Kategoria : Lajme nga Emisionet

 • Kryeministri Rama sonte në “Opinion” në Tv Klan

  Kryeministri Edi Rama do të jetë i ftuar sonte në mbrëmjen në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu në Tv Klan. Shefi i qeverisë do të pyetet për çështjet aktuale, krizën politike, bojkotin e opozitës, zgjedhjet vendore të 30 Qershorit për të cilat Partia Demokratike thotë se nuk do...
 • Fileto koci me kajsi (Video)

  Përbërësit: 300 gr kajsi 140 gr karkaleca 120 gr pomodorini 80 gr rukola 2 peshk koc 1 limon 1 portokall Kripë Piper Përgatitja: Fillimisht sfiletojmë peshqit dhe pastrojmë karkalecat. Më pas i marinojmë me kripë, piper, vaj ulliri dhe i mbështjellim me letër pelikul. Pasi të marinohen për disa...
 • Spagheti me midhje graten (Video)

  Përbërësit: 500 gr midhje 300 gr spagheti 100 gr pomodorini 50 gr bukë e grirë 50 gr djathë i grirë 2 kunguj jeshilë Borzilok Gjalpë Hudhër Spec djegës Majdanoz Trumzë Kripë Piper Përgatitja: Vendosim një tenxhere me ujë që të ziejë. Më pas shtojmë në të spaghetit. Në një...
 • “Puna ime e parë, deputete”

  Elda Hoti, pranoi mandatin e deputetit nga LSI. Në Opinion ajo tha se që studente ka qenë pjesë e LSI, ndërsa nuk dinte se kur ishte formuar partia me të cilën mori mandatin. “Nuk kam eksperiencë politike, kisha pak dyshime të pranoja të vija sot këtu. Dalja për herë...
 • 6-7 mijë euro celular, Kujtim Gjuzi: Kujdes me mua (video)

  Kryetari i Partisë Konservatore i futur në parlament nga lista e PD-së, Kujtim Gjuzi, konfirmoi se mbante në duar një telefon celular që kushtonte 6-7 mijë euro. Ndërsa kishte një mesazh edhe për gazetarin Enton Abilekaj: Kujdes me mua. Gjuzi, sëbashku me deputetë të tjerë të rinj dhe gazetarë,...
 • Banorët e pallatit në rrezik, administratori: Në rast zjarri kapen si miu në çark

  Asllan Himallari, administrator i një pallati me 4 hyrje në Yzberisht denoncon faktin se rreth 180 familje dhe 60 biznese në këtë pallat vuajnë mangësi të tilla si mungesa e parmakëve të shkallës, dyert e pallateve që të nxjerrin në tarracë të bllokuara, mungesën e fikseve të zjarrit, apo njërit...
 • Inspektori nuk shkon në punë, por merr rrogën (Video)

  Në redaksinë e emisionit “Stop” në Tv Klan ka ardhur një denoncim për inspektorin Hysen Gjikola në Inspektoriatin Shtetëror të Mjedisit, Pyjeve, Ujërave dhe Turizmit në Korçë, i cili është emëruar në këtë detyrë më 1 Mars 2019, por nuk paraqitet në punë. Pavarësisht se nuk ka shkuar në...
 • Xhavit Haliti: Roli im në formimin e bërthamave të rezistencës në Kosovë (Video Arkiv)

  Intervista e datës 11 Maj 2000 në emisionin “Opinion”, ishte një intervistë që i takonte zhvillimeve në Kosovë. Protagonisti i intervistës ishte një personazh të cilin shumë njerëz e njihnin me emrin e tij, Xhavit Haliti dhe shumë të tjetër me pseudonimin, Zeka. Aktiviteti i tij në Kosovë që...
 • Dario Daka, djali që ka pasion makeup-in (Video)

  Jemi mësuar që në industrinë e make up-it të udhëhiqemi nga vajzat dhe gratë e njohura, por harrojmë se më kreativët janë meshkujt. Artistët e make up-it nëpër botë janë meshkuj dhe po bëjnë çudira. Po ky trend është përqafuar dhe nga shqiptarët. Një ndër ta është dhe 22-vjeçari nga...
 • Fjalët e së ëmës emocionojnë Ilda Bejlerin (Video)

  Marrëdhënia nënë e bijë është komplekse po aq sa edhe speciale. E pikërisht për ketë marrëdhënie foli sot ndër të tjera në emisionin “Rudina” në Tv Klan moderatorja Ilda Bejleri. Ajo tha se nëna e saj është kritikja më e madhe që ka, por në të njëjtën kohë njeriu...
 • Si dukej moderatorja kur ishte e vogël (Video)

  Ajo është një gazetare sportive shumë e komentuar, e cila gjithmonë tërheq vëmendjen e medias. Bëhet fjalë për një moderatore dhe gazetare të suksesshme, ku prej vitesh tashmë drejton programe sporti. Ilda Bejleri, ishte sot e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan për të rrëfyer fëmijërinë e saj....
 • Intervista e Spartak Ngjelës për angazhimin në PD në vitin 2002 (Video Arkiv)

  Emisioni “Opinion” realizuar më datë 10 Janar të vitit 2002 ka pasur të ftuar një prej figurave politike në vend, Spartak Ngjelën. Në atë kohë Ngjela ka qenë deputet i Partisë Demokratike dhe Sekretar i sapozgjedhur i Marrëdhënieve me Publikun i asaj partie. Gjatë intervistës përballë gazetarit Blendi Fevziu,...
 • Fileto gici me qershi (Video)

  Përbërësit: 200 gr fileto gici 100 gr qershi 100 gr verë e kuqe 100 gr pana 50 gr parmixhano 2 patate 1 qepë 1 lugë uthull balsamime Trumzë Rozmarinë Kripë Piper Përgatitja: Fillimisht në një tigan me pak vaj ulliri vendosim qepën që të skuqet, shtojmë në të trumzë,...
 • Qofte me gjizë dhe ton (Video)

  Përbërësit: 370 gr galetë 250 gr ton 200 gr gjizë pa kripë 100 gr parmixhano 40 gr majdanoz 30 gr kaperi 30 gr açuge 6 vezë Kripë Piper Përgatitja: Vendosim në një tas gjizën, shtojmë në të lëkurë limoni, kripë, piper, 1 kokërr vezë, ton, kaperi, açuge, djathë të...
 • Bilanci i Edi Ramës pas një viti në krye të Bashkisë në vitin 2001 (Video Arkiv)

  Më datë 11 Tetor të vitit 2001 kryetari i Bashkisë Tiranë në atë kohë, Edi Rama ka dhënë një intervistë për emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu. Gjatë intervistës së tij ai ka bërë një bilanc të punës së tij pas një viti në krye të Bashkisë. Si pjesë...
 • “Zonja Spiropali mos mu drejto me ju, se çfarë nxjerr unë…” (video)

  Një intervistë me tone të ashpra është zhvilluar mbrëmjen e sotme në “Opinion” mes Ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe zëdhënëse e qeverisë Rama, Elisa Spiropali dhe gazetarit Blendi Fevziu. Në lidhje me zgjedhjet e 2017-ës dhe dosjen 339, Fevziu tha se “personat e përgjuar nga prokuroria...
 • 20 vjet më pas, ansjë ndryshim në spitale (Video)

  Disa qytetarë kanë sjellë në redaksinë e “Stop” video, ku tregohet cilësia e ushqimit në ambientet e spitaleve. Mish i kalbur e mollë të prishura, janë ato, që u ofrohen pacientëve në regjim spitalor. Emisioni “Stop” ka nxjerrë nga arkiva një kronikë të 10 shkurtit 1999, kur kryeministri i...
 • Arrestohet e shlyen dënimin, Oficeri i Policisë Gjyqësore i grabit telefonin

  Ergis Zenelak nga Korça i drejtohet emisionit “Stop”, pasi në vitin 2017 e arrestuan duke ndihmuar një person të kalonte kufirin në mënyrë të paligjshme. Në momentin e arrestimit kishte me vete 3 telefona dhe kartën e identitetit. Pas shlyerjes së dënimit,OPGJ Edion Stena, e sorollati për të marrë...
 • “Po ta kisha mbajtur në shtëpi, do e kisha gjallë gruan sot”

  Xhemil Kararaj iu drejtua emisionit “Stop” për të sjellë shqetësimin lidhur me Prokurorinë e Fierit dhe Institutin e Mjekësisë Ligjore. Bashkëshortja e tij ka ndërruar jetë në Spitalin Nënë Tereza në Tiranë në 18 Mars, pas peripecive që nisën nga mjeku i familjes, Spitali Rajonal i Fierit e deri në...
 • Piktura me motive popullore mbi gurë (Video)

  Gani Çekrezi është një i ri, i cili ka pasion të madh për skulpturën. Por, ndryshe nga skulptura tradicionale ai realizon skulptura në materiale të ndryshme si gur, hekur, dru etj., madje ka arritur të stilizojë në gur punime të ndryshme me motive popullore. Deri më tani numëron rreth 500...
Emisione