Kategoria : Lajmet Kryesore

 • “Ai rrëmbeu gruan e djalit tim, duhet ta paguante për këtë gjë!”

  “Ai rrëmbeu gruan e djalit tim, duhet të paguante për këtë gjë!”. Është kjo deklarata që ka bërë në polici Lek Preçi, i cili është i arrestuar bashkë me dy djemtë e tij, Edmondin dhe Altinin, për vrasjen e 45-vjeçarit shqiptar Petrit Nikolli, në 25 maj. Vrasja ka ndodhur në...
 • Përjashtimi i Berishës, PD 10 ditë jashtë Parlamentit

  Partia Demokratike do të qëndrojë jashtë Parlamentit për aq ditë sa Byroja e Kuvendit përjashtoi ish-kryeministrin Sali Berisha nga punimet e Kuvendit. Vendimi për bojkotin 10 ditor u mor në mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike. “Në një Parlament ku nderohen kriminelët dhe trafikantët e drogës e prostitutave...
 • Fuqizimi ushtarak i Rusisë, shqetësim për NATO-n

  Fuqizimi ushtarak i Rusisë dhe influencat e saj në rajon janë shqetësimi kryesor i momentit të Aleancës së Atlantikut të Veriut, e cila nisi në Tiranë sesionin e punimeve të Asamblesë Parlamentare. Në konferencën për shtyp me delegacionin shqiptar, President i Asamblesë Parlamentare të NATO-s, Michael Turner tha se...
 • Putin: Do marrim hak ndaj SHBA-së

  Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, thotë se Moska nuk ka zgjidhje tjetër, vetëm të hakmerret ndaj sistemit të raketave që ka vendosur SHBA në Evropë. Gjatë vizitës në Athinë, Putin ka thënë se prania e sistemit të raketave në Rumani dhe Poloni do të krijojë një situatë që njerëzit...
 • Video/ Përleshje gjatë fushatës së Donald Tramp në Kaliforni

  Duke thyer barrierat e vendosura nga protestuesit… Në këtë mënyrë nisi fushata e Donald Tramp në Kaliforni. Mbështetësit dhe kundërshtarët e të nominuarit republikan për president u përplasën me njëri-tjetrin në rrugët e qytetit të San Diegos. Gurë e sende të tjera u hodhën drejt policisë që përpiqej të...
 • De Biasi provon skema në mbrojtje

  Kuqezinjtë vijojnë me përgatitjet në prag të finaleve të Euro 2016. Seancën e fundit stërvitore Gianni De Biasi ia kushtoi mbrojtjes, duke shtuar ngarkesën fizike. Futbollistët u përpoqën të krijonin një barrikadë në zonën pranë portës, një situatë e cila shfaqet në përballjet me kundërshtarë të fortë. Në ndeshjen...
 • Trafik droge dhe gjobëvënie, arrestohet vëllai i Lul Cakës dhe një tjetër

  Vëllai i Lul Cakës, 41-vjeçari Julian Caka dhe 39-vjeçari Gentian Kica janë arrestuar nga policia, gjatë operacionit të koduar “Bashkëpunimi”. Ata akuzohen për trafik të lëndëve narkotike dhe gjobëvënie. Ndërkohë është shpallur në kërkim Kelmend Kastrati, 31 vjeç, i cili dyshohet se ishte shënjestra e një atentati në 8...
 • Berisha përjashtohet 10 ditë nga Kuvendi

  Ish-kryeministri Sali Berisha është përjashtuar sërish për 10 ditë nga Kuvendi. Është kjo masa e marrë si dënim nga Byroja e Kuvendit, pas kërkesës së kryetarit të Grupit Parlamentar socialist, Gramoz Ruci. “Të vij të artikulojë se nga Edvin u bë Edi, për shkak të dosjes spanjolle. Për shkak...
 • Shpërthen në flakë autobusi me besimtarë në mes të Krujës. Një grua mbeti e vdekur, 11 të tjera të plagosura

  Ky është momenti, kur autobusi me 31 persona shpërtheu në flakë në qendër të qytetit të Krujës. Mjeti me targa AA 584 MP, që transportonte një grup besimtarësh të Kishës së Shën Theodhorit në Vlorë, ka shfaqur probleme gjatë ngjitjes për në qytetin e Krujës. Pranë Qendrës Shëndetësore, një...
 • 11 të plagosura në Shërbimin e Djegie Plastikës

  11 të plagosurat nga zjarri, që përfshiu autobusin me të cilin udhëtonin në qytetin e Krujës, gjenden në Shërbimin e Djegie Plastikës, në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza. Për shkak të gjendjes së rëndë, 8 prej tyre janë transportuar më helikopter. Ndërsa tre pacientet e tjera janë transportuar me auto...
 • Deputeti i PS-së, Sadri Abazi aksidenton një fëmijë 7 vjeç

  Deputeti i Parisë Socialiste, Sadri Abazi ka aksidentuar një fëmijë 7-vjeçar, mesditën e kësaj të premte në zonën e plazhit të Durrësit. Mësohet se teksa fëmija me iniciale J.S, po tentonte të kalonte rrugën është përplasur nga automjeti i deputetit. Pas përplasjes, fëmija është dërguar në spitalin e Durrësit,...
 • Djali pranon vrasjen e babait. Arban Djaloshi: E vrava se rrihte nënën dhe ishte i alkoolizuar

  Arban Djaloshi ka pranuar para prokurorit vrasjen e babait të tij, Mirosh Djaloshi, në oborrin e banesës së tyre. 26 – vjeçari ka zbardhur motivin dhe dinamikën e këtij krimi. Ai ka sqaruar së e e ka qëlluar me mjete të forta të atin, pasi konsumonte alkool dhe i...
 • Rama e Basha të gatshëm për t’u takuar, por nuk gjejnë dakordësi për ditën e takimit

  Kryeministri dhe kryeopozitari u shfaqën të dy të hapur për t’u takuar, por kjo nuk do të ndodhë, të paktën jo këtë fundjavë siç propozoi Edi Rama këtë paradite. Drejtorja e kabinetit të Kryeministrit ka rinisur një komunikim me homologen e saj në selinë blu, për të fiksuar një...
 • Video/Operacioni ndërkombëtar i drogës, arrestohen 31 shqiptarë

  Policia e Shtetit dhe ajo italiane në një konferencë të përbashkët për shtyp dhanë detaje lidhur mbi operacionin ndërkombëtar të trafikut të drogës të koduar “Riccio”. Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardian Çipa tha se operacioni është zhvilluar në bashkëpunim me policinë italine atë gjermane dhe spanjolle....
 • Obama viziton përkujtimoren e Hiroshimës

  Barak Obama vizitoi përkujtimoren e viktimave të Luftës së Dytë Botërore në Hiroshima, duke u bërë Presidenti i parë amerikan në detyrë, që viziton vendin ku u hodh bomba e parë atomike në vitin 1945. Obama tha se prania e tij në Memorialin e Paqes në Hiroshima, është një...
 • S’ka besim te sulmi Shqipërisë, shoqëritë e basteve e rendisin kombëtaren të fundit për gola

  Shoqëritë e basteve nuk kanë besim se kuqezinjtë do të shënojë shumë gola në finalet e Euro 2016. Shqipëria gjatë fazës kualifikuese realizoi vetëm 7 gola në 8 ndeshje, pasi golat në fitoren në tavolinë me Serbinë nuk përllogariten, më pak se çdo skuadër tjetër e kualifikuar. Shqipëria sëbashku...
 • “Sexterapi” nga Herion Mustafaraj

    Nëse ka një temë për të cilën njerëzit janë gjithë sy e vesh është seksi. Kësaj nuk i ka shpëtuar as Herion Mustafaraj. Këtë herë i prezantohet publikut jo vetëm si aktor, por edhe si tekstshkruesi i “Sexterapi në kryeqytet”. Është një komedi muzikore ku interpretojnë katër personazhe....
 • Tension në parlament, Berisha: 23 të inkriminuar në listat e mazhorancës. PS kërkon përjashtimin e tij

  Ish-kryeministri, Sali Berisha gjatë fjalës në seancën plenare tha se kryeministri i vendit, Edi Rama preket nga ligji i dekriminalizmit. Por akuzat e artikuluara ndaj kreut të qeverisë sollën tension dhe ndërprerje të seancës. “Të vij të artikulojë se nga Edvin u bë Edi, për shkak të dosjes spanjolle....
 • ARRSH fsheh dokumentat për sigurinë e rrugës Plepa – Rrogozhinë

  Ashtu siç fshehu për 2 vjet me radhë vendimin e formës së prerë të Gjykatës së Apelit, që u bë shkak që një aksident rrugor të përfundonte me dy fëmijë të vdekur, Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika fsheh edhe dokumentacionin e rrugës në të cilën ndodhi ky...
 • Nishani: Hetim ndërkombëtar për Parkun e Liqenit

  Presidenti Bujar Nishani ka kërkuar në mënyrë institucionale një hetim të pavarur e të paanshëm ndërkombëtar të ndërtimit në parkun e Liqenit Artificial të Tiranës, në respekt dhe zbatim të Konventës së Aarhusit, nënshkruese e së cilës është edhe vendi ynë. Kreu i shtetit u tha aktivistëve të shoqërisë...
Emisione