Kategoria : Lajme nga Emisionet

 • I riu rrëfen tmerrin që përjetoi në burg: Nënë më fal, do të të nxjerr faqebardhë

  Protagonist i rubrikës “Ka një mesazh për ty” sot ishte Leonardi, një djalë i ri i cili sipas rrëfimeve të tij, ka pasur një jetë jo të lehtë si adoleshent. Ai kishte thirrur sot në studio mamanë e tij, për ta falenderuar për të gjithë mbështetjen e dhënë, por...
 • Video/ Zogu i Tiranës: Jam pa gjë fare, ky është i pari që më refuzon

  Hermes Nikaj, i njohur ndryshe edhe si Zogu i Tiranës, ishte pjesë e “Xing me Ermalin”, mbrëmjen e së shtunës. Aliajt që i tha se ai ishte një “objekt” që nuk e inspiron fare, Zogu i Tiranës iu përgjigj duke i thënë se nuk e kishte refuzuar asnjë deri...
 • Aliaj kujton nënën që e humbi në moshën 24-vjeçare

  Ndryshe nga ç’jemi mësuar ta shohim në daljet e tij televizive, Robert Aliaj ka shfaqur një tjetër dimension në “Xing me Ermalin”. Gjatë emisionit Aliaj foli për nënën e tij të cilën tha se e ka humbur kur vetë ishte në moshën 24-vjeçare. Aliaj kujtoi me nostalgji se ajo...
 • Video/ Robet Aliaj xjerr “të palarat” e “DWM” 

  Robert Aliaj është një personazh mjaft kontravers. Ai është gjithnjë i veçantë në mënyrën se si shfaqet në televizion dhe pa frikë mund të themi se ka qenë “lezeti” i mjaft emisioneve. Sot Aliaj ishte i ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” nga ku ka nxjerrë “të palarat” e spektaklit “Dance...
 • Video/ Arilena Ara shpallet fenomeni i vitit në Paris

  Arilena Ara u shpall fenomeni i vitit në ceremoninë gala “Best Award” që u mbajt dy ditë më parë në Paris. Këngëtarja e hitit ndërkombëtar “Nëntori” mori çmimin gjatë eventit prestigjioz në sallën e një prej hoteleve më luksozë “Four Seasons”. Krahas vlerësimit 20-vjeçarja interpretoi përpara ikonave të artit,...
 • Video/ Grimieri i Kim Kardashian: E shaj shqip kur mërzitem me të

  Eventi madhështor “ODA” i organizuar disa ditë më parë në Pallatin Presidencial bëri bashkë personazhe të njohur shqiptarë. 300 të ftuar të përzgjedhur mes politikës, artit, televizionit dhe biznesit ishin aty për tu njohur nga afër dhe për të krijuar kontakte, me qëllim promovimin e traditave të të gjitha...
 • Video/ VIP-at shqiptarë që shpenzojnë miliona për veshje 

  Koha kur shqiptarët i përvetësonin trendet e veshjeve me vonesë tani i takon të shkuarës. Personazhet publikë tashmë shpenzojnë shifra të konsiderueshme për të patur direkt nga sfilita në garderobë veshjet e fundit. Madje edhe më herët se VIP-at hollivudianë. Por, duket se mania për të qenë gjithnjë në...
 • Video/ Berisha përballë pedagogëve, flet për fatkeqësinë e tij më të madhe

  Ish-kryeministri Sali Berisha është përballur sot në “Zonë e Lirë” me pedagogët Ervis Iljazaj, Arjan Çuri, Fitim Zekthi, Besart Kadia dhe Klementin Mile. Duke marrë shkas nga protesta e ditës së nesërme, Çuri pyeti Berishën nëse do të ketë një rikthim të tij për të sjellë sërish Partinë Demokratike...
 • Video/ Noizy surprizon Sali Berishën në “Zonë e Lirë”

  Ish-Kryeministri Sali Berisha ka marrë një përshëndetje të përzemërt nga reperi i njohur Noizy, teksa po diskutonte në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Në celularin e Arian Çanit mbërriti një video-telefonatë nga Noizy, i cili përshëndeti me dy gishta ish-Kryeministrin Sali Berisha. Arian Çani: “Po merr Noizy...
 • Babai kërkon ndihmë për vajzën e paralizuar, 6 muaj sorollatje për paketën higjeno-sanitare

  Hasan Guri, një banor i Yzberishtit, denoncon në emisionin “Stop” se ka vajzën të sëmurë me sindromën down dhe paraplegji inferiore. Ajo trajtohet me KEMP dhe duhet të përfitojë 100 mijë lekë të vjetra, aq edhe për kujdestarinë dhe paketën higjeno-sanitare. Por për këtë të fundit, shërbimi social e...
 • Video/ “Me sytë e kllounit”,  Saimir Cili flet për shfaqjen ndryshe në Cirkun Kombëtar 

  “Nga sytë e kllounit” kështu titullohet shfaqja që ka si qëllim jo vetëm fëmijët, por dhe publikun e rritur. Ndryshe nga sa jemi mësuar të shohim, shfaqja sjell në vëmendje se dhuna në shoqëri nuk sjell asgjë të mirë. Kllouni është simboli i Cirkut dhe personazh shumë i dashur për...
 • Video/ Anbeta Toromani tregon historinë e dashurisë me balerinin italian

  Anbeta Toromani është ndër balerinat shqiptare me famë ndërkombëtare. Ajo krijoi famë në shtetin fqinj në Itali, ndërkohë sot ishte së bashku me të fejuarin e saj Alessandro Macario në emisionin “Rudina” në Tv Klan. Gjatë emisionit Toromani zbuloi detaje nga shfaqja “Carmen” e baritonit Gëzim Myshketa si dhe...
 • Video/ Fifi surprizohet nga motra, si mban dot lotët në emision 

  Me një stil aspak të zakonshëm Filloreta Raçi vjen gjithnjë para publikut si uragan që s’di të ndalet. Suksesi i saj më i fundit ishte “Kënga Magjike” ku ajo mori pjesë me hitin “Zhurmë”, një këngë që bëri shumë zhurmë tek bubliku dhe u vlerësua me dy çmime. E...
 • Video/ U arratis nga komisariati, nëna e Stresit: Si e përjetova ngjarjen

  Arratisja e reperit Arkimend Lushaj nga komisariati disa muaj më parë bëri bujë në rrjetet sociale. Sot Stresi ishte i ftuar bashkë me nënën e tij në studion e “Rudina” në Tv Klan nga ku sqaroi edhe një herë ngjarjen. Reperi tha se ishte i pafajshëm dhe se nuk...
 • Video/ Stresi prezanton nënën, tregon planet për martesë 

  Arkimend Lushaj i njohur me emrin e artit si Stresi, etiketohet shpesh si “bad boy”. Por sot në studion “Rudina” reperi ka rrëfyer një tjetër dimension. I shoqëruar nga nëna e tij Shpresa Lushaj, 31-vjeçari foli për familjen dhe planet për martesë. Stresi tha se prej më shumë se...
 • Video/ Si të përgatisni kek me karrota

  Herë pas here ëmbëlsirat janë të parezistueshme, jo vetëm për fëmijët, por edhe për të rriturit. Sot në rubrikën “Me duart e Kristit” në emisionin “Kush vjen për drekë”, blogerja Kristi Janku ndau me të gjithë një recetë të thjeshtë, kek me karrota. Për përgatitjen e kësaj ëmbëlsire nevojiten...
 • Skandali/ Fabrika e asfaltit në Allias vijon punën në kushte skandaloze

  Një muaj më parë, emisioni “Stop” ishte në Allias, ku fare pranë zonës së banuar punonte në kushte skandaloze fabrika e asfaltit. Vec shtëpive, në njësinë numër 4 dhe pranë fabrikës në fjalë, ndodhet edhe qendra e të moshuarve, shkolla 9-vjecare “Ardian Klosi” dhe qendra shëndetësore e zonës. Punonjësi i...
 • Regjistri Civil në kaos, fituese e tenderit firma me probleme me drejtësinë

  Në vitin 2008 me ndihmën e qeverisë austriake u bë dixhitalizimi i regjistrit kombëtar të gjendjes civile. Pikërisht në këtë vit u implementua dhe ligji ku të gjitha të dhënat e gjendjes civili u hodhën në sistemin digjital. Regjistri Kombëtar i gjendjes civili është një sistemi kompjuterik i implementuar...
 • Video/ Dilan Reka tregon prapaskenat e klipit: Kam prekur më shumë se ç’duhet balerinën

  Vetëm disa ditë më parë këngëtari Dilan Reka ka publikuar klipin e tij më të ri “Chaparrita”. Por, sot në emisionin “Rudina” këngëtari tregoi prapaskenat e klipit ku tha se që të dukej më mirë në klip grimierët i kishin ngjitur veshët me atak. Po ashtu Reka tha se...
 • Video/ Tezja e Rita Orës tregon momente nga dasma e vajzës

  Jasmina Tolaj është një mjeke që na vjen nga Prishtina, një obstetër gjinekologe, që gjatë karrierës së saj ka ndihmuar shumë gra të sjellin shendoshë e mirë në jetë foshnjet e tyre. Ajo tregoi se është larguar me familjen e saj në Moskë kur ka qenë e vogël nga...
Emisione