Kategoria : Lifestyle

 • “Nuk mund të reshtja së puthuri fytyrën e tij, më pas ata mbyllën arkivolin e djalit tim të vogël”

  Kur Savanna Tate mori vesh se ishte shtatzënë me trinjakë, lajmi i pabesueshëm u shoqërua menjëherë me ankth e frikë, pasi mjekët nuk mund të dëgjonin rrahjet e zemrës së njërit prej fëmijëve. Asaj iu tha se me gjasë bebja nuk do të mbijetonte. Por dy javë me vonë,...
 • Udhëton nga Australia drejt Suedisë për të prerë veshin!

  Një burrë australian ka udhëtuar drejt Suedisë për të realizuar dëshirën e tij, që ishte prerja e veshit në një formë shumë të çuditshme. Edhe pse duket një trend i kohëve të fundit, mjekët janë të shqetësuar, pasi këto lloj ndërhyrjesh mund të jenë të rrezikshme dhe pacientë mund...
 • Milioneri 26-vjeçar kërkon një asistent për “punën më të mirë në botë”

  Matthew Lepre, një milioner 26-vjeçar, kërkon të punësojë një person që të shërbejë si asistenti i tij. Sikurse thotë edhe ai vetë, do të jetë “puna më e mirë në botë”. Asistenti personal i tij do të paguhet 52 mijë Dollarë në vit dhe do të udhëtojë me 26-vjeçarin...
 • Kur transplantet e flokëve shkojnë keq (Foto)

  Çmimi i ulët mund të jetë joshës, por këto pamje tregojnë se mund të keni pasoja të rënda dhe ndoshta të parikuperueshme. Mjekët në Britani kanë postuar foto të disa personave që u janë nënshtruar operacioneve për mbjelljen e flokëve, por pasoja janë të “frikshme”, raporton “Metro”. Shoqata Ndërkombëtare...
 • Punëtori i fabrikës fiton 71 milionë Paund

  Fituesi i Jackpot-it të Britanisë në madhe është një punëtor fabrike metali. Ade Goodchild ka fituar 71 milionë Paund dhe ka festuar çmimin që i ka ndryshuar jetën. Kompania ka zbuluar ditën e sotme në një konferencë për shtyp fituesin e së premtes. Goodchild mori çmim, prej 71,057,439 Paund...
 • “I tha” Facebook do martohesh këtë vit, u nis ftesa dasme miqve pa ditur gjë i dashuri

  Një test i bërë në Facebook, i cili i tha se do të martohej këtë vit ka bërë që një vajzë të nisë ftesat e dasmës dhe të njoftojë miqtë e saj edhe pse i dashuri nuk i kishte propozuar. Miqtë dhe familja e saj është hutuar kur kanë...
 • Shkoi “në takim” me eprorin, nëna lë vajzën 4 orë në diell

  Një nënë do të dënohet me 20 vite burg, pasi la vajzën e saj 3- vjeçare brenda në makinën e patrullimit, ndërsa vetë shkoi të takonte mbikëqyrësin. Cassie Hope Barker, 29 vjeç, pranoi dje vrasjen e Cheyenne Hyer. Ajo e la vajzën e saj për 4 orë në diell. Barker...
 • 19 -vjeçarja rrihet brutalisht në parking

  Një 19-vjeçare është dhunuar në mënyrë barbare nga dy vajza. Caitlin Shepherd, ishte në parking në momentin që është sulmuar. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së dielës rreth orës 21:00 në Matherwell, Skoci. Studentja e shëndetësisë u detyrua të shkonte në spital, pasi u godit në mënyrë të përsëritur...
 • Humbi kontrollin, por jo vetëm…

  Jo gjithmonë ceremonitë martesore shkojnë “vaj”, incidentet e vogla janë të pashmangshme. Një person në Uashington, SHBA ka humbur kontrollin teksa po zhvillohej ceremonia martesore e miqve të tij. I riu, i cili ishte një ndër shoqëruesit e dhëndrit ka humbur vetëdijen dhe ka rënë në tokë, duke thyer...
 • “Doja dasmë, jo funeral”

  Një 34-vjeçare e cila u diagnostikua me kancer vetëm pak ditë përpara dasmës së saj, mori vendimin së bashku me partnerin për ta mbajtur të fshehtë gjendjen shëndetësore deri pas dasmës së tyre. Charlotte Drake nga Oxfordshire mësoi se ishte prekur nga kanceri i gjirit. Ajo tregon se e...
 • Lindi 6 fëmijë në vetëm 9 minuta

  Një grua nga Teksasi ka lindur 6 foshnjat e saj në vetëm 9 minuta. Në fillim kanë lindur dy djem binajkë, më pas dy të tjerë dhe pak minuta më vonë kanë ardhur në jetë edhe 2 vajzat binjake. Thelma Chiaka, lindi ditën e premte në Spitalin e Teksasit,...
 • Përleshje në avion, sherri për një femër

  Një “luftë” brutale midis dy pasagjerëve të kompanisë Ryanair që fluturonte për në Tenerife nga Glasgow rezultoi që njëri prej tyre të pësonte dëme të shumta në fytyrë. Sipas dëshmitarëve të cilët kanë filmuar ngjarjen, një sherr ka degjeneruar në përdorimin e grushteve mes  dy pasagjereve. Një person është...
 • Përurohet “Oborri Hudson”, kushtoi 25 mld $

  “Më herët turistët vinin në Nju Jork për të vizituar kullën Rokfeler, apo Manhatanin, tashmë ajo çka do t’i sjellë këtu do të jetë “Hudson Yard”. Ishte kjo fjalia publicitare, që krijuesit e këtij mega-projekti kishin zgjedhur për të përuruar “Oborrin Hudson”. Një qytet brenda qyteti e kanë cilësuar...
 • Dëshira e 104-vjeçares: Më arrestoni!

  Një 104-vjeçare ka habitur stafin e kujdesit mjekësor në Bristol, i cili i kërkoi banorëve të plotësonin një formular ku pyeteshin për ‘dëshirat’ e tyre. Anne Brokenbrow, e cila jetonte në një shtëpi të moshuarish ka thënë se dëshironte të arrestohej edhe pse nuk e ka shkelur kurrë ligjin....
 • New York, qyteti i miliarderëve

  New York është qyteti i miliarderëve. Kurorën për këtë ia ka dhënë revista prestigjioze Forbes, e cila e rendit në krye të listës së 10 qyteteve ku jetojnë më shumë miliarderë. Në një prej qyteteve më të populluara të botës jetojnë 40 nga 2 mijë njerëzit më të pasur...
 • Modelja që nuk heq vetullat: I dashuri më do siç jam

  Një modele 22-vjeçare ka shkaktuar reagime të shumta i me pamjen e saj të jashtme, teksa ka vendosur që të mos heqë vetullat. Sophia Hadjipanteli nga Qipro emigroi në Londër dhe më pas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Për shkak të pamjes së saj, 22-vjeçarja thotë se në...
 • A përdor sozi Melania Trump?

  Është apo nuk është ajo? Melania Trump ka turbulluar mediat dhe internetin me dyshimet se përdor një sozi për disa prej daljeve të saj publike. Së fundmi emisionet televizive në Amerikë kanë argumentuar gjatë dukjet e Melanias duke bërë krahasimet. Vizita e fundit e kreut të Shtëpisë së Bardhë, Donald...
 • “Koleksioni” habit mjekët

  38 objekte metalike, përfshirë çelësa, monedha e madje edhe një kartë SIM, u hoqën nga stomaku i një burri në Indi. Kirurgët gjetën gjithashtu një thikë të mprehtë sa një stilolaps, si dhe një magnet, ku kishin përfunduar dhe pjesa më e madhe e ‘koleksionit’. 52-vjeçari i identifikuar vetëm...
 • Si të argëtojmë fëmijët pas mësimit

  Si të shkëputim fëmijët nga smartfonët dhe ekrani i televizorit. Shqetësimit të shumë prindërve për një pasurim të kohës së lirë të fëmijëve i kanë dhënë zgjidhje shkollat që janë të hapura edhe pasdite për aktivitete te ndryshme sportive. Janë 40 shkolla në kryeqytet të cilat në bashkëpunim me...
 • Shpenzoi 30 mijë Dollarë që të dukej si Meghan Markle

  Një 36-vjeçare nga Teksasi i Shteteve të Bashkuara ka bërë më në fund ëndrrën e saj realitet. Ajo ka thënë se do bënte gjithçka për tu ndjerë e lumtur. Xochytl ‘Xochi’ Greer ka shpenzuar 30,000 Dollarë në operacione plastike në mënyrë që ajo të dukej si dukesha Meghan Markle. Avokati,...
1 2 3 99
Emisione