Kategoria : Lajmet Kryesore

 • Video ekskluzive: Momentet e shoqërimit të Safet Bajrit në polici

  Tvklan.al sjell momentet kur Safet Bajri (Rustemi) mbërrin në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës. Siç mund të shihet edhe nga pamjet, 34-vjeçari mbërriti nën masa të rrepta sigurie, i shoqëruar nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë. Sëbashku me Bajrin, policia ka ndaluar edhe një tjetër person, identiteti...
 • Arrestohet në Tiranë Safet Bajri, “i forti” i Shkodrës

  Safet Bajri (Rustemi), i njohur ndryshe si “i forti” i Shkodrës është arrestuar pasditen e kësaj të premteje në Tiranë. 34-vjeçari u arrestua në një magazinë afër zonës së “Xhamllikut”. Sipas të dhënave paraprake, arrestimi i tij është bërë në kuadër të një procedimi penal të nisur nga Prokuroria...
 • Caktohen 4 prokurorët e dosjes “Shullazi”, përplasje mes Markut dhe 10 prokurorëve

  Prokuroria i dha fund ngërçit të krijuar me dosjen “Shullazi”, duke caktuar 4 emra që do të ulen përballe të akuzuarve për të lexuar pretencën. Në një njoftim të shkurtër, u lajmërua se 4 prokurorë janë caktuar për dosjen që shkaktoi një përplasje të fortë në radhët e prokurorëve....
 • Hahn: Marrëveshja Kosovë-Serbi të ruajë stabilitetin e rajonit

  Komisioneri Europian për Zgjerimin, Johannes Hahn i bën thirrje Kosovës dhe Serbisë të çojnë përpara dialogun për normalizimin e marrëdhënieve. Në një intervistë për mediat malazeze, Hahn kërkon arritjen e një marrëveshjeje të paprecedentë që sjell njohje reciproke mes dy vendeve, por që garanton edhe stabilitetin e rajonit. “Çdo...
 • Bashkitë: Nuk kemi kompetenca për zhurmat dhe ndotjen

  Ndonëse qytetarët e Tiranës i drejtohen Bashkisë për të adresuar shqetësimin nga zhurmat apo të tjera ndotje që krijohen nga bizneset e vogla, pushteti vendor vijon të mos këtë asnjë fuqi vepruese për këtë problematikë. “Ne nuk kemi as kompetence për të matur zhurmën që të themi ti do...
 • OBSH: Varësia nga lojërat online është sëmundje

  “Kur dëshira për të luajtur në lojërat online, na kthehet në një obsesion, duhet të bëjmë kujdes sepse tashmë kjo është një sëmundje…” Entela Binjaku, psikologe: Arsyeja se pse është parashikuar tashmë edhe ligjërisht si sëmundje, lidhet me faktin se tiparet që shfaq një individ që frekuenton lojërat online...
 • Shqipëria dhe Maqedonia, lidhje edhe me rrjet gazi

  Shqipëria dhe Maqedonia nuk do të jenë të lidhura vetëm me rrjet energjitik por edhe me gaz. Ka qenë ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri dhe ministri maqedonas i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi që hodhën hapin e parë drejt këtij projekti me nënshkrimin e një marrëveshje mes kompanive të...
 • Pushuesit kosovarë vazhdojnë të udhëtojnë drejt plazheve

  Moti ka nisur të freskohet në verilindje, por në bregdet është nxehtë. Kjo i ka joshur banorët e Kosovës që edhe këtë të premte kanë udhëtuar drejt Shqipërisë. Shëngjini mbetet një nga destinacionet më komode për ta. Në doganën e Morinës është po ai fluks i ditëve më të...
 • Kina kundërshton sanksionet e SHBA për blerjen e armëve ruse

  Kina i ka thënë SHBA-së të tërheqë sanksionet mbi ushtrinë e saj në lidhje me blerjen e raketave dhe avionëve rusë ose “të durojnë pasojat”. SHBA thotë se Kina ka shkelur sanksionet e Shteteve të Bashkuara mbi Moskën, dhe për këtë bazohet mbi veprimet ruse në Ukrainë dhe ndërhyrjen...
 • Festimi i Kolollit për golin

  Goli i realizuar me 11-metërsh nga Benjanim Kololli vendosi fitoren 1 – 0 të Zyrihut në përballjen e Europa Ligës me AEK Larnakën. Por festimi i tij për pak sa nuk përfundoi keq. Ndeshja luhej në stadiumin e Nikosisë dhe për t’iu bashkuar tifozëve mesfushori i përfaqësueses së Kosovës...
 • Lulzim Basha: 5 banda kriminale kërkojnë shkëmbimin e territoreve Kosovë-Serbi

  Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha shprehet kundër shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë. Ashtu sikurse edhe ish-Kryeministri Sali Berisha, Basha renditet në anën e kundërshtarëve të kësaj ideje. Kryedemokrati shkon më tej duke thënë se ideja për shkëmbim territoresh mbështetet nga pesë banda kriminale që veprojnë në...
 • Korrupsion për çertifikatat e pronësisë, 4 të arrestuar në Shkodër (Emrat)

  Një operacion i koduar “Sekseri” ka vënë në pranga katër persona në Shkodër, të akuzuar për korrupsion në zyrat e Hipotekës. Johan Zefi 39 vjeç dhe Ndoc Taraj 70 vjeç u arrestuan në flagrancë pasi u kapën duke shkëmbyer para në këmbim të një çertifikate pronësie në ambientet e...
 • “Mos të flasin me patate në gojë”. Cilët zyrtarë të BE po sulmon Basha?

  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u ka bërë thirrje ndërkombëtarëve për të ndërhyrë në ndryshimin e gjendjes në Shqipëri. Krydemokrati ka vazhduar të denoncojë gjendjen në të cilën ndodhet vendi, sipas të cilit, kontrollin e ka marrë krimi përmes bashkëpunimit me politikën. Dhe për këtë akuzon Kryeministrin Edi...
 • Armëmbajtje pa leje dhe kokainë, 2 të arrestuar dhe 67 të shoqëruar

  Dy persona janë arrestuar në Tiranë për armëmbajtje pa leje dhe posedim të lëndëve narkotike. Në rrugën “Asim Vokshi” u arrestua Arsen Caka 30 vjeç, të cilit gjatë kontrollit fizik iu dhe iu sekuestrua një pistoletë. Gjithashtu, në bulevardin “Bajram Curri”, nga kontrolli në një makinë tip “Renault” u...
 • Dialogu me Serbinë, Rama: Vendos fatin e shqiptarëve për 30 vitet e ardhshme

  Kryeministri Edi Rama tha se dialogu Kosovë-Serbi është një shans historik që do të vendosë fatin e shqiptarëve kudo ku janë për 30 vitet e ardhshme. Nga studioja e emisionit “Opinion” mbrëmjen e së enjtes, Rama bëri thirrje që të gjithë liderët shqiptarë në nisin një proces gjithëpërfshirës konsultimesh...
 • Rama për vettingun e politikanëve: Çmenduri, do ta çojmë në Venecia

  Kreu i ekzekutivit shqiptar, Edi Rama, tha se propozimin e Partisë Demokratike për vetting në politikë do ta dërgojnë në komisionin e Venecias. “Tek vettingu, këtë çmenduri ne do ta çojmë në Venecia. Që të jemi shumë transparentë me të gjithë njerëzit që jo s’kemi frikë Nëse Venecia thotë...
 • Rama mesazh liderëve të Kosovës: Këtë ta dëgjojë edhe Thaçi edhe Haradinaj…

  Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje liderëve të Kosovës, Presidentit Hashim Thaçi dhe Kryeministrit Ramush Haradinaj, që të krijojnë një proces, duke nisur edhe nga një konsultim me diasporën shqiptare në Amerikë. “P.sh. një pyetje tjetër dhe këtë ta dëgjojë edhe Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj, në vend...
 • “Teatri Kombëtar ka marrë fund”, Rama rendit arsyet pse do të shembet

  Kryeministri Edi Rama është shprehur i vendosur mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Opinion”, në Tv Klan, për të shembur Teatrin Kombëtar dhe për të ndërtuar një të ri në vend të tij. Sipas tij, godina e Teatrit Kombëtar është “një godinë që ka marrë fund dhe s’ka asgjë...
 • Parlamenti rihap garën për Teatrin

  Parlamenti e pranoi dekretin e Presidentit që kthente për rishqyrtim ligjin për Teatrin e ri dhe amendoi ligjin në fjalë duke rihapur garën për ndërtimin e godinës së re të këtij intitucioni, tashmë me ndryshimin që përveç kompanisë Fusha, të kenë të drejtën e pjesëmarrjes në garë edhe kompani...
 • Rama publikon shkresën për Bashën: Mima të kërkoi privatizimin e Teatrit Metropol

  Mungesa e opozitës në Kuvend nuk e ka penguar aspak kryeministrin Edi Rama që të akuzojë  Partinë Demokratike kur vjen puna tek çështja e “Teatrit”. Por sot kreu i qeverisë u ndal tek një shkresë e cila i është dërguar Lulzim Bashës në kohën që ishte kryetar i bashkisë...
1 2 3 676
Emisione