Kategoria : Check in

 • CHECK-IN – KROACIA

  ...
 • CHECK-IN – JAIPUR – INDI

  ...
 • CHECK-IN – AGRA – INDI

  ...
 • CHECK-IN – DELHI – INDI

  ...
 • CHECK-IN – RUMANIA

  ...
 • CHECK-IN-VIENNA

  Vienna– Kryeqyteti ideal për të shijuar atmosferën magjike të festave të fundvitit! Nëse do kishte një klasifikim se cili do ishte qyteti më i bukur në prag të festave të fundvitit, me siguri Vjena do të triumfonte gjithnjë. Vjena aristokrate dhe moderne ka bërë realitet gjithçka që ne kemi...
 • CHECK-IN – KUALA LUMPUR

  Check-in vijon udhëtimin me një tjetër destinacion aziatik, Kuala Lumpur. Përballja mes modernes dhe traditës. Arkitektura unike, jeta e një qyteti të zhvilluar. Kuala Lumpuri një destinacion që po kuriozon me diversitetin dhe atmosferen multi etnike....
 • CHECK-IN – SINGAPORI

  Check-in në zbulim të Singaporit, qytet shteti aziatik me kultura të ndryshme, ku tradita, modernja, ekzotiktja gërshetohen në potencialin më të ri ekonomik në botë....
 • CHECK-IN – STAMBOLL – EPISODI 2

  ...
 • CHECK-IN – STAMBOLL

  ...
 • CHECK-IN – ZANZIBAR

  Një ishull plot mistere në Oqeanin Indian. Check-in ju sjell aventurën nga plazhet më të bukur të botës. Pamje unikale nga udhëtimet në varkat me vela dhe perëndimin magjik. Histori e lashtë sunduesish që kanë lënë shenjat e tyre. Stone Town, kryeqyteti i gurtë i Zanzibar me rrugicat e...
 • CHECK-IN – TOSKANA

  Toskana e bukur, një dashuri me shikim të parë… Vendlindja e artit të rilindjes italiane, e konsideruar si një komb brenda kombit.Trashegimi kulturore më shumë se çdo vend tjetër në botë, histori, peisazhe mahnitëse, modë, monumente pafund që nga Firenze, Siena, Montalcino, e Piza. Albana Nanaj dhe Albert Dumani...
 • CHECK-IN – QIPRO

  Një ishull pa stinë, mbushur me të thëna dhe të pathëna, mistere, bukuri por dhe qytet e hotele fantazëm. Albana Nanaj dhe gazetari Dritan Laçi në zbulim të Qipros ,tokës së Afërditës. Një udhëtim në kërkim të miteve, ndasive njerëzore por dhe dashurisë  për ushqimin mesdhetar, diellin dhe plazhet...
 • CHECK-IN – TANZANIA

  Nëse doni të bëni një udhëtim që ta mbani mend përjetë, “Check-in” ka propozimin e duhur. Tanzania. Albana Nanaj dhe Drini Zeqo do ju çojnë në vendin që po kuriozion sot miliona turistë nga e gjithë bota. Ngjarje të pabesueshme, pamje spektakolare,  tradita të rralla, njerëz që jetojnë ende...
 • CHECK-IN – MAURITIUS

  “Zoti krijoi kete ishull e me pas krijoi parajsen tokesore”: keshtu e pershkroi Mark Twain ne 1885. Sepse, nese ka nje vend ne bote, ku te gjithe enderrojne te shkojne…ky eshte Mauricius. Ishulli, ku natyra shkelqen me ngjyra te theksuara. Ku bashkohen oqeani I kalter, rera e bardhe, peizazhetvullkanike...
 • CHECK-IN – KAPADOKIA

  Udhëtojmë në Kapadokia, në zemër të Anadollit. një vend i pazakontë, sa piktoresk aq dhe i magjishëm. Albana  Nanaj e gazetari Dritan Shakohoxha, përmes argëtimit dhe aventurës,zbulojnë historinë mijëravjecare të një planeti tjetër brenda Tokës. Kapadokia, nga hotelet luksoze në shpella, tek mengjeset e purpurta mbi balonë....
 • CHECK-IN – GJEORGJIA

  Një botë përrallash që vlen të jetohet Tbilisi qyteti i ngjyrave mes antikës e modernes, Gjeorgjia një miksim në kufirin mes Europës e Azisë, një udhëtim përgjatë rrugës së mëndafshtë në zemër të kaukazëve. Albana Nanaj dhe gazetarja Manjola Bregasi zbulojnë këtë vend të vogël me një histori intriguese...
 • CHECK-IN – KENIA

  Kenia, Nairobi një udhëtim në mes të Afrikës. Check in nis sezonin e ri me një “Top Destination”. Ngjyrat e forta, me jetën e egër, safarin e paharrueshem, shijen unike dhe surprizat e shumta. Albana Nanaj dhe gazetari Drini Zeqo do të sjellin aventurat, sfidat dhe adrenalinën nga qëndrimi...
 • CHECK-IN – RUSIA

  ...
 • CHECK-IN – IZRAEL

  ...
Emisione