Kategoria : Lajmet Kryesore

 • Skënderbeu ruan diferencën me Partizanin

  Skënderbeu ruan të pandryshuar diferencën e pikëve me ndjekësit. Skuadra korçare fitoi me rezultatin 2 – 0 takimin në fushën e Laçit, duke mbajtur 4 pikë larg Partizanin. Golat e Prognit dhe Salihit përcaktuan fitoren e tretë në po aq ndeshje në këtë kampionat me kurbinasit. Shkodrani ka shënuar 21...
 • “Gjeniu i Vogël 7” nis sot në mbrëmje në Tv Klan spektakli i talenteve të vegjël

  Rikthehen të shtunat e “Gjeniut të Vogël”. Spektakli që për protagonistë ka fëmijët dhe talentin e tyre në muzikë, mbërrin në edicionin e shtatë. 32 janë konkurentët që do të ngjiten në këtë skenë. Formula? Në tre mbrëmjet e para, talentet e vegjël do të sfidojnë drejpërdrejt njëri –...
 • Grabiten zyrat e Myftinisë së Durresit

  Zyrat e Myftinisë së Durrësit janë grabitur gjatë natës së kaluar. Persona ende te paidentifikuar kane hyre në ambjentet brendshme duke thyer një dritare në katin e dytë. Mësohet se autorët kanë marrë një shumë parash dhe disa sende me vlerë. Policia po kqyr kamerat e sigurisë si dhe...
 • Nis gjyqi për Armando Prengën. Avokati: S’ka qenë i pranishëm te sherri para Komisariatit

  Në Gjykatën e Lartë u hap shqyrtimi gjyqësor në ngarkim të Deputetit Armando Prenga, i akuzuar për plagosje të lehtë me dashje, armëmbajtje pa leje dhe kanosje. Në seancë e kësaj të premte u lexua kërkesa për gjykimin dhe prokuroria ritheksoi se sherri mes fiseve Prenga – Cali, ka...
 • Mbërrin në Shqipëri trupi i 25 – vjeçares Demiraj që u vra në Angli nga bashkëshorti

  Trupi i 25 – vjeçares Elidona Demiraj që u vra në Angli nga bashkëshorti i saj, ka mbërritur në Shqipëri. Lajmin për mbërritjen e trupit të pajetë të Elidonës e ka njoftuar babai i saj, Halil Demiraj, përmes një postimi të bërë në rrjetin social Facebook. Në postimin e bërë, ai...
 • Përballja në Elbasan, Rama: Reformat në rrugën e duhur. Blushi: Më bënë gjyqin

  Mbledhja e Partisë Socialiste për anëtarësimet e reja në qytetin e Elbasanit është kthyer në një arenë përballje mes Kryeministrit Edi Rama e mbështetësve të tij dhe Deputetit që kryeson listën e këtij qarku, Ben Blushi. I paftuar Blushi është lejuar të marrë pjesë në mbledhje, por edhe fërshkëllyer dhe...
 • Arrestohet për korrupsion ish – Presidenti i Brazilit, Da Silva

  Policia braziliane arrestoi ish – Presidentin Luis Inasio Lula da Silva, në kuadër të një hetimi të gjerë për korrupsion në kompaninë shtetërore të naftës “PetroBras”. Policët bastisën në orët e para të mëngjesit shtëpinë e tij në San Bernardo, pranë San Paolo dhe Lula Da Silva u mor...
 • Gjebrea: Nuk kisha synim të shfajësoja Rrokun, por të sillja tipologjinë e këtij të burgosuri në ekran

  Moderatori i mirënjohur Ardit Gjebrea ka reaguar për herë të parë për intervistën e transmetuar një javë më parë me Marjan Rrokun, në rubrikën “24 orë me…” në programin e “Diela Shqiptare”. Ky reagim vjen në një kohë kur, intervista e Gjebreas me Rrokun, i dënuar me burgim të...
 • “Gjeniu i Vogël 7”, rikthehet të shtunën në Tv Klan spektakli i talentëve të vegjël

  32 gjenitë janë përzgjedhur. Pas javësh përgatitjesh në studiot e Televizionit Klan, e premtja është prova e fundit, ajo gjeneralja. Teksa në teatrin e dedikur për “Gjeniun e Vogël”, çdo element i spektaklit është kuruar, një ekip grimierësh dhe parukierësh po përkujdeset për protagonistët e vegjël me zëra të...
 • Mogerini: Miratoni reformën në Drejtësi! Rama: Nuk hapim kufijtë për emigrantët

  Në vizitën e saj të parë në Tiranë, përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, u tregua e drejtëpërdrejtë me klasën politike shqiptare. Gjatë fjalës së saj përpara deputetëve në sallën e kuvendit, ajo kërkoi miratimin e një reforme të thellë dhe tërësore të gjyqësorit, jo vetëm si...
 • Berisha: Dekusarizim ose jashtë parlamentit, jo në një vend me njerëz që i kanë duart e lyera me gjak

  Duke e konsideruar të papranueshëm faktin që qeveria dhe maxhoranca parlamentare po mbështesin deputetë që po përballen me procese penale apo edhe të tjerë të cilët opozita i ka akuzuar për përfitim të fondeve publike, ish-kryeministri Sali Berisha, duket se po i vë një tjetër kusht kundërshtarëve politikë pas...
 • Vrasja në Durrës, autori pranon krimin. Kajno: I rrëmbeva pistoletën për të mbrojtur nipin

  Gëzim Kajno, i arrestuari kryesor për vrasjen e Asllan Kërtushës të martën në Durrës, ka pranuar krimin. Në dëshminë e dhënë pas arrestimit, ai ka deklaruara se 30 – vjeçari shkonte shpesh në lokalin e tij dhe pasi konsumonte alkool bezdiste klientët. 31 – vjeçari pretendon se Kërtusha iu...
 • Frroku do të gjykohet nga Shkalla e Parë, Gjykata e Lartë shpall moskompetencën

  Akuzat për përfshirjen e ish – deputetit Mark Frroku në vrasjen e Aleksandër Kurtit në Belgjikë do të gjykohen nga Gjykata e Tiranës dhe jo nga Gjykata e Lartë. Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë, kryesuar nga Andi Çeliku ia ka deleguar Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë këtë...
 • Gjykata Kushtetuese shfuqizon “super – gjobat” për bizneset dhe burgun për kuponin

  Gjykata Kushtetuese ka shfuqizuar 7 nenet në ligjin e Procedurave Tatimore që parashikonin super – gjoba për bizneset që kapen me shkelje. Padia u bë nga Shoqata për Mbrojtjen e Tregut dhe Tregtarëve, pasi sipas saj, gjobat ishin antikushtetuese dhe çonin biznesin ne faliment. Konkretisht, gjobat që nuk janë...
 • Tusk emigrantëve: Mos hajdeni në Europë

  “Mos hajdeni në Europë! Mos u besoni trafikantëve! Mos rrezikoni as jetën dhe as paratë tuaja! Nuk vlen aspak. Greqia apo ndonjë vend tjetër europian nuk do të jenë më vende tranzit”. “Fjalët e tij do të kenë ndikim tek afganët, të dytët në Greqi, pas sirianëve, të cilëve...
 • “Il mio canto” e Saimir Pirgut, tenori i famshëm shqiptar prezanton albumin e tij

  “Teknika e tij është e shkëlqyer dhe cilësia lirike e zërit është kaq e bukur”, është vlerësimi i Placido Domingos për nxënësin e tij, tenorin shqiptar Saimir Pirgu, që vazhdon të marrë duartrokitje në çdo skenë të botës gjatë prezantimit të albumit “Il mio canto” Albumi përmban 16 nga...
 • Prag derbi Partizani – Tirana

  Derbi i kreyqytetit pritet të mbushë edhe këtë të premte në orën 18:00 stadiumin “Qemal Stafa”. Partizani është pritës dhe për Andrea Agostinelli fitorja është më e rëndësishme për tifozët se sa për titullin. Trajneri italian duket e ka kuptuar rëndësinë e kësaj sfide. Andrea Agostinelli,Trajner i Partizanit:Kjo ndeshje...
 • Digjet makina e djalit të Kryetari të Bashkisë së Dibrës

  Makina e djalit të kryetarit të Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili u përfshi nga flakët gjatë natës. Në momentin e rënies së zjarrit automjeti tip Mercedez Benz ndodhej i parkuar para oborrit të shtëpisë. Kanë qenë fqinjët që kanë pikasur flakët dhe kanë njoftuar familjarët e Kryebashkiakut. Policia dyshon se...
 • FOTO / Autorët e vrasjes së Asllan Kërtushës, zbardhet dinamika e ngjarjes

  Policia ka arrestuar dy autorët e vrasjes së mbrëmjes së të martës në Durrës. Në pranga kanë rënë Gëzim Kajno 39 – vjeçari, që shihni në këtë foto të siguruar nga Televizioni Klan dhe nipi i tij, Bledar Kajno, 31 – vjeç. Ata akuzohen për vrasjen e Asllan Kërtusha,...
 • Arrihet marrëveshja për dy taksa mes Biznesit dhe Bashkisë

    Pas tre takimesh radhazi, më në fund Bashkia dhe përfaqesuesit e bizneseve kanë arritur një marrëveshje për dy taksat vendore të shtuara në fillim të ketij viti. Pas një takimi që zgjati rreth 30 minuta, përfaqesuesit e biznesve dhe kryebashkiaku Veliaj konfirmuan marrëveshjen për  taksën e tavolinës dhe...
Emisione