Kategoria : Lajme nga Emisionet

 • Babai kërkon ndihmë për vajzën e paralizuar, 6 muaj sorollatje për paketën higjeno-sanitare

  Hasan Guri, një banor i Yzberishtit, denoncon në emisionin “Stop” se ka vajzën të sëmurë me sindromën down dhe paraplegji inferiore. Ajo trajtohet me KEMP dhe duhet të përfitojë 100 mijë lekë të vjetra, aq edhe për kujdestarinë dhe paketën higjeno-sanitare. Por për këtë të fundit, shërbimi social e...
 • Video/ “Me sytë e kllounit”,  Saimir Cili flet për shfaqjen ndryshe në Cirkun Kombëtar 

  “Nga sytë e kllounit” kështu titullohet shfaqja që ka si qëllim jo vetëm fëmijët, por dhe publikun e rritur. Ndryshe nga sa jemi mësuar të shohim, shfaqja sjell në vëmendje se dhuna në shoqëri nuk sjell asgjë të mirë. Kllouni është simboli i Cirkut dhe personazh shumë i dashur për...
 • Video/ Anbeta Toromani tregon historinë e dashurisë me balerinin italian

  Anbeta Toromani është ndër balerinat shqiptare me famë ndërkombëtare. Ajo krijoi famë në shtetin fqinj në Itali, ndërkohë sot ishte së bashku me të fejuarin e saj Alessandro Macario në emisionin “Rudina” në Tv Klan. Gjatë emisionit Toromani zbuloi detaje nga shfaqja “Carmen” e baritonit Gëzim Myshketa si dhe...
 • Video/ Fifi surprizohet nga motra, si mban dot lotët në emision 

  Me një stil aspak të zakonshëm Filloreta Raçi vjen gjithnjë para publikut si uragan që s’di të ndalet. Suksesi i saj më i fundit ishte “Kënga Magjike” ku ajo mori pjesë me hitin “Zhurmë”, një këngë që bëri shumë zhurmë tek bubliku dhe u vlerësua me dy çmime. E...
 • Video/ U arratis nga komisariati, nëna e Stresit: Si e përjetova ngjarjen

  Arratisja e reperit Arkimend Lushaj nga komisariati disa muaj më parë bëri bujë në rrjetet sociale. Sot Stresi ishte i ftuar bashkë me nënën e tij në studion e “Rudina” në Tv Klan nga ku sqaroi edhe një herë ngjarjen. Reperi tha se ishte i pafajshëm dhe se nuk...
 • Video/ Stresi prezanton nënën, tregon planet për martesë 

  Arkimend Lushaj i njohur me emrin e artit si Stresi, etiketohet shpesh si “bad boy”. Por sot në studion “Rudina” reperi ka rrëfyer një tjetër dimension. I shoqëruar nga nëna e tij Shpresa Lushaj, 31-vjeçari foli për familjen dhe planet për martesë. Stresi tha se prej më shumë se...
 • Video/ Si të përgatisni kek me karrota

  Herë pas here ëmbëlsirat janë të parezistueshme, jo vetëm për fëmijët, por edhe për të rriturit. Sot në rubrikën “Me duart e Kristit” në emisionin “Kush vjen për drekë”, blogerja Kristi Janku ndau me të gjithë një recetë të thjeshtë, kek me karrota. Për përgatitjen e kësaj ëmbëlsire nevojiten...
 • Skandali/ Fabrika e asfaltit në Allias vijon punën në kushte skandaloze

  Një muaj më parë, emisioni “Stop” ishte në Allias, ku fare pranë zonës së banuar punonte në kushte skandaloze fabrika e asfaltit. Vec shtëpive, në njësinë numër 4 dhe pranë fabrikës në fjalë, ndodhet edhe qendra e të moshuarve, shkolla 9-vjecare “Ardian Klosi” dhe qendra shëndetësore e zonës. Punonjësi i...
 • Regjistri Civil në kaos, fituese e tenderit firma me probleme me drejtësinë

  Në vitin 2008 me ndihmën e qeverisë austriake u bë dixhitalizimi i regjistrit kombëtar të gjendjes civile. Pikërisht në këtë vit u implementua dhe ligji ku të gjitha të dhënat e gjendjes civili u hodhën në sistemin digjital. Regjistri Kombëtar i gjendjes civili është një sistemi kompjuterik i implementuar...
 • Video/ Dilan Reka tregon prapaskenat e klipit: Kam prekur më shumë se ç’duhet balerinën

  Vetëm disa ditë më parë këngëtari Dilan Reka ka publikuar klipin e tij më të ri “Chaparrita”. Por, sot në emisionin “Rudina” këngëtari tregoi prapaskenat e klipit ku tha se që të dukej më mirë në klip grimierët i kishin ngjitur veshët me atak. Po ashtu Reka tha se...
 • Video/ Tezja e Rita Orës tregon momente nga dasma e vajzës

  Jasmina Tolaj është një mjeke që na vjen nga Prishtina, një obstetër gjinekologe, që gjatë karrierës së saj ka ndihmuar shumë gra të sjellin shendoshë e mirë në jetë foshnjet e tyre. Ajo tregoi se është larguar me familjen e saj në Moskë kur ka qenë e vogël nga...
 • Pi hashash me shokët e klasës, gjimnazistja përfundon në spital 

  Një 19 vjeçare ka përfunduar në spitalin e Korçës. Gazetrja e “Aldo Morning Show” raporton se gjimnazistja ka pirë hashash me shokët dhe për pasojë i është ulur tensioni. Sipas gazetares prindërit e adoleshentes kanë shkuar menjëherë në spital, ndërkohë mjekët i kanë kërkuar të mos konsumojë asnjë stimulant....
 • Njihet në emision me disa gra, Ismaili: Nuk dalin ashtu siç thonë

  Njohjet përmes telefonit jo gjithmonë janë të suksesshme. Sot në emisionin “Aldo Morning Show” ka ritelefonuar Ismaili, i cili është njohur me disa gra përmes emisionit. Ai tha se nuk është përshtatur me ato që ka takuar pasi sipas tij gënjejnë dhe nuk janë ashtu siç thonë. “Jam Ismaili,...
 • Video/ Si të detoksifikojmë trupin nga kafeina

  Kur fillojmë të konsumojmë kafeinën duket se nuk heqim dot dorë prej saj dhe deri diku bëhemi dhe të varur. Sot në rubrikën “Me duart e Kristit”, në emisionin “Kush vjen për drekë” do të mësoni disa mënyra se si të detoksifikoni trupin nga kafeina. Detoksifikimi nga kafeina mund...
 • Video/ Çfarë do të ndodhë në serinë e ardhshme të serialit “Rrahje zemre”

  Drejtori i Programacionit në Tv Klan Albert Dumani gjatë emisionit “Rudina” zbuloi po ashtu se çfarë do të ndodhë në serinë e ardhshme të serialit “Rrahje zemre”. Dumani tha në serinë që do të transmetohet nesër në orën 16:05 do të ndiqni momentin kur doktoresha Ejlyl Erdem  kryen operacionin...
 • Video/ “Rrahje zemre”, Dumani zbulon detaje nga seriali më i ri në Tv Klan

  Prej 9 Janarit në  Tv Klan ka nisur seriali më i ri i titulluar “Rrahje zemre”. Një prodhim i vitit 2017-2018, me aktoren shumë të preferuar që e kemi parë në role të mëparshme si “Kuzey Guney”, “Diamantë dhe dashuri”, etj, të cilën e shikojmë në rolin e një...
 • Asllani nga Tirana: Dua nuse që të mos më rrahë 

  “Dua nuse që të mos më rrahë”, kjo ka qenë kërkesa e një të moshuari nga Tirana sot në emisionin “Aldo Morning Show”. Asllani nga Tirana tha se është 80 vjeç dhe theksoi se nuk ka pretendime, i vetmi kusht i tij ishte që ajo me të cilën do...
 • Video/ Porosia e babait përlot këngëtaren në emision

  Këngëtarja Arinda Gjoni ishte një ndër të ftuarat artiste në emisionin “Kush vjen për drekë” në Tv Klan, nga ku është surprizuar përmes një videomesazhi nga babai i saj. Gjoni tha se ka marrëdhënie shumë të ngushtë me babain e saj dhe nuk bën asgjë pa marrë më parë mendimin e tij....
 • Video/ “Saimir Kodra shihe lumin e Zallbastarit”, qytetarët denoncojnë shkatërrimin e urës

  Pak ditë më parë emisioni “Stop” solli pamje të urës së shembur në njësinë e Zallbastarit. Gjatë ditës së djeshme zona është përmbytur nga reshjet e shumta dhe askush nuk ka ndërhyrë për t’u ardhur në ndihmë banorëve. Një qytetar ka dërguar një video, ku shfaqen pamje të zonës...
 • Skandali/ I riu skizofren 5 muaj në paraburgim pa raport mjekësor

  Besim Kili, një banor i Fushë-Krujës, denoncon në emisionin “Stop” problemin e tij të pazgjidhur dhe aspak të lehtë. Besimi tregon se ka një djalë të diagnostikuar me skizofreni dhe për këtë diagnozë është shtruar disa herë në spital, ku ka marrë dhe mjekim. Por i biri është bërë...
Emisione