Kategoria : Lajme nga Emisionet

 • Video/ Rrëfehet Kejvina Kthjella, çfarë më thanë familjarët pas daljes së parë

  E ndrojtur dhe e pamësuar me skenën, bjondia seksi Kejvina Kthjella duket se e reflektoi pasiguri që në hapat e parë. Fustani i kuq po ashtu vuri akoma edhe më shumë në siklet bukuroshen më të re të ekranit. Shfaqja e saj joshëse “theu”, internetin. Shumë e quajtën të...
 • Jo vetëm modë/ Çiljeta shtatzënë dhe e “përgjakur”, publikohen pamjet pas 7 vitesh

  Pas shtatë vitesh nga koha e xhirimit filmi shqiptaro-italian “Floorless” pa dritën e projektorit të kinemasë. Përtej çdo imagjinate këngtarja Çiljeta Xhilaga e cila ishte një prej aktoreve ishte në rolin e një gruaje shtatzënë, e zënë në kurth në ashensor. Filmi thriller tronditi jo pak me skenat e...
 • Shkolla e Paskuqanit 6 vjet pa energji, “Stop” zgjidh problemin me OSHEE-në

  Shkolla 9 – vjeçare “Dom Nikollë Kaçorri”, në Paskuqan, është ndërtuar në vitin 2011, por që atëherë e deri më sot sistemi elektrik nuk ka punuar asnjë ditë. Mësues e nxënës ankohen, dukë thënë se mësimi në këto kushte është mision i pamundur. Si të mos mjaftonin dritat, shkolla...
 • Video/ Pasionet luksoze të Fatmir Hysenbelliut

  Farmir Hysenbelliu është kthyer tashmë ndër personazhet më të ndjekur në rrjetet sociale dhe kjo edhe për shkak të jetës luksoze që ai bën. Ai ishte sot i ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan, nga ku rrëfeu se ka bërë shpeshherë bamirësi në Shqipëri dhe jashtë saj, por...
 • Video/ Fatmir Hysenbelliu premton se do të sjellë Pamela Anderson në Shqipëri

  Fatmir Hysenbelliu, i njohur ndryshe si Oni ishte sot i ftuar në emisionin “Rudina”, në Tv Klan nga ku ndër të tjera foli edhe për takimin me aktoren Pamela Anderson dhe këngëtaren Nicole Scherzinger. Hysenbelliu tha se flet herë pas here me Anderson dhe se së shpejti ajo mund...
 • Skandali mjedisor/ Nis aksioni për pastrimin e Erzenit nga ilaçet e skaduara

  Dy ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi skandalin e ndotjes së lumit Erzen, duke hedhur në të ilaçe të skaduara. zv. Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli tha se po punohet për të vënë para përgjegjësisë fajtorin, në bashkëpunim edhe me strukturat e policisë dhe drejtësisë. Po kështu zv. Ministrja...
 • Borxhi 300 milionë lekë që rrënoi familjen Kafexhiu dhe skandali i gjyqtarit Besnik Shehu

  Kristaq Kafexhiu, pronar i shumë tokave dhe objekteve në Korçë, tregon në emisionin “STOP” sagën e tij me drejtësinë për një borxh të pakthyer prej 300 milionë lekësh. Kafexhiu zotëronte gjysmën e ish-kampit të punëtorëve, të cilën ia shiti Roland Demkos për 400 milionë lekë. Por ky i fundit,...
 • Video/ Valdrin Sahiti flet për dasmën: Së shpejti do të bëhemi prindër

  Stilisti Valdrin Sahiti ishte sot i ftuar në emisionin “Rudina”, në Tv Klan. Sahiti foli për dasmën private me Editën që u realizua në Las Vegas. “Unë dhe Edita jemi prej 7 vitesh bashkë, kemi bashkëjetuar disa vite bashkë. Nuk kishim menduar për dasmën, por në një moment të...
 • Çifti fejohet dhe ndahet brenda ditës…

  Një çift nga Vlora janë fejuar dhe ndarë në të njëjtën ditë. Shkak i ndarjes, sipas gazetarit të “Aldo Morning Show”, ka qenë fakti se vjehrra nuk pëlqente nusen, pasi kishte një shenjë në fytyrë. “Një çift në Vlorë është fejuar ditën e djeshme. Pas ceremonisë ku të dyja...
 • Edukatorja ndahet nga i dashuri, hakmerret me fëmijën e tij

  Një edukatore, e cila ishte lidhur me një prej prindërve të fëmijëve që kishte në kopësht, i ka dhënë fund lidhjes. Sipas gazetarit të “Aldo Morning Show”, burri është rikthyer tek gruaja e tij, por pas ndarjes edukatorja është hakmarrë me djalin. Gazetari tha se edukatorja ka dhunuar të...
 • 38-vjeçari kap gruan duke e tradhëtuar

  Një 38-vjeçar ka telefonuar sot në “Aldo Morning Show” nga ku kërkoi njohje. Sokoli tha se është divorcuar pas një martese 12-vjeçare për shkak se kishte kapur bashkëshorten me një tjetër. “Jam Sokoli nga Korça, jam 38 vjeç i diorcuar. Isha martuar prej 12 vitesh, u divorcova për shkak...
 • Aksioni për ndotjen akustike, ca të nënës e ca të njerkës

  Ndotja akustike është kthyer në shqetësim për banorët. Edhe pse ekziston një ligj për ndotjen akustike, që detyron menaxherët e lokaleve të ulin muzikën pas orës 12 të natës në fundjavë, pak e zbatojnë ligjin. “Stop” monitoroi fundjavën e kaluar situatën e zhurmave, pas orarit kufi. Lokalet trajtoheshin ca...
 • Kamëz, bashkia i merr pronën, ndërtuesi i prish shtëpinë dhe i hyn me lopatë

  Hajri Kadriu, një banor në Kamëz denoncon në “Stop”, se bashkia po ndërton një rrugë në pronën e tij që e disponon me çertifikatë. Firma ndërtuese nisi punimet dhe i dëmtoi pjesë të shtëpisë. Në ballafaqimin me ndërtuesin Astrit Kukeli, ky i fundit e godet Hajriun me gurë në fytyrë,...
 • Video/ Përlotet Miriam Cani, flet për humbjen e nënës 

  Miriam Cani është përlotur në studion e emisionit “Rudina”, teka foli për humbjen e nënës së saj. Këngëtarja tha se ka qenë shumë e lidhur me nënën, teksa shtoi se ajo mbetet model për të. “Çdokush nga ne e ka model nënën e tij. Ajo mua më frymëzon, është motiv...
 • Video/ Miriam Cani: Nuk bëj kompromis për sukses, jam vetvetja

  Këngëtarja Miriam Cani ishte sot e ftuar në emisionin “Rudina”, në Tv Klan. Cani rrëfeu projektet e reja në muzikë teksa shtoi se prioriteti i saj do të jetë gjithnjë vajza e tyre, Ameli. Pas një shkëputje prej rreth 2 vitesh këngëtarja tha se më 15 Nëntor do të...
 • Video/ Erion Isai flet për marrëdhënien me vajzën 

  Aktri Erion Isai ishte sot i ftuar në emisionin “Kush vjen për drekë”, në Tv Klan. Përveç gatimit Isai foli edhe për prindërimin, pasi prej disa muajsh është bërë baba. Ajri është tashmë 14 muajshe dhe aktori flet për të teksa e përshkruan si dashurinë më të madhe. “Ajri...
 • Vajza zhvat burrin emigrant, lidhet me një tjetër gjatë studimeve

  Ndodh edhe kështu! Një vajzë nga një fshat i Korçës është martuar me mblesëri me një emigrant që jetonte në SHBA. Sipas gazetares së “Aldo Morning Show”, vajza ka vazhduar studimet në Tiranë dhe bashkëshorti i ka dërguar shuma të mëdha parash ndërkohë që vajza ishte lidhur me një...
 • Ela – Aldos: Na more në qafë burrat

  Një grua nga Kamza ka telefonuar sot në “Aldo Morning Show”, ku është ‘ankuar’ se është xheloze për bashkëshortin pasi ndjek me vëmendje emisionin dhe dëgjon njohjet që bëhen. “Na more m’qafë burrat”, tha Ela, teksa me të qeshura i kërkoi drejtuesit të emisionit ta mbyllë. “Jam Ela nga...
 • Denoncimi i babait emigrant që i morën djalin 3-vjeçar, psikologia pa licencë profesionale

  Javën e kaluar emisioni “STOP” transmetoi denoncimin e Ajet Patozit, të cilit vjehërrit i kishin marrë djalin e vogël me dokumente të falsifikuara, pas vdekjes së të shoqes. Sot sjellim ndryshimin e certifikatës së lindjes për Aleksandrosin e vogël. Po kështu në një reagim zyrtar, Urdhëri i Psikologut sqaron...
 • Rikthehet skandali i ndotjes së Erzenit, medikamentet e skaduara përfundojnë në lumë

  Një denoncim i ri mbërriti në redaksinë e emisionit “STOP”, sipas të cilit, në lumin Erzen janë hedhur sërish mbetje spitalore e medikamente të skaduara. Grupi i xhirimit mbërriti në vendngjarje dhe konstatoi se në dalje të Ndroqit, në një vijë prej 3 km, ishin hedhur kuti e thasë...
Emisione