Kategoria : Lajme nga Emisionet

 • Meta pas dorëheqjes nga posti i Kryeministrit: S’mund të isha kukull në duart e Nanos (Video Arkiv)

  Ilir Meta një nga figurat e rëndësishme politike në vend ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion” më datë 30 Tetor të vitit 2003. Vota e tij abstenim në Parlament në atë periudhë rrëzoi dy ministrat e propozuar nga kryeministri i asaj kohe Fatos Nano, dekretuar nga Presidenti dhe...
 • Përgjime të reja para 30 Qershorit? Rakipllari: Besoj do të jenë edhe më të forta (Video)

  Pyetjes nëse do të ketë përgjime të reja nga gazeta “Bild” përpara zgjedhjeve të 30 Qershorit, gazetari Robert Rakipllari iu përgjigj duke thënë se janë të pritshme. Sipas tij, pritet të vijojë dosja e Dibrës, por mund të ketë edhe mesazhe të Kryeministrit Edi Rama. I ftuar në emisionin...
 • “Kryeministri duhej të kishte ikur, por dikush e mban” (Video)

  Përgjimet e fundit publikuar nga gazeta gjermane “Bild” vazhdojnë të jenë në qendër të vëmendjes. Mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan u diskutua lidhur me këtë temë dhe nëse Kryeministri Edi Rama duhej të jepte dorëheqjen pas publikimit të tyre. Sipas Arjan Curit, Kryeministri nuk mund...
 • Edi Ramën apo Lulzim Bashën, kë mbështesin amerikanët? (Video)

  Gazetari Robert Rakipllari dhe polemisti Arjan Curi ishin të ftuarit e mbrëmjes së sotme në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Protesta e opozitës dhe aktualiteti politik kanë qenë temat e diskutimit që drejtuesi Arian Çani shtroi për të ftuarit mbrëmjen e sotme. Pyetjes nëse amerikanët janë me...
 • Paskuqan/ Banorët bashkëjetojnë me lopët, administratori ngre supet (Video)

  Banorët e lagjes “Paskuqan 2” i janë drejtuar emisionit “Stop”, pasi kanë probleme me një stallë lopësh afër shtëpive të tyre. Distanca është më pak se 2 metra dhe era e keqe dhe ndotja e bën jetesën e tyre të përditshme shumë të vështirë. Banorët thonë, se fëmijët e...
 • Stop: Një përgjigje për Lulzim Bashën (Video)

  Emisioni “Stop” në Tv Klan u është përgjigjur akuzave të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha të bëra në emisionin “Opinion” mbrëmjen e së enjtes. Kryedemokratik Basha deklaroi se emisioni “Stop” po përdoret nga pushteti. Por, “Stop” i tregon drejtuesit të PD-së dhjetëra raste të publikimit të skandaleve të...
 • Don Phenom sjell dy këngë të reja në bashkëpunim me Ronela Hajatin (Video)

  Ai është një prej emrave të suksesshëm të skenës së muzikës rep shqiptare. Ka pasur disa bashkëpunime të suksesshme me disa prej artistëve të njohur shqiptarë si Enca Haxhia, Tayna, 2Ton dhe së fundmi ai vjen me një tjetër bashkëpunim të suksesshëm me këngëtaren Ronela Hajati. Bëhet fjalë për Marin...
 • Botuesja Loreta Berhami rrëfen emocionet e shtatzënisë së saj të dytë (Video)

  Ajo ka një lidhje shumë të fortë me librin dhe gjithmonë kujdeset që lexuesi shqiptar të ndihet mirë me librat që sjell. Shpesh ka qenë e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan për të folur për librat, por ndryshe nga herë të tjera sot rrëfeu për lajmin e...
 • Tiramisu me manaferra (Video)

  Përbërësit: 500 gr mascarpone 200 gr manaferra 150 gr sheqer 100 gr biskota 6 vezë 1 aromë vanilje Limonë Sheqer pluhur Përgatitja: Vendosim në një tas vezët dhe sheqerin dhe i rrahim me mikser derisa të fryhen. Më pas shtojmë në to lëkurë limoni, vanilje, pak kripë, mascarpone dhe...
 • Fileto gici me manaferra (Video)

  Përbërësit: 300 gr fileto gici 100 gr manaferra 50 gr raki 50 gr gjalpë 4 qepë 2 thelpinj hudhër Trumzë Sherebelë Rozmarinë Sallaturina miks Kripë Piper Përgatitja: Fillimisht presim në feta të holla fileton e gicit, e kalojmë në miell dhe e skuqim në një tigan me pak vaj...
 • Ndryshimi drastik i futbollistit pas mbjelljes së flokëve (Video)

  Këtë javë pjesë e reality show “Doktor Plastik”, në Tv Klan ishte Florind Taku me profesion futbollist, i cili bëri mbjelljen e flokëve. Siç tregon vetë futbollisti, rënia e flokëve për të ka qenë hall, pasi shokët e quanin tullac. Ai tha se rënien e flokëve e ka gjenetike...
 • Dy parashikimet e Baton Haxhiut për zhvillimet në vend pas 1 Korrikut (Video)

  Analisti Baton Haxhiu parashikon se zgjedhjet do të mbahen në 30 Qershor, pavarësisht krizës politike. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Baton Haxhiu bëri edhe dy parashikime se çfarë do të ndodhë pas datës së zgjedhjeve. Sipas tij, do të ketë arrestime të qytetarëve dhe do të...
 • Debati në “Opinion”, Lefter Maliqi: O zv.ministër, ta tregoj unë çfarë je (Video)

  Deputeti Lefter Maliqi dhe Zv/ ministri i Brendshëm, Julian Hodo kanë debatuar në emisionin “Opinion” lidhur me zgjedhjet e 30 Qershorit. Deputeti Maliqi shprehet se zgjedhjet e 30 Qershorit nuk mbahen, pasi dhe ana administrative është e pamundur. Blendi Fevziu:Keni thënë që Fieri p.sh, ka 590 policë dhe 500...
 • Basha për “Opinion”: Në protestë do të dal me dy vajzat dhe bashkëshorten (Video)

  Kryetari i Partisë Demokratike thotë se protesta e opozitës ditën e premte më 21 Qershor do të jetë e qetë dhe paqësore. Në një lidhje telefonike me emisionin “Opinion” në Tv Klan, Basha u shpreh se ditën e nesërme do të jetë në protestë bashkë me dy vajzat dhe...
 • Parashikimi i Kryemadhit: Erion Veliaj do të largojë Edi Ramën (Video)

  Në 30 Qershor nuk do të ketë përplasje mes qytetarëve. Kështu shprehet kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, e cila në një lidhe live për emisionin “Opinion” në Tv Klan, u shpreh se vendi nuk po shkon drejt përplasjse civile. Madje, znj.Kryemadhi parashikon se Kryeministrin Edi Rama...
 • Rruga që rrezikon jetën e qytetarëve (Video)

  Banorët e rrugës “Asim Vokshi” në Tiranë, në segmentin që e lidh me Gjykatën e Krimeve të rënda, janë ankuar pranë emisionit “Stop” në Tv Klan për mungesën e sinjalistikës, që është bërë burim i shumë aksidenteve. Pranë kësaj rruge ndodhet edhe shkolla 9-vjecare “7 Marsi”. Në ndarjen mes...
 • Savër/Rrethrrotullimi pa sinjalistikë, qytetari gjobitet për aksident (Video)

  “Stop” është ndalur në rrethrrotullimin e Savrës, në urën mbi linjën hekurudhore, ku mungojnë elementët e gominave që bashkojnë rrugën. Për këtë arsye, ky vend është kthyer në një burim aksidentesh. Ledian Saliaj, tregon, se duke udhëtuar në këtë aks, ka humbur kontrollin e automjetit, në përpjekje për të...
 • Shkarkimi i Prokurorit të Përgjithshëm, Bejtja: Është një lojë e qartë politike (Video Arkiv)

  Shkarkimi i Prokurorit të Përgjithshëm, Arben Rakipi në vitin 2002 shkaktoi diskutime të shumta në media dhe në opinionin publik, ndërkohë që në politikë provokoi zhvillime të reja. Pas shkarkimit të tij, pas bashkimit të votave të opozitës me një pjesë të deputetëve të Partisë Socialiste duke e akuzuar...
 • “Ethet e mbrëmjes së maturës”, sugjerimet e Joni Peçit për të shkëlqyer në festë (Video)

  Mbrëmja e Maturës është një event që mbahet mend gjithë jetën. Pas përfundimit të etheve të provimeve, të rinjtë festojnë ditën e tyre të fundit së bashku pasi aty rrugët e tyre ndahen. Maturantët e shohin mbrëmjen si më të rëndësishmen e 18 viteve, ndaj kujdesen që çdo gjë...
 • Fileto gici me salcë birre (Video)

  Përbërësit: 500 gr birrë 70 gr miell 30 gr borzilok 30 gr majdanoz 3 patate 2 domate 1 fileto Piper rozë Arrë moskat Kripë Piper Përgatitja: Vendosim një tenxhere me ujë që të ngrohet, shtojmë në të kripë, tumerik dhe patatet e prera në kubikë. Presim në feta të...
Emisione