Kategoria : Lajme nga Emisionet

 • “Kryetarë bashkish dhe ish-ministra të PS po tentojnë të rrëzojnë Ramën”(Video)

  “Ka kryetarë bashkish apo ish-ministra dhe njerëz të lartë, të cilët nxjerrin njerëz, duke tentuar që ta rrëzojnë Ramën, po aq sa ne ose edhe më shumë se ne”. Kështu deklaroi ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Sipas...
 • Një marrëveshje Rama-Basha sonte në mesnatë? (Video)

  Kanë kaluar dy vite qëkur dy liderët aktualë të politikës shqiptare, kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, arritën një pakt mes tyre. Por që ky skenar të përsëritet sërish mesnatën e sotme, sipas ish-deputetit të PD Ervin Salianji është një “ëndërr në bunker” e kryeministrit...
 • Ervin Salianji: Edhe Rama e di që nuk ka zgjedhje në Qershor (Video)

  Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji dhe politologu Arjan Curi ishin të ftuarit e emisionit “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Pyetja e parë që drejtuesi i emisionit iu drejtoi të ftuarve kishte të bënte me sjelljen e kryeministrit Edi Rama, i cili ishte i ftuar në “Opinion” një natë...
 • “Se duam më veten, jemi bërë të shesim shtëpitë”

  “Stop” ka udhëtuar drejt Sarandës në lagjen e Baba Rexhepit, pikërisht në vendin e njohur si “Gropa e Patates”, ku 3 vjet më parë ishte ndërtuar depoja e ujit.  Banorët tregojnë se asokohe u gëzuan, pasi shpresuan, që problemi i ujit u zgjidh njëherë e përgjithmonë, por sot kriza...
 • Dita kundër homofobisë, po si e mendojnë shqiptarët?!

  Sot është 17 Maji, dita kundër homofobisë, që do të thotë të drejta të barabarta për homoseksualët. Gazetari i Emisionit “Stop” u është drejtuar qytetarëve me pyetjen: A jemi të gatshëm të pranojmë njerëz, që pëlqejnë të tjerë brenda gjinisë? Mos vallë ngaqë nuk pranojmë homoseksualët, Holanda na e...
 • Një libër për fëmijët që kanë vështirësi në lexim (Video)

  “Çrregullimet e të nxënit” është një libër që në qendër të vëmendjes sjell problemet që fëmijët kanë me të lexuarit, të shkruarit dhe në matematikë. Këto rezultojnë të jenë probleme komplekse për fëmijët. Autorja e librit Lorela Garuli në këtë libër shqyrton konceptet teorike bazë të çrregullimeve të të...
 • “Nuk kam për t’i harruar momentet e fundit të babit” (Video)

  Marrëdhënia midis një babai dhe një vajze është shumë e ngushtë. E tillë ka qenë edhe lidhja e këngëtares Silva Gunbardhi më babanë e saj të ndjerë. Këngëtarja ishte sot e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan ku përveçse lançoi këngën e saj më të re të titulluar...
 • Një këngë kushtuar babait (Video)

  Ajo është një këngëtare e suksesshme dhe e dashur për publikun shqiptar. Së fundmi ajo ka realizuar një këngë dedikuar figurës së babait. Bëhet fjalë për Silva Gunbardhin. Në këtë klip tregohet dita e një babai me djalin dhe dashuria  e tij e madhe për të birin. Dhe për të...
 •  Cheesecake me qershi (Video)

  Përbërësit: 300 gr biskota 250 gr qershi 250 gr gjizë pa kripë 200 gr pana 170 gr philadelphia 150 gr gjalpë 8 gr xhelatinë 6 lugë reçel boronice 2 lugë sheqer Përgatitja: Fillimisht bluajmë biskotat me mikser. Në një tigan vendosim gjalpin dhe pak sheqer, sapo të shkrihen bashkë...
 • Komposto qershie (Video)

  Përbërësit: 500 gr qershi 300 gr ujë 200 gr verë e kuqe 100 gr sheqer 3 shkopinj vanilje 1 limon Përgatitja: Fillimisht qershive iu heqim bërthamat. Vendosim një tenxhere me ujë që të ngrohet. I heqim lëkurën limonit dhe e grijmë imët. Në një tjetër tenxhere vendosim sheqerin, lëkurën...
 • Opinion/ Çdo bëjë Rama për krizën

  Kryeministri Edi Rama deklaroi në emisionin “Opinion” se data e zgjedhjeve lokale nuk lëviz dhe se dialog me opozitën mund të kryehet vetëm brenda kornizës kushtetuese. Sipas tij, skenari i PD dhe LSI për të marrë pushtet në tavolinë është i papranueshëm. Ndjekim një ppjesë të deklaratave të tij. Rama...
 • Rama: Ramushi fatkeqësisht ka gënjyer (Video)

  Kryeministri Edi Rama u pyet edhe për akuzat e Kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj, i cili deklaroi se në samitin e Berlinit, Rama i kishte bërë presion për të hequr taksën me Serbinë. Kryeministri shqiptar tha se homologu i tij kosovar gënjen dhe se e vetmja gjë që i është...
 • “Kemi arritur një standard ku edhe 3 shkopinj gome krijojnë debat”

  Duke u ndaluar tek dhuna në protestat e opozitës, në veçanti tek ajo e 11 Majit, ku në drejtim të institucioneve u hodh molotov, drejtuesi i “Opinion” Blendi Fevziu solli në vëmendjen protestën e 21 Janarit. Duke shfaqur disa pamje ku protestuesit përplaseshin me policinë, Fevziu tha se “po...
 • “O vlla ku ka dalë…”, Rama ironizon Bejten (Video)

  Dosja 339, krijoi jo pak debat në studion e “Opinion” këtë të enjte. Pyetjes së analistit Andi Bejtja se përse nuk kishte reaguar duke i larguar emrat e përmendur në dosje, për t’i dhënë një mesazh reflektimi opozitës, Kryeministri Edi Rama tha se nuk mund të largojë njerëz në...
 • I morën 4 500 euro, në përfundim të studimeve 3-vjeçare i thonë se nuk mund të marrë diplomë

  Merita Lika, studente e infermierisë në “Albanian University”, ishte në prag të diplomimit kur i thanë nga universiteti, që kjo nuk është e mundur, pasi nuk është pajisur me numër matrikullimi për shkak të mesatares së ulët të gjimnazit. Ajo ka paguar 4 500 euro për 3 vjet, por...
 • Drejtor dhe nëpunës në Bashki, por ndjekin Masterin në Tiranë (Video)

  Emisioni “Stop” në Tv Klan ka marrë denoncime se dy punonjës të Bashkisë së Kolonjës, krahas punës ndjekin njëkohësisht me kohë të plotë edhe studimet Master në Tiranë. Rasti konkret është për Igli Radomin, drejtor i Ndërmarrjes së Ujësjellës-Kanalizimeve në Kolonjë dhe për Anjeza Koninin, specialiste në Bashkinë e...
 • Nëna nuk takon dot fëmijët prej 2 vjetësh (Video)

  Xhevahire Mehmeti nga Peqini tregon se ka qenë e martuar prej 11 vitesh, martesë nga e cila erdhën në jetë 3 vajza. Xhevahirja u divorcua nga i shoqi dhe gjykata ia njohu kujdestarinë bashkëshortit. Prej shumë kohësh, ajo nuk i sheh vajzat, për shkak se gjykata nuk zbardh vendimin....
 • Cilat janë politikanet që presin fëmijë (Video)

  Ngjarjet dhe zhvillimet e reja në showbiz marrin gjithnjë vëmendje maksimale. Postimet dhe komentet e personazheve publikë, shpeshherë ngrenë dyshime, e herë të tjera shuajnë kuriozitetin e ndjekësve të tyre. Megjithatë lajmet e bukura të pritjeve të ëmbla janë më të shumëpriturat. Së fundmi një lajm i mirë vjen...
 • “Konferenca e shtypit i dha më tepër bujë Loredanës”

  Reperja kosovare Loredana Zefi është bërë një prej këngëtareve që ndiqet nga shumë fansa. Bashkëpunimet e fundit me bashkëshortin e saj, reperin Mozzik kanë bërë që ajo të jetë në qendër të mediave rozë. Mirëpo askush nuk e priste që në më pak se një vit karrierë, Loredana të...
 • Dashamir Shehi: Bujqësia, potenciali që mund të nxjerrë vendin nga varfëria (Video Arkiv)

  Në kuadër të intensifikimit të fushatës elektorale të vitit 2001, një sërë personalitetesh politikë kanë dalë përpara kamerave për të sqaruar pikat kryesore të programit të partive përkatëse dhe për t’u përballur me njëri-tjetrin. I ftuari i emisionit “Opinion”, realizuar më datë 12 Qershor të vitit 2001 ishte deputeti...
Emisione