Kategoria : Lajme nga Emisionet

 • Bërxollë viçi me qepë të karamelizuar (Video)

  Përbërësit: 100 gr uthull balsamime 50 gr domate 50 gr sheqer 2 bërxolla viçi 2 qepë të ëmbla 2 patate 1 karotë 1 kungull jeshil Rozmarinë Trumzë Kripë Piper Përgatitja: Marinojmë bërxollën e viçit me kripë, piper, vaj ulliri, hudhër, rozmarinë, trumzë dhe i lëmë të qëndrojnë për pak....
 • Intervista e Rexhep Mejdanit në ditën e çeljes së fushatës së vitit 2001 (Video Arkiv)

  Më 24 Qershor të vitit 2001, ish-Presidenti Rexhep Mejdani ka bërë daljen e tij të parë në publik pas marrjes së postit në emisionin “Opinion”. I pyetur se përse kishte hezituar të jepte intervista, Mejdani tha se i ka parë si jo efektive  për shkak të prezencës në jetën...
 • Sondazhi në Opinion/ Qytetarët kërkojnë arrestime pas përgjimeve të Bild

  Shqiptarët kërkojnë arrestime pas publikimit të audio-përgjimeve të reja nga gazeta Bild. Këtë të mërkurë në emisionin Opinion në Tv Klan janë trajtuar këto përgjime, ndërsa qytetarët janë pyetur në rrjetet sociale. A duhet të arrestojë prokuroria personat përgjegjës pas publikimit të shumë përgjimeve nga Bild? Nga sondazhi, ku...
 • Intervista për Opinion/ Carla Bruni: Shqipëria ka diçka magjike dhe misterioze

  Carla Bruni, kantautorja e njohur italo-franceze dhe bashkëshortja e ish-Presidentit francez Nikolas Sarkozy, në një intervistë ekskluzive për emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, flet për jetën dhe koncertin që do të mbajë në Shqipëri, më 21 Qershor në Butrint. Blendi Fevziu: Ju falenderoj për intervistën dhe mirë se...
 • Debati në “Opinion”, Alizoti: T’ju vijë turp. Peza: Këto janë parrulla (Video)

  ‘Ndizet Shqipëria, kaos dhe përgjimet të reja” është tema që po diskutohet mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” , por as të ftuarit në studio nuk i ka shpëtuar një debati të ashpër. Tomor Alizoti i ka cilësuar si një turp të madh përgjimet ku është përfshirë e gjithë...
 • Audio-përgjimet, Plarent Ndreca: Bisedë private, mund të përdoren dhe këto fjalë (Video)

  Juristi Plarent Ndreca thotë se audio-përgjimet e reja të publikuara nga Bild nuk përbëjnë asnjë përgjegjësi penale apo politike, por tregojnë vetëm një mungesë etike në komunikimin mes personave të përgjuar. Në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Ndreca tha se këto janë biseda normale mes miqsh, duke iu referuar...
 • Peza: Përgjimet e “Bild” telenovelë gjermane (Video)

  Përgjimet e radhës të dosjes 184 të publikuara nga gazeta gjermane “Bild” mbrëmjen e kësaj të mërkure janë diskutuar sot në emisionin” Opinion” në Tv Klan. Gazetari Alfred Peza i ka cilësuar si një telenovelë gjermane dhe nuk mund të debatojë, për aq kohë sa nuk ka një dokument...
 • Pacienti fiton në gjykatë 68 milionë Lekë dëmshpërblim (Video)

  Një ditë më parë, emisioni “Stop” në Tv Klan transmetoi problematikën e fëmijëve që kanë probleme me dëgjimin. Por për shkak të burokracive dhe interesave klienteliste, tenderi për implantin koklear në Spitalin Francez pranë QSUT është anuluar dy herë edhe aktualisht është i pezulluar, pavarësisht se në vitin 2014...
 • “Njolla në biografi” përjashton të riun ekselent nga Akademia e Policisë (Video)

  Një qytetar, që kërkon të mbetet anonim, denoncon procedurën e konkurrimit në Akademinë e Policisë. Ai thotë, se ishte student i ekselencës dhe pas të gjitha fazave të konkurrimit, fitoi të drejtën e studimit në Akademinë e Policisë. Dy javë pasi nisi shkollën, e thërrasin dhe i thonë, se...
 • “Me tren dhe bukë me vete”, nostalgjia e pushimeve verore para viteve ’90 (Video)

  Nëse sot për të shkuar në plazh duhet të përgatitemi më herët, para viteve ’90 ishte shumë më e thjeshtë. Mjaftonte një trastë me bukë, djathë, domate dhe të kapje trenin. Plazhet më të njohura ishin ato të Durrësit dhe Vlorës, ndërkohë që Himara, Shëngjini dhe Velipoja kishin shumë...
 • Fatos Nano: Nuk i shmangem përgjegjësisë së postit të Presidentit (Video)

  Zgjedhjet për Presidentin e Republikës në vitin 2002 ishin tema e emisionit “Opinion” realizuar më datë 26 Qershor 2002. I ftuar për të diskutuar rreth saj, përballë gazetarit Blendi Fevziu ishte kryetari i Partisë Socialiste në atë kohë, Fatos Nano. I pyetur nëse ishte i gatshëm të kandidonte për...
 • Krem kungulli me pulë (Video)

  Përbërësit: 100 gr parmixhano 70 gr borzilok 5 kunguj jeshilë 1 fileto pule 1 patate Trumzë Hudhër Kripë Piper Përgatitja: Marinojmë fillimisht filetot e pulës me kripë, piper, tumzë, hudhër, vaj ulliri. Presim në kubikë pjesët jeshile të kungujve dhe një pjesë prej tyre i skuqim në një tigan...
 • Mëlçi viçi me krem misri (Video)

  Përbërësit: 300 gr mëlçi viçi 3 qepë 1 limon 1 gotë verë 1 baguette 1 spec djegës Majdanoz Hudhër Për kremin e misrit: 300 gr miell misri 50 gr parmixhano Kripë Piper Përgatitja: Presim në feta shumë të holla mëlçinë dhe e marinojmë me kripë, piper, vaj ulliri. Më...
 • A është e gatshme Shqipëria për sezonin turistik? (Video Arkiv)

  Pushuesit që do të zgjidhnin qytetin e Durrësit në vitin 2003 do të shin të detyruar të pushonin mes rrënojave të ish-ndërtimeve pa leje, të cilat të krijonin idenë e një zone që sapo kishte dalë nga lufta. Pas prishjeve të shumta të ndërtimeve që kishin lulëzuar vend e...
 • Bardh Spahia: Situata në Shkodër e acaruar, mund të ndodhë gjithçka

  Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia thotë se situata në Shkodër është e tensionuar për shkak të situatës zgjedhore. Duke folur për incidentin e ndodhur mbrëmjen e sotme në KZAZ nr.3 ku iu vendos zjarri murit të godinës, në një lidhje telefonike me emisionin “Opinion” në Tv Klan, Spahia...
 • Hiqet si avokate e shoqatës së Vatikanit, mashtron me kredi qytetaren (Video)

  Sulltane Avdiaj, një qytetare nga Sukthi, tregon në “Stop”, se një familjare e saj e njohu me Dorjana Papajanin dhe kjo e fundit i tha, se do ta ndihmonte për një shtëpi. Dorjana u prezantua si avokate e shoqatës Vatikan, që ndihmonte njerëzit në nevojë. Me këtë premtim, Sulltane...
 • Skandali, tenderi i QSUT rrezikon dëgjimin e fëmijëve me probleme (Video)

  Emisioni “Stop” në Tv Klan ka trajtuar mbrëmjen e sotme rastin e një tenderi në Spitalin Francez në QSUT. Një Vendim i Këshillit të Ministrave me numër 308 e vitit 2014 ka alokuar një fond të posaçëm për fëmijët me probleme me dëgjimin. Por, për shkak të një tenderi...
 • Cila është mosha e duhur kur një fëmijë mund të fillojë baletin? (Video)

  Kur është fjala për fëmijët, të ardhmen dhe shkollimin e tyre, prindërit duan që të bëjnë zgjedhjen e duhur. Një fushë që tashmë prindërit e preferojnë shumë për fëmijët e tyre është edhe baleti. Vallëzimi është një formë aktiviteti për vajzat dhe për djemtë dhe që mund të nisë...
 • Jeta në Tiranë e këngëtares së serenatave korçare (Video)

  Ajo është një këngëtare e njohur, veçanërisht për serenatat dhe me zërin e saj ka bërë për vete publikun. Ka dalë në skenë për herë të parë në moshën 5-vjeçare pa mbaruar ende kopshtin, ndërkohë që si këngëtare e serenatave korçare ka dalë në vitet ‘90 me kantautorin Miallaq...
 • Gaspacho me mozzarella (Video)

  Përbërësit: 600 gr domate zemër kau 300 gr spec i kuq 200 gr kastravec 200 gr galetë 100 gr mozzarella 100 gr miell 50 gr uthull rrushi 4 vezë 2 thelpinj hudhër 1 spec i verdhë Vaj ulliri Vaj për skuqje Qepë Kripë Piper Përgatitja: Fillimisht presim në kubikë...
Emisione