Kategoria : Lajme nga Emisionet

 • Çifti i ri nis bashkëjetesën, përfundojnë në spital që natën e parë 

  Një çift në Korçë, i cili së fundmi është stabilizuar dhe ka filluar të jetojnë në shtëpi më vete duket se nuk e kanë nisur aspak mbarë. Sipas gazetares së “Aldo Morning Show” ata kanë marrë një shtëpi me qira dhe kanë nisur të provojnë stimulantë. “Ata kanë konsumuar hashash,...
 • Video/ Si të konsumoni më pak ushqim pa e kuptuar 

  Ushqimi që ne konsumojmë është shumë i rëndësishëm. Por edhe ushqimi i shëndetshëm mund të na privojë për të rënë në peshë nëse konsumojmë më shumë se ç’duhet. Sot në rubrikën “Me duart e Kristit”, në emisionin “Kush vjen për drekë”, do të mësoni disa hile se si të...
 • Fushë-Krujë, një vit në qeli pa prova për një celular të gjetur

  Emision” Stop” trajtoi historinë e Mehdi Karaj, i cili  po qëndron në qeli, që nga Marsi i vitit 2017, por ai thotë, se është i pafajshëm dhe shpjegon të vërtetën e tij. Mehdi, si është jetosh 20 muaj në burg? Mehdi Karaj- Skandal krejt! Të jesh për një telefon,...
 • Video/ Nisi të ecë në moshën 6-vjeçare, Ervin Baku tregon historinë e tij 

  Historia e tij është vërtet një frymëzim. Bëhet fjalë për historinë e jetës së gazetarit sportiv Ervin Baku. Në muajt e parë të jetës ai është prekur nga sëmundja e poliomelitit, prej të cilës ai nuk do të ecte deri në moshën 6 vjeçare pasi të dyja këmbët nuk...
 • Video/ Gazetarët komentojnë ngjarjet me të përfolura të showbizit shqiptar 

  Ngjarjet me të përfolura në showbizin shqiptar kohët e fundit kanë bërë bujë në rrjetet sociale. Divorci i këngëtares Eneda Tarifa nga bashkëshorti, rikthimi i Elvana Gjatës në Tiranë dhe “sherri” virtual mes këngëtareve Rosela Gjylbegu dhe Enca Haxhia janë komentuar sot nga gazetarët Dasara Kasaiskaj, Eni Shehu dhe...
 • Skandali/ Policët shkojnë për kontroll droge, por grabisin magazinën!

  Tomorr Demiraj, një qytetar nga Vlora, tregon historinë e tij të pazakontë në emisionin “Stop”. Një mbrëmje policia e Vlorës ka zbarkuar në magazinën që disponon Demiraj në fshatin Drashovicë për një kontroll lëndësh narkotike. Vetëm pak minuta më vonë Tomorri ka mbërritur në vend dhe ka gjetur derën...
 • Video/ Jona Spahiu flet për të dashurin: Lumturia ime mban emrin e dashurisë 

  Jona Spahiu është një nga moderatoret më simpatike që përmes emisionit të saj zbulon detaje nga jeta personale e personazheve të njohur në Shqipëri. Por sot moderatoja duket se ka qenë protagoniste. Përmes studios “Rudina” Spahiu foli publikisht për marrëdhënien me të dashurin e saj Frenklin. Spahiu tha se lidhja...
 • Video/ Jona Spahiu zbulon “kumbarin” e karrierës së saj, merr një mesazh surprizë

  Moderatorja Jona Spahiu zbuloi sot përmes studios “Rudina” kumbarin e karrierës së saj në televizion. Ajo tregoi se është pikasur nga stilisti Joni Peçi pikërisht në emisionin “E diela shqiptare” ku ajo kishte shkuar bashkë me nënën e saj për të parë ‘live’ emisionin. “Joni Peçi ka qenë kumbari...
 • Video/ Receta e shëndetshme për të hequr dhjamin

  Shpesh kërkojmë online receta të ndryshme të shëndetshme pijesh apo ushqimesh në mënyrë që ti konsumojmë për të hequr dhjamin në trupin tonë. Sot në rubrikën “Me duart e Kristit” në emisionin “Kush vjen për drekë” ju do të informoheni mbi një recetë të tillë. Bëhet fjalë pikërisht për...
 • Video/ U njoh në emision me një grua, Artani: S’u bë gjë, donte makinë 

  Njohjet përmes lidhjeve telefonike në emisionin “Aldo Morning Show” janë tashmë të zakonshme. Sot, Artani nga Tirana kërkoi sërish një njohje. Vetëm disa ditë më parë, ai u njoh me një grua ndërkohë që sot deklaroi se njohja mes tyre përfundoi për shkak se ajo, sipas tij, kërkonte makinë...
 • Video/ Miranda nga Shkodra: Dua një burrë qejfli dhe me Lekë 

  “Dua një burrë qejfli dhe me lekë”, kjo ka qenë kërkesa e Mirandës nga Shkodra sot në emisionin “Aldo Morning Show”. 39-vjeçarja tregoi se ka qenë dy herë e martuar, por është ndarë, sepse nuk është përshtatur. Ajo tha se kërkon të martohet, pasi do që të bëjë fëmijë....
 • Video/ Motra nuk ia kthen dot borxhin, vëllai – Ardit Gjebreas: Mi jep ti lekët, nuk ia jap çelësin e shtëpisë!

  Valentina Stefani nga Borshi në “Shihemi në gjyq” ka sjellë vëllain e saj, Arqilenë, pasi ky i fundit i ka marrë çelësat e shtëpisë dhe nuk ia kthen derisa t’i shlyejë borxhin. Përpjekjet e Ardit Gjebreas dhe juristes Eni Çobani për të bindur Arqilean t’ia kthente çelësat e shtëpisë motrës së...
 • E diagnostikuar dy herë me kancer, i vëllai s’i jep çelësat e shtëpisë derisa motra t’i shlyejë borxhin

  Valentina Stefani nga Borshi ka sjellë në rubrikën “Shihemi në gjyq” në emisionin “E Diela Shqiptare”  vëllain e saj, Arqilenë, pasi ky i fundit i ka marrë çelësat e shtëpisë dhe nuk ia kthen derisa t’i shlyejë borxhin, duke e kërcënuar madje se do t’i marrë shtëpinë, e cila në fakt nuk...
 • “Black Box”, gara në gatimin e kontrafiletove të viçit

  Rubrika e shumëpritur “Black Box” për amvisat dhe për të gjithë ata që kanë pasion gatimin, nisi sot me prezantimin e dy shefave, pjesëmarrës në garë, Ilir Hysa dhe shef Arti Sejdini. Të dy shumë të vlerësuar në fushën e tyre dhe që kanë eksperienca në restorantet dhe hotelet...
 • Video/ Historia e dhimbshme e nënës që i vdiqën binjakët dhe mesazhi për djalin adoleshent

  Rubrika “Ka një mesazh për ty” tek “E diela Shqiptare” në Tv Klan, këtë të dielë vijoi me rastin e një nëne të vuajtur e cila kishte thirrur djalin e saj 13-vjeçar në studio.  Hajria nga Elbasani, nuk kishte pasur një jetë të lumtur martesore, përkundrazi asaj i është...
 • Video/ Ardit Gjebrea ndihmon 23-vjeçarin që hoqi dorë nga heroina, i gjen punë

  Kanë kaluar pak më shumë se dy javë kur rasti i 23-vjeçarit nga Bajza e Malësisë së Madhe, ish-përdoruesi i heroinës, tronditi mbarë audiencën me historinë e tij. Sot, ai fatmirësisht duket të ketë lënë gjithë episodet e errëta të jetës së tij pas dhe vazhdon jetën normalisht duke...
 • Video/ Bashkëpunimi më i ri i Lefteris Pantasis me Devis Xherahun

  Bëhet fjalë pikërisht për këngëtarin shqiptar Devis Xherahu dhe këngëtarin e njohur grek, Lefteris Pantasis. Ai është padyshim një nga këngëtarët më të vlerësuar në Greqi, ndërsa kënga e tij më e famshme në Shqipëri është “Papagalos”. Pantasis ishte sot i ftuar në “Xing me Ermalin” në Tv Klan së...
 • Video/ Devis Xherahu sqaron keqkuptimin dhe ka një mesazh për shqiptarët në Greqi

  Deklarata e Devis Xherahut për mediat greke ku dënonte emigrantët shqiptarë të cilët kanë kryer krime në Greqi është përfolur gjatë në mediat shqiptare. Ai u përfol se gjatë emisionit në televizionin “Antena” foli kundër shqiptarëve, por sot në “Xing me Ermalin”  këngëtari ka sqaruar keqkuptimin duke treguar edhe...
 • Video/ Grimieri i Kim Kardashian “transformon” Lefterien

  Ai është një ndër grimierët më të njohur dhe të gjithë kanë parë transformimin që u bën personazheve më të famshëm në botë përmes punës së tij. Këtë të shtunë, Mario ishte në “Xing me Ermalin” në Tv Klan nga ku transformoi “live” Lefterien. Gjatë emisionit grimieri nisi të grimonte një...
 • Video/ Grimieri shqiptar i Kim Kardashian tregon rrugëtimin e tij në SHBA

  Grimieri i famshëm shqiptar Mario, i cili grimon gratë më të famshme në botë, ndër to edhe Kim Kardashian ishte sot i ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv Klan. Mario tregoi se përpara se të punonte për familjen Kardashian ai ka punuar në Fox News ku edhe...
Emisione