Kategoria : Lajme nga Emisionet

 • Video/ Barbana Dini flet për rikthimin në skenë pas vdekjes së vëllait: Ndjej prezencën e Ergit kudo

  Këngëtarja Barbana Dini i është rikthyer skenës pas një shkëputje të gjatë pas vdekjes së vëllait të saj, po ashtu këngëtar Ergi Dini. E ftuar në emisionin Rudina në Tv Klan, Barbana ka rrëfyer rikthimin në skenë duke e quajtur atë vendimin më të vështirë në jetë. “Njeriu do...
 • I kërkon gruas që të lahet, plas sherri mes çiftit në Vlorë

  Një çift në Vlorë ka përfunduar në polici pas një konflikti mes tyre. Sipas gazetarit të “Aldo Morning Show”, çifti është konfliktuar pasi burri i ka kërkuar gruas që të lahet më shpesh, sepse sipas tij mbante erë të keqe.    “Një çift ka përfunduar në polici pasi janë...
 • Bona ndahet nga Islami: Nuk u bë gjë, mashtruesi…

  Vetëm disa ditë më parë, “Aldo Morning Show” bashkoi përmes lidhjes telefonike Bonën nga Tirana 69 vjeç dhe Islamin nga Durrësi 70 vjeç. Por sot ka qenë sërish Bona, e cila ka telefonuar dhe tha se “nuk u bë gjë” teksa e quajti “mashtrues” Islamin. 69 – vjeçarja rrëfeu se fillimisht...
 • “Aldo Morning Show”/ Rrihen përpara një shkolle, panik tek fëmijët në Shkodër

  Dy drejtues biçikletash u përplasën me njëri – tjetrin në qytetin e Shkodrës. Por si të mos mjaftonte kjo, dy personat e përfshirë në këtë aksident u përplasën edhe fizikisht.  Sipas korrespondentes së “Aldo Morning Show” burrat u rrahën para një shkolle, në sytë e nxënësve të shumtë, të...
 • Osman Mula flet për pasionin e fshehur: Piktura është dashuria ime e tretë

  Kompozitori dhe regjizori, Osman Mula ka folur sot në “Rudina” për dashurinë e tij të tretë, pikturën. Mula ka rrëfyer se pikturon prej 10 vitesh dhe tashmë e quan kërkesë të trurit. Por, edhe pse punon për 6 orë në ditë në pikturë, kompozitori dhe regjizori nuk lë asnjëherë...
 • Video/ Mula kritikon këngëtarët e rinj: Nuk kanë stil, përsërisin të njëjtat fjalë

  Kompozitori dhe regjizori, Osman Mula kritikoi përmes emisionit “Rudina”, këngëtarët e rinj. Sipas tij ka këngëtarë mjaft të talentuar, por nuk dinë të zgjedhin poezinë dhe janë të përsëritshëm. Mula tha se këngët e sotme janë të gjitha gjysmë shqip, gjysmë anglisht, kanë folk dhe baladë dhe nuk kanë...
 • Video/ Osman Mula emocionon publikun, këndon “live” në emision

  Kompozitori dhe regjizori, Osman Mula ka qenë sot i ftuar në “Rudina” nga ku rrëfeu jetën e tij. Mula e ka nisur fillimisht karrierën e tij si saksofonist dhe më pas i’u përkushtua kompozimit dhe regjisë. Ai është vlerësuar si ndër më të mirët në kompozim dhe ka marrë...
 • Video/ Irena Kita dhe motra e saj përloten në emision “live”

  Blogerja, Irena Kita ka qenë sot e ftuar në “Rudina” bashkë me motrën e saj të  madhe Albana Dimushi. Kita ka treguar mardhënien me dy motrat, një prej të cilave jeton në Itali, Joana.  Mes emocionesh teksa flisnin për njëra-tjetrën, në emision është shfaqur një videomesazh nga Joana e...
 • Video/ Rrëfimi mes lotësh i nënës së dy fëmijëve

  Një grua nga Tirana ka telefonuar sot në “Aldo Morning Show” nga ku ka bërë një thirrje sensibilizuese drejtuar të gjithë qytetarëve dhe drejtuesve të mjeteve. Monika, e cila disa kohë më parë kishte pësuar një aksident të rëndë dhe kishte qëndruar një kohë të gjatë në koma tha...
 • Çifti bën dashuri në mes të rrugës, kalimtarët shohin çdo veprim

  Një ngjarje e sikletshme në rrugën e Semanit ka tërhequr vëmendjen e kalimtarëve ditën e djeshme. Gazetari i “Aldo Morning Show” raporton se çifti ka shfrytëzuar motin e keq për të ndalur makinën dhe për të bërë dashuri në mes të rrugës. Sipas gazetarit, kalimtarët e rastit ulnin shpejtësinë...
 • Video/ Ngatërron alkoolin me detergjentin, burri përfundon në spital

  Një 50 – vjeçar përfundoi në spital, pasi konsumoi detergjent pllakash. Korespondentja e “Aldo Morning Show” raporton se burri nuk e ka parë ambalazhin në shishe. Sipas bashkëshortes së tij, burri ka qenë në gjendje të dehur në momentin që ka konsumuar detergjentin. 50 – vjeçari ndodhet në spital,...
 • 35 – vjeçari habit me kërkesën e tij në “Aldo Morning Show”

  Një 35 – vjeçar nga Lushnja i ka habitur të gjithë me kërkesën e tij mëngjesin e sotëmm në “Aldo Morning Show”. Ndryshe nga telefonuesit e tjerë, të cilët kërkojnë njohje, Altini kërkoi kumarxhinj që të shkojnë të luajnë sëbashku në kazino në Divjakë. Sipas 35 – vjeçarit, me...
 • Video/ Prapaskenat e filmit “Parrulla”

  “Parrulla”, teregimi i parë i shkrimtarit Ylljet Aliçka pati mjaft sukses jo vetëm në Shqipëri, por edhe jashtë saj. Aliçka rrëfeu në “Rudina”, se “Parrulla” është vlerësuar me çmime në Kanë, në Japoni dhe Gjermani. Filmi “Parrula” është ndër filmat më të bukur shqiptarë i ndërtuar mbi tregimin e...
 • Video/ “Kam qenë nxënës i dobët në letërsi”, Ylljet Aliçka tregon kur filloi të shkruante për herë të parë

  Shkrimtari shqiptar, Ylljet Aliçka ishte sot i ftuar në “Rudina”, në “Tv Klan” nga ku rrëfeu detaje nga karriera e tij dhe fillimet si shkrimtar. Aliçka tha se ka filluar të shkruajë për herë të parë në moshën 45-vjeçare duke u nxitur nga rrethanat.  Shkrimtari rrëfen se tregimi i...
 • Video/ Si e vlerësuan qytetarët dasmën e bujshme të Marina Vjollcës dhe Getoar Selimit

  Dasma e një nate më parë e çiftit Marina Vjollca dhe Getoar Selimi bëri bujë në rrjette sociale. Por, krahasuar me dasmat e VIP-ave të kësaj vere si Orinda Huta dhe Turjan Hyska apo Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj, qytetarët kanë vlerësuar dasmën e Marinës dhe Getoairt. Sipas Adelajda...
 • Video/ Fëmijët e VIP-ave që nisën sot klasën e parë

  Ka nisur sot viti i ri akademik 2017-2018, ndërkohë që mijëra fëmijë në mbarë Shqipërinë janë ulur për herë të parë në bankat e shkollës. Kanë qenë të shumtë po ashtu edhe fëmijët e VIP-ave shqiptarë që kanë filluar sot klasën e parë dhe kjo është reflektuar edhe në...
 • Video/ Bashkohet Vjollca dhe Dilaveri, si do të shkojë lidhja e tyre

  Emisioni “Aldo Morning Show”, ka bërë bashkë Vjollcën dhe Dilaverin. Përmes lidhjes telefonike 60-vjeçarja ka kërkuar të kontaktojë me 67-vjeçarin dhe kanë rënë dakort për një takim dhe për shkëmbimin e numrave të telefonit. Të dy kanë fëmijë të martuar dhe jetojnë të vetëm.  “Jam nga Elbasani, 60 vjeç....
 • Tragjedi në Elbasan, nëna vdes mbi varrin e të birit

  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Elbasan, ku një grua rreth moshës 56 vjeç ka gjetur vdekjen. Gazetarja e Elbasanit në “Aldo Morning Show” raporton se gruaja shkonte çdo ditë tek varri i të birit, të cilin e kishte humbur vetëm pak ditë më parë në një aksident....
 • Video/ “Nëse përputhemi do të puthemi”, të divorcuarit gjejnë njëri – tjetrin

  Eglantina nga Durrësi ka telefonuar sot në “Aldo Morning Show” për Ilirin nga Tirana, 49 vjeç. Përmes emisionit ata janë dakortësuar për të lënë një takim dhe kanë shkëmbyer numrat e telefonit me njëri-tjetrin. Eglantina dhe Iliri janë të dy të divorcuar. “Unë jam Eglantina, ju dëgjova dhe jam...
 • Video/ Djali ngjan me burrin e tjetrës, plas sherri mes dy grave në Fier

  Një sherr mes dy grave raportohet të ketë ndodhur në Fier. Korespondenti i “Aldo Morning Show” rrëfen se shkak i sherrit ka qenë djali i një gruaje, e cila sapo ishte kthyer nga emigracioni, i cili ngjante me burrin e një tjetër gruaje në fshat. Sipas gazetarit, gruas i...
Emisione