Narkotikëve kanë vënë në pranga dy persona në Pikën Kufitare të Kakavijës, pasi u kapën me 8.7 kg lëndë narkotike, e dyshuar si kanabis. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se të arrestuarit janë 47 – vjeçari Andrea Shyti, banues Berat dhe 52 – vjeçari, Kastriot Shehaj,...
 • Arrestohet pas 12 vitesh autori i vrasjes

  12 vjet pas vrasjes së Pasho Zotajt në Vlorë, Policia e Tiranës ka arrestuar autorin kryesor, të dënuar me vendim Gjykate. Në pranga ka rënë Leonard Elezaj, 45 – vjeç, si i dyshuar për vrasjen e 15 Gushtit 2004. Në 26 Mars 2010, Gjykata e Lartë e ka dënuar...
 • Foto – Video/ Lezhë, fshihnin marijuanën në cigare, arrestohen tre persona

  Tre persona kanë rënë në pranga të policisë, pasi në mënyrë të kamufluar në formën e cigareve prodhonin dhe shpërndanin në doza, lëndë narkotike të llojit marijuanë. Arrestimi i tyre u krye në sajë të operacionit antidrogë të koduar “ARBEIT”. Me datë 30.03. 2016, pas një pune hetimore 4...
 • Tiranë/ Arrestohet 45 – vjeçari i shpallur në kërkim për vrasje

  Një person i shpallur në kërkim për veprën penale të vrasjes, ka rënë në pranga të policisë. Operacioni i zhvilluar nga forcat e posaçme operacionale speciale ka bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e shtetasit Leonardi Elezaj, 45 – vjeç, banues në Tiranë. Arrestimi i tij erdhi pasi me vendim...
 • Shitja e minave me telekomandë

  Gjykata e Shkodrës ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për tre të ndalurit e operacionit “Porosia”, të akuzuar për shitje të municioneve luftarake. Flamur Dinosha, Hilmi Isufaj dhe Shkëlzen Metaliaj u prangosën disa ditë më parë, ku u sekuestruan nga policia mina me telekomandë, pistoleta dhe një...
 • Identifikohet autori i atentatit të djeshëm në Elbasan

  Pas disa orësh nga atentati  i djeshëm në qyetin e Elbsanit, ku u qëllua me breshëri plumbash në drjetim shtetasin Qani Alibeaj, specialistët për Krimet e Rënda, në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, kanë identifikuar autorin e krimit. Ai është një 20 vjeçar me inicialet XH.R, banues në Elbasan...
 • Ksamil/Arrestohet polici, lejoi vjedhjen e pjesëve të makinave në një pikë bllokimi

  Një punonjës i komisariatit të Sarandës, me detyrën e trupës shërbimi në pikën e bllokimit të automjeteve Ksamil, është arrestuar, sepse lejonte vjedhjen e pjesëve të ndryshme të makinave në një pikë e bllokimit ku ishte në shërbim. Engjëll Nebi Kreku, 48 vjeç lindur në Berat dhe me banim...
 • Farkë/ Arrestohen 3 persona për mashtrim dhe kanosje

  Policia ka arrestuar 3 persona, dy prej të cilëve ishin shpallur në kërkim. Shërbimet e stacionit të Policisë Farkë, në kuadër të operacionit të koduar “Lundra”, bënë të mundur kapjen e dy personave në kërkim: Armando Danga, shpallur në kërkim për veprën penale të “Mashtrimit” dhe Ilir Hysenagolli, shpallur...
 • Elbasan/42 – vjeçari i shpëton atentatit

  Një 42 – vjeçar i ka shpëtuar një atentati në qytetin e Elbasanit. Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me breshëri plumbash Qani Alibeaj. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:00 të së martës, jashtë ambienteve të një lokali, në rrugën “Rinia”. Sipas dëshmitarëve, autorët udhëtonin me një automjet tip BMW...
 • Video/Transportonte 7.5 kg kanabis, ndalohet në flagrancë 28 – vjeçari

  Nikolas Hamzai, 28 – vjeç, banues në Sarandë është u arrestua në flagrancë, pasi në makinën e tij u gjet, 7.5 kilogramë cannabis. Policia e ndaloi atë në aksin rrugor Tepelenë – Progonat, në kryqëzimin e rrugës që të çon në këtë fshat. Nga kontrolli i mjetit rezultoi se...
 • Shpërthim tritoli pranë banesës së Roland Tema

  Një ngjarje kriminale u shënua në fshatin Greps të Fushë – Krujë, gjatë orëve të para të mëngjesit. Sipas policisë, një person i paidentifikuar, ka hedhur një sasi lënde plasëse të prodhuar në mënyrë artizanale, në afërsi të banesës së shtetasit Roland Tema, 36 – vjeç. Si pasojë e shpërthimit...
 • Policia arreston 13 persona për protestën tek parku i Liqenit Artificial

  Policia me anë të një njoftimi zyrtar për mediat, bëri me dije se sot, me datë 28.03.2016, në orën 11.00, Partia Demokratike zhvilloi një protestë pa leje, tek parku i Liqenit Artificial Tiranë, me qëllim prishjen e rrethimit dhe të objektit në ndërtim “Kënd lojërash për fëmijë”, që po ndërtohet...
 • Hetimet për operacionin “Agimi”, prokuroria kërkon burg për të arrestuarit

  Prokuroria e Tiranës kërkon caktimin e masës së sigurisë “arrest me burg” për 6 të arrestuarit e operacionit antidrogë “Agimi”. Sipas hetimeve të akuzës së Tiranës është vërtetuar përfshirja e këtyre shtetasve në trafikun dhe shitjen e lëndëve narkotike. Prokuroria ka zbardhur detaje të tjera për këtë grup, pjesë...
 • Motra e Zyra Hidës: U trafikua për 1 milionë lekë

  Xhuljeta Hida ka patur kontakt direkt me personin që i kishte sjellë paratë e Zyrah Hidës nga Italia. Prej tij kishte marrë paratë që motra e saj i kishte sjellë nga Italia. Edhe djali i madh i Zyrah Hidës, 12 – vjeç në atë kohë, thotë se mund ta...
 • Greqi, arrestohen dy shqiptarë me 1,3 kg heroinë

  Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia greke, pasi në makinën e tyre u gjet një sasi prej 1.3 kg heroinë. Arrestimi u bë duke u gdhirë të ditës së hënë, në vendin e quajtur Kalpaki, rreth 26 km nga pika e kalimit të kufirit të Kakavijës. Një patrullë...
 • Ekskluzive/Identifikohet shqiptarja e vrarë në Amsterdam më 1997

  Ditën e sotme është identifikuar gruaja e vrarë në Amstredam më korrik të vitit 1997. Ajo është Zyra Hida, e datëlindje 1966. Familjarët e kanë identifikuar nëpërmjet lajmit të publikuar në Televizion Klan, ditën e djeshme. Në edicionin e orës 15.30 në Televizioni Klan do të paraqiten prova, fakte...
Emisione