Kategoria : Lajme nga Emisionet

 • Kamera e fshehtë/ 15 mijë Lekë një pjesë makine në pikën e bllokimit

  Kamera e fshehtë e emisionit “Stop” tregon, sesi grabiten automjetet e bllokuara të qytetarëve në pikën e grumbullimit në Vaqarr-Arbanë. Në negociatë me rojën e objektit, një i ri arrin të marrë një pajisje, që i duhej për makinën e tij, duke i paguar atij nën dorë 15 mijë...
 • “Jam unë ky fytyra… Arto, ti vazhdo punën! Këto të filmojnë”

  Në Mars të vitit 2019 emisioni “Stop” transmetoi rastin e “Gurores Kurti”, e cila gërryente shtratin e lumit Erzen, duke shkaktuar një masakër në mjedis. Sot, pas dy muajsh, asgjë nuk ka ndryshuar dhe gurorja vijon punën e qetë. Grupi i xhirimit të “Stop”, gjeti në punë ekskavatoristin dhe...
 • “Colour Day Festival”, një festë me ngjyra dhe muzikë në kryeqytet (Video)

  Ditën e shtunë në kryeqytet, pikërisht në Sheshin “Nënë Tereza” u zhvillua edicioni i dytë i  “Colour Day Festival” ose ndryshe festivali i ngjyrave. Një festë që mblodhi mijëra të rinj, ku përmes hedhjes së ngjyrave dhe muzikës shijuan fundjavën ndryshe. Festivali filloi në orën 12:00 të ditës deri...
 • “Zot faleminderit që po jetoj”

  Një botim që iu vjen në ndihmë të gjithë atyre që preferojnë dhe praktikojnë yogën, me ushtrime të ndryshme, por edhe foto të ilustruara për secilin pozicion. “Yogaland” është libri më i fundit i koreografes dhe pedagoges së Universitetit të Arteve, Riselda Sejdiu. Një botim interesant ku mund të...
 • Ismail Kadare për zhillimet politike në vitin 2002 (Video Arkiv)

  Zhillimet politike, tensionet, kriza brenda Partisë Socialiste dhe mjaft probleme të tjera ishin pjesë e emisionit të realizuar më 14 Shkurt të vitit 2002 në emisionin “Opinion”. Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare ishte i ftuari i gazetarit Blendi Fevziu për të diskutuar lidhur me zhvillimet politike. Kadare vlerësoi...
 • Intervista e Berishës pas mbylljes së fushatës në zgjedhjet lokale të vitit 2003 (Video-Arkiv)

  Dosier-Pas mbylljes së fushatës elektorale të zgjedhjeve lokale të vitit 2003, ish-kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka qenë i ftuar në emisionin “Opinion”. Në intervistën realizuar më datë 10 Tetor të vitit 2003, përballë gazetarit Blendi Fevziu, Berisha e cilësoi fushatën e kandidatit të asaj kohe për Bashkinë...
 • Pasta me spek dhe rukola (Video)

  Përbërësit: 350 gr gnocheti sardi 250 gr pana 200 gr proshutë spek 200 gr patate 200 gr rukola 100 gr parmixhano Trumzë Hudhër Kripë Piper Përgatitija: Fillimisht në një tenxhere me ujë ziejmë patatet. Në një tigan me pak vaj ulliri skuqim trumzë dhe hudhër, më pas shtojmë spek...
 • Pilaf spanjoll (Video)

  Përbërësit: 300 gr oriz 150 gr fileto pule 100 gr karkaleca 40 gr bizele 2 speca të kuq 2 speca të verdhë 2 bustina shafran 1 kungull jeshil 1 kallamar Kripë Piper Përgatitja: Vendosim një tenxhere me ujë që të ziejë. Shtojmë në të tumerik, oriz dhe i lëmë...
 • Sherri, Marku- Hoxhës: Ke 3 vjet që bën fantazi dhe po mbron mafian (Video)

  “Dosja 339, Dako shkon në Prokurori” ka nxehur debatin në studion e emisionit “Opinion”, mes analistit Mark Marku dhe gazetarit Artan Hoxha. Marku akuzoi gazetarin Artan Hoxha se ka disa vite që po bën avokatin e mafias. Blendi Fevziu : Nga përgjimet që kemi ku del përgjegjësia konkrete? Mark...
 • Aurela Gaçe mahnit me zërin e saj, këndon me vajzën në skenë (Video)

  Aurela Gaçe ngriti peshë zemrat e publikut dhe të fëmijëve në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan” në Tv Klan. Diva e muzikës shqiptare ishte e ftuara e radhës mbrëmjen e kësaj të hëne në emision. Aurela u surprizua në skenë nga vajza e saj e madhe Grace, me...
 • Xheisoni-Aurelës: Unë do transferohem në Tiranë. Po ti u mërzite kur ike nga Llakatundi? (Video)

  Diva e muzikës shqiptare Aurela Gaçe ka qenë e ftuara e dytë mbrëmjen e kësaj të hëne në emisionin “Në Kurthin e Piter Pan” në Tv Klan. Aurela u është përgjigjur pyetjeve të fëmijëve, të cilët kanë bërë që këngëtarja të tregojë disa nga “sekretet e saj”. A ke...
 • Historia që bëri bujë në Itali, gazetari publikon videon ekskluzive “Në Kurthin e Piter Pan”

  Gabriele Parpiglia, gazetari i njohur italian ishte i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” në TV Klan. Parpiglia, është autor i disa programeve të suksesshme televizive të transmetuara në Channel 5: “Maurizio Costanzo Show”, “L’Intervista”, “Grande Fratello Vip 2″. Para se të niste intervisën me “gazetarët” e...
 • Qytetari blen oriz, gjen brenda miza që lëvizin (Video)

  Këto janë disa nga episodet që u shfaqën dhe u komentuan në emisionin e sotëm “Stop”, në rubrikën “Hitparade i absurdit shqiptar”. Shtrati i lumit Erzen është i mbushur më plehra të hedhura pa kujdes. Një qytetar ka blerë oriz italian ekstra, por ka filmuar mizat, që ecin në të....
 • Ish-Prokurori Arben Rakipi: Lidhjet e politikës me krimin e organizuar (Video Arkiv)

  Arben Rakipi, ish-Prokurori i Përgjithshëm i Shqipërisë ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion” realizuar më 13 Dhjetor të vitit 2001. Gjatë intervistës përballë gazetarit Blendi Fevziu, ish-Prokurori foli për akuzat e një pjese të madhe të politikanëve shqiptarë kundrejt njëri-tjetrit për lidhjet me krimin e organizuar. “Në këtë...
 • Konsumi i sheqerit, dëmet që sjell në organizëm (Video)

  Secili nga ne mund të ketë provuar të mbajë dietë, por kur bëhet fjalë për sheqerin nuk dimë se si ta shmangim dhe të mos konsumojmë në sasi të tepruar, ndonjëherë edhe pa e kuptuar. Sheqeri nuk siguron ndonjë vlerë ushqyese dhe ushqimet me sheqer shpesh janë ushqimet me...
 • Kujtimet në televizion të Ardita Mullait (Video)

  Dikur e kemi parë në programet televizive në Radio Televizionin Shqiptar. E njohur si vajza me kaçurrela ngjyrë të verdhë që dilte në programet e të vetmit televizion në vitin 1992, Ardita Mullai krijoi ndër vite një profil shumëdimensional. Ndonëse mbaroi shkollën për aktrim në Universitetin e Arteve, ajo...
 • Rikthehet pas 23 vitesh Kupa e Shqipërisë në Bodybuilding dhe Fitness (Video)

  Pas 23 vitesh mungesë, Federata Shqiptare e Bodybuilding dhe Fitness organizoi në datën 4 Maj në sallën e koncerteve të Universitetit të Arteve në Tiranë, Kupën e Shqipërisë në Bodybiulding dhe Fitness. Në aktivitet morën pjesë 46 sportistë nga qytete të ndryshme të Shqipërisë. Pjesëmarrja e djemve në këtë...
 • Kush është gazetari i famshëm italian që do të jetë sot “Në kurthin e Piter Pan”

  Një nga emrat më të spikatur të gazetarisë në Itali! Më shumë se 15 vite angazhim në media dhe autor i disa reality show-ve shumë të suksesshëm! Gabriele Parpiglia është gazetari i njohur që do të jetë sot në skenën e edicionit të dytë të “Në kurthin e Piter...
 • Intervista e shkrimtarit Ismail Kadare në vitin 1998 (Video Arkiv)

  Ismail Kadare, shkrimtari shqiptar më i njohur në botë, i përkthyer në 45 gjuhë është cilësuar edhe si një prej shkrimtarëve dhe intelektualëve më të shquar evropianë të shekullit të XX. Ai krijoi një vepër me karakter universal, por që rrënjët i ka thellë në tokën shqiptare. Edhe pse...
 • Sallatë quinoa me karkaleca (Video)

  Përbërësit: 200 gr quinoa 100 gr karkaleca 1 avokado 1 limon jeshil 1 kastravec 1 rrepë e kuqe 1 panxhar Pak uthull molle Sallaturina mikse Kripë Piper Përgatitja: Fillimisht vendosim në një tas kuinoan dhe e shpëlajmë me ujë të bollshëm tre herë. Vendosim një tenxhere me ujë që...
1 2 3 167
Emisione