Kategoria : Lajme nga Emisionet

 • Video/ Motra nuk ia kthen dot borxhin, vëllai – Ardit Gjebreas: Mi jep ti lekët, nuk ia jap çelësin e shtëpisë!

  Valentina Stefani nga Borshi në “Shihemi në gjyq” ka sjellë vëllain e saj, Arqilenë, pasi ky i fundit i ka marrë çelësat e shtëpisë dhe nuk ia kthen derisa t’i shlyejë borxhin. Përpjekjet e Ardit Gjebreas dhe juristes Eni Çobani për të bindur Arqilean t’ia kthente çelësat e shtëpisë motrës së...
 • E diagnostikuar dy herë me kancer, i vëllai s’i jep çelësat e shtëpisë derisa motra t’i shlyejë borxhin

  Valentina Stefani nga Borshi ka sjellë në rubrikën “Shihemi në gjyq” në emisionin “E Diela Shqiptare”  vëllain e saj, Arqilenë, pasi ky i fundit i ka marrë çelësat e shtëpisë dhe nuk ia kthen derisa t’i shlyejë borxhin, duke e kërcënuar madje se do t’i marrë shtëpinë, e cila në fakt nuk...
 • “Black Box”, gara në gatimin e kontrafiletove të viçit

  Rubrika e shumëpritur “Black Box” për amvisat dhe për të gjithë ata që kanë pasion gatimin, nisi sot me prezantimin e dy shefave, pjesëmarrës në garë, Ilir Hysa dhe shef Arti Sejdini. Të dy shumë të vlerësuar në fushën e tyre dhe që kanë eksperienca në restorantet dhe hotelet...
 • Video/ Historia e dhimbshme e nënës që i vdiqën binjakët dhe mesazhi për djalin adoleshent

  Rubrika “Ka një mesazh për ty” tek “E diela Shqiptare” në Tv Klan, këtë të dielë vijoi me rastin e një nëne të vuajtur e cila kishte thirrur djalin e saj 13-vjeçar në studio.  Hajria nga Elbasani, nuk kishte pasur një jetë të lumtur martesore, përkundrazi asaj i është...
 • Video/ Ardit Gjebrea ndihmon 23-vjeçarin që hoqi dorë nga heroina, i gjen punë

  Kanë kaluar pak më shumë se dy javë kur rasti i 23-vjeçarit nga Bajza e Malësisë së Madhe, ish-përdoruesi i heroinës, tronditi mbarë audiencën me historinë e tij. Sot, ai fatmirësisht duket të ketë lënë gjithë episodet e errëta të jetës së tij pas dhe vazhdon jetën normalisht duke...
 • Video/ Bashkëpunimi më i ri i Lefteris Pantasis me Devis Xherahun

  Bëhet fjalë pikërisht për këngëtarin shqiptar Devis Xherahu dhe këngëtarin e njohur grek, Lefteris Pantasis. Ai është padyshim një nga këngëtarët më të vlerësuar në Greqi, ndërsa kënga e tij më e famshme në Shqipëri është “Papagalos”. Pantasis ishte sot i ftuar në “Xing me Ermalin” në Tv Klan së...
 • Video/ Devis Xherahu sqaron keqkuptimin dhe ka një mesazh për shqiptarët në Greqi

  Deklarata e Devis Xherahut për mediat greke ku dënonte emigrantët shqiptarë të cilët kanë kryer krime në Greqi është përfolur gjatë në mediat shqiptare. Ai u përfol se gjatë emisionit në televizionin “Antena” foli kundër shqiptarëve, por sot në “Xing me Ermalin”  këngëtari ka sqaruar keqkuptimin duke treguar edhe...
 • Video/ Grimieri i Kim Kardashian “transformon” Lefterien

  Ai është një ndër grimierët më të njohur dhe të gjithë kanë parë transformimin që u bën personazheve më të famshëm në botë përmes punës së tij. Këtë të shtunë, Mario ishte në “Xing me Ermalin” në Tv Klan nga ku transformoi “live” Lefterien. Gjatë emisionit grimieri nisi të grimonte një...
 • Video/ Grimieri shqiptar i Kim Kardashian tregon rrugëtimin e tij në SHBA

  Grimieri i famshëm shqiptar Mario, i cili grimon gratë më të famshme në botë, ndër to edhe Kim Kardashian ishte sot i ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv Klan. Mario tregoi se përpara se të punonte për familjen Kardashian ai ka punuar në Fox News ku edhe...
 • Video/ 26-vjeçarja nga Lezha në faqet e “Forbes”

  Marina Sula është një prej 30 artistëve të rinj më gjenialë të 2018-ës. Dhe këtë e thotë revista ekonomike “Forbes”, që e renditi 26-vjeçaren nga Lezha mes 30 më të mirëve në botë, nën moshën 30 vjeç. Deri tani Sula ka realizuar 8 ekspozita në instilacione në Vienë, ku...
 • Video/ Imeri dhe Tito? Këngëtari: Unë jam i dashuruar me…

  Kënga e tij e fundit për vetëm një muaj arriti një numër rekord shikimesh. Butrint Imeri me stil dhe zë të veçantë duket se është kthyer në një nga zërat më të kërkuar të momentit. Në një intervistë për “Jo vetëm modë” Imeri foli mbi projektet e tij më...
 • Video/ Krimba në llokume… dhe jo vetëm!

  Një tra është vendosur në vend të urës në Paper të Elbasanit. Në një pako llokume lëvizin krimba të gjallë, duke na “bindur” edhe një herë për sigurinë e lartë ushqimore. Në ambientet e okulistikës vijojnë radhët e gjata. Në urgjencë nuk i bëjnë gjilpërën fëmijës, pasi pretendojnë se...
 • Video/ “Njeriu me këmishë”, filmi me i ri historik shqiptar 

  “Njeriu me këmishë” është një film historik që ndërthur të vërtetën, legjendën, mistiken dhe bukurinë e peisazheve që kalojnë në kohë të ndryshme. Filmi është projekti kinematografik me regji të Luan Kryeziut i cili ka bërë bashkë një kast aktorësh nga Shqipëria dhe Kosova. Filmi ka në qendër të tij...
 • Video/ A e ka mbështetur Jozefina Topalli rolin e Muratit në film?

  Filmi historik më i ri shqiptar “Njeriu me këmishë” ka bërë bashkë aktorë nga Shqipëria dhe Kosova. Pjesë e këtij kasti aktorësh është edhe Eva Murati, e cila ishte sot në studion “Rudina” në Tv Klan ku tregoi se si u bë pjesë e këtij filmi. Gjatë emisionit, drejtuesja...
 • Denoncoi vjedhjen nga ana e drejtorit, por u hodh në mes të rrugës

  Myqyrem Malaj ishte me detyrë shef operativ në OSHEE-në e Ballshit, deri ditën kur denoncoi vjedhjen e 490 litrave vaj nga drejtori Guri Nuhaj. Malaj shpjegon se vaji përdoret për transformatorët e energjisë, por kur foli për këtë abuzim, u çua fillimisht faturues 50 km larg Ballshit. Pasi njoftoi...
 • U hoq nga puna sepse shkoi në aktivitet partiak, surpriza e “Stop” për babain e 3 fëmijëve

  “Stop” transmetoi një ditë më parë rastin e heqjes nga puna të Dashmir Carës, me detyrë dezinfektor pranë ASHR-së Tiranë, pasi mori pjesë në mbledhjen e LSI-së në Paskuqan. Një qytetar nga Durrësi, i cili kërkoi të mbetet anonim, i ka ofruar pagën e dy muajve kryefamiljarit Cara, ndërsa shumë...
 • Video/ Biznesmeni: Kur e kuptova që më tërhiqnin meshkujt 

  Ndryshe nga çdo dalje tjetër, biznesmeni Elton Ilirjani ishte i ftuar në “Rudina”, në Tv Klan për të folur jo vetëm për sipërmarrjen e tij, por edhe për jetën private. Ai tregoi vështirësitë dhe diskriminimet që i janë bërë pasi pranoi se është homoseksual. Ilirjani tha se e kishte...
 • Video/ Pranoi publikisht se është gay, Ilirjani: Si u përballa me familjen

  Sipërmarrësi dhe drejtues i një agjencie punësimi, Elton Ilirjani është komentuar shumë pas deklaratës së tij në programin “Opinion”, ku pranoi publikisht se është gay. Sot Ilirjani ishte i ftuar në “Rudina”, në Tv Klan nga ku tregoi historinë e jetës së tij dhe vështirësitë e të qenit ndryshe....
 • Video/ Shenjat më të favorizuara për muajin Shkurt sipas Merit

  Është dita e parë e muajit Shkurt dhe jemi shumë kuriozë se si do jetë për ne ky muaj. E për ata që besojnë në shenjat e zodiakut, astrologia Meri Shehu do të bëjë renditjen e shenjave më me fat për këtë muaj. E ftuar në studion e “Rudina”,...
 • Video/ Lulzimi kërkon njohje: Më iku gruaja, njohu një në “Facebook” 

  “Facebook” duket se është kthyer në problemin e një familje në Korçë, madje ka shkaktuar edhe divorc. Ishte Lulzimi nga Korça ai që përmes emisionit “Aldo Morning Show” kërkoi njohje ndërkohë që tregoi shkaqet e divorcit me gruan. Ai tha se gruaja e tij kishte njohur një tjetër në...
Emisione