Kategoria : Lajme nga Emisionet

 • Video/ Big Mama e mbuluar në emision, Çani i zbërthen fundin

  Big Mama njihet si një ndër këngëtaret me më pak komplekse në showbiz-in shqiptar. Ajo ishte sonte në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan, nga ku foli për jetën private dhe operacionin në stomak. Por ndryshe nga shumë personazhe të tjerë, Big Mama ishte veshur me golf dhe...
 • Video/ Transporti publik, çmimet variojnë… biletat jepen “me raste”

  Emisioni “STOP” ka realizuar një vëzhgim për çmimet e biletave në autobusë të linjave të ndryshme. Ajo që rezulton është se çmimi nuk është në përpjestim me kilometrat e përshkuara. Nga Krraba në Bërzhitë e Elbasan, çmimet variojnë sipas vullnetit të personit që menaxhon linjat në fjalë. Si të...
 • Video/ Magjistari përlotet në emision

  Janë shumë të ftuarit, të cilët nuk kanë mundur t’i mbajnë lotët në studion e “Rudina”. E ftuar këtë të premte në Tv Klan, këngëtarja Manjola Nallbani mori një mesazh prekës nga vëllai i saj. Edhe këngëtarja nuk mundi t’i mbante lotët, nga fjalët që Eraldi kishte rezervuar për...
 • “Nuk mjaftojnë 1 mijë faqe libri të shkruaj atë që kam për të thënë për ty…”

  Ne jemi mësuar ta shikojmë gjithnjë në skenë, ku ajo shfaq talentin për këngën. Por sot Manjola Nallbani ishte në një rrëfim ndryshe. Këngëtarja foli për familjen dhe marrëdhënien me vëllain e saj Eraldin. Gjatë emisionit “Rudina” në studio u shfaq një videomesazh i tij, i cili përloti këngëtaren. “Ne...
 • Video/ Nallbani flet për marrëdhënien me dy vajzat 

  Këngëtarja Manjola Nallbani ishte sot në studion e “Rudina”, në Tv Klan nga ku përveç planeve në muzikë dhe projekteve të reja foli edhe për familjen dhe marrëdhënien me dy vajzat. Nallbani tha se vajza e saj e madhe Megi jeton dhe punon në Monte Carlo dhe nuk i...
 • Abonetë e studentëve nxirren ‘kur t’u dojë qejfi’ institucioneve

  Abonetë për studentët, në bazë të rregullores duhet të dalin në çdo datë 23 për muajin pasardhës. Por në Dhjetor, deri në javën e parë të muajit, nuk kishte abone. Studentët janë detyruar që për një javë të udhëtojnë me biletë ose të blejnë abone në treg të zi....
 • “Një qeveri e tërë kërkon ta zhbëjë dhe s’e zhbën dot”

  Një master plan i vitit 2009, i miratuar me VKM në qeveri, e ndan Portin e Durrësit në 6 sektorë kryesorë. Por me një kontratë të çuditshme në fillim të vitit 2013, një pjesë e portit iu dha me koncension kompanisë gjermane EMS APO. Kontrata në fjalë devijoi master...
 • Video/ Zërat për tradhti dhe fotot me femra, DJ Vin Veli flet për ndarjen nga Bora Zemani

  Ndarja e çiftit të njohur DJ Vin Veli dhe moderatores Bora Zemani është përfolur gjatë në rrjetet sociale, por asnjë prej tyre nuk ka pranuar të flasë më parë lidhur me këtë. Sot, Vin Veli ishte i ftuar në studion e “Rudina”, në Tv Klan, nga ku pranoi se...
 • U njoh me një burrë, Esmeralda: Me tha nëse më takon do vdesësh për mua

  Një 28-vjeçare e divorcuar ka telefonuar mëngjesin e sotëm në emisionin “Aldo Morning Show” nga ku ka kërkuar njohje. Esmeralda tha se është e divorcuar prej 5 vitesh dhe se disa ditë më parë ishte njohur me një burrë përmes emisionit. Por sipas saj njohja nuk kishte zgjatur pasi...
 • Shtëpizat e Krishtlindjes pa kupona tatimor

  Ditët e fundit sheshi “Skënderbej” është populluar nga kioskat në formë shtëpizash, me rastin e festave të fundvitit. Një vëzhgim i emisionit “STOP” tregoi se nga 6 kioska, vetëm në 2 prej tyre e lëshojnë kuponin tatimor. Kjo ndodh në zemër të Tiranës dhe në kulmin e aksionit të luftës...
 • Fabrika e ziftit në Tiranë, fëmijët nuk hapin dot dritaret e klasës

  Banorët e njësisë numër 4, në lagjen Allias i Ri, ankohen në emisionin “STOP” për ndotjen e ajrit pranë shtëpive të tyre. Kjo pasi aty punon pa asnjë kriter fabrika e asfaltit, e cila është në varësi të Bashkisë së Tiranës. Vetëm pak metra nga fabrika ndodhet një qendër...
 • Video/ Stilistja zbulon si humbi 4-5 kg në muaj

  Stilistja e njohur Enada At’Nikolla i ka shumë të hershme vitet në fushën e modës. Sot, ajo ishte e ftuar në studion e “Rudina”, në Tv Klan, nga ku përveç trendeve të fundit të modës rrëfeu edhe se si humbi peshë. At’Nikolla tregoi se ka përdorur një produkt të cilin ia kishin...
 • Video/ Devis Xherahu: Fati i fillestarit më bëri të fitoj miliona në Las Vegas

  Këngëtari Devis Xherahu ishte sot në emisionin “Kush vjen për drekë”, në Tv Klan nga ku sprovoi veten në kuzhinë. Xherahu tha se për të është hera e parë që gatuan, ndërkohë që nuk pranonte humbje duke u justifikuar me fatin e fillestarit. Këngëtari rrëfeu se disa vite më...
 • Detaje/ Sota doli jashtë Shqipërisë me makinën e Ministrisë së Brendshme

  Vendimi i Gjykatës për Krimet e Rënda për ta ndaluar Saimir Tahirin që të lëvizë jashtë Shqipërisë, ka mbledhur këtë të martë një panel të ftuarish në “Opinion”, për të diskutuar mbi këtë çështje. Cilat janë provat e reja që çuan në kërkesën e prokurorisë për t’ia ndaluar ish-ministrit...
 • Video/ Hajduti me “ML” që vjedh goma nga serviset në Tiranë

  Mund të duket e çuditshme, por është e vërtetë. Policia e Tiranës po kërkon një person që përdor fouristadë “Mercedez Benz ML”, të akuzuar për vjedhje të përsëritura të gomave të përdorura nga disa servise në kryeqytet. Saimir Kodra: Ka njëri gomisteri fjala bie dhe në fund fare ka...
 • “Nuk vajta se më shan teta e keqe…”, 8-vjeçarja diskriminohet në shkollë

  Një vajzë 8 vjeçare me sindromën down ka rënë “viktimë” e diskriminimit nga ana e nëndrejtoreshës së shkollës “Gustav Majer” në kryeqytet. Mamaja e të miturës, Enkeleda Pillati, denoncon në “Stop” sjelljen e padenjë ndaj të bijës, nga Klaudeta Bezhani. Një të tillë e ka bërë më parë te drejtoria...
 • Video/ “Yjet e së ardhmes”, filmi që bëri bashkë aktorët e mëdhej shqiptar

  “Yjet e së ardhmes”, është filmi më i ri shqiptar që ka bërë bashkë një kast aktorësh të mrekullueshëm. Filmi me regji të Edmond Topit ka bërë bashkë aktorët: Tinka Kurti, Reshat Arbana, Margarita Xhepa, Luftar Paja, Ema Andrea, Elia Zaharia Zogu, Sadush Ylli dhe Karafil Shena dhe shumë...
 • I’u rrahu vëllanë, plas sherri mes kunatash 

  Debati mes dy motrave dhe kunatës së tyre ka agravuar në sherr një ditë më parë Fier. Sipas gazetarit të “Aldo Morning Show”, shkak i sherrit mes tyre ka qenë pikërisht dhuna që ushtronte nusja ndaj vëllait të tyre dhe burrit të saj. “Burri ishte i papunë dhe kur...
 • Bajrami nga Fieri kërkon njohje: Kam nevojë për seks 

  Telefonuesit e emisionit “Aldo Morning Show”, duket se janë mjaft të lirë dhe pa komplekse. Një ndër ta ishte edhe Bajrami nga Fieri. Ai tha se kërkon të njihet me një grua pasi sipas tij doktori i ka thënë se duhet të martohet. “Jam Bajrami nga Fieri. Mua më...
 • Video/ Selimllari ia merr këngës me filxhan në dorë, zbulon surprizën për finalen

  Valbona Selimllarit padyshim që talentet nuk i mungojnë. Dikur mbretëreshë bukurie, anëtarja e jurisë së spektaklit të kërcimit “Dance With Me”, përgjatë javëve ka zbuluar talentin për kërcimin, e këtë të hënë edhe për këngën. Mes humorit dhe batutave, Selimllari ia mori këngës nga karrigia ku qëndronte ulur, ndërsa...
Emisione