Kategoria : E DIELA SHQIPTARE

 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 43 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “SHIHEMI NË GJYQ” Një sipërfaqe tokë e përfituar nëpërmjet ligjit 7501 në vitin 1991, është bërë mollë sherri mes 6 motrave dhe vëllait të tyre të vetëm. Historia e ka zanafillën në vitin 2005, kur 7 fëmijët humbin edhe nënën pasi babai kishte ndërruar...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 42 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “SHIHEMI NË GJYQ” Rasti i kësaj të diele te “Shihemi në gjyq” mund të konsiderohet si “rast i nxehtë” për vetë faktin që konflikti gjendet në një rreth kushërinjsh. Ylli ka kontaktuar moderatoren dhe ndërmjetësen e “Shihemi në gjyq”, zonjën Eni Çobani për t’i...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 41 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “KA NJË MESAZH PËR TY” Rasti I Megjithëse duke qenë dhe vetë një fëmijë, Xhena nuk ka kursyer asgjë për të zhvilluar aftësitë e vëllait të vogël autik që të flasë e të shkojë në shkollë si të gjithë bashkëmoshatarët e tij. Pas 14...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 40 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “KA NJË MESAZH PËR TY” Rasti I I prenë ëndrrën për kënduar që në nisje të karrierës së saj sepse vinte nga një familje e persekutuar nga regjimi komunist. Kjo është historia e Jolanda Laloshit (Gjeluci) nga Shkodra, e rrëfyer në rubrikën “Ka një...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 39 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “KA NJË MESAZH PËR TY” Rasti I Nuk thonë kot se kush gjen një mik, gjen një thesar. Mark Ndoj nga Puka ka gjetur një mik italian si Masimo dhe një thesar prej vërteti. Nga një emigrant i thjeshtë në kufinjtë e mbijetesës, ai...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 38 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “KA NJË MESAZH PËR TY” Rasti I Peripecitë e emigrantëve shqiptarëve për t’u integruar në shoqëritë e vendeve ku jetojnë janë të njohura tashmë. Nuk janë pak por gati një milionë e gjysmë që e kanë gjetur të ardhmen e tyre jashtë vendit. Por...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 37 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “KA NJË MESAZH PËR TY” Rasti I Dirigjenten e mirënjohur, Suzana Turku jemi mësuar gjithmonë ta shohim serioze dhe autoritare me lëvizjet harmonike të duarve teksa drejton kore të ndryshme. Por këtë herë studentët e Universitetit të Arteve na kanë sjellë një zyshë tjetër,...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 36 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “KA NJË MESAZH PËR TY” Rasti I E kishte pritur shumë gjatë këtë moment dhe donte ta bënte të veçantë, siç do e ëndërronte çdo vajzë. Publikisht, në një ambient tejet masiv e të ndjekur nga qindra sy kureshtarë, Edi i është ulur në...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 35 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “KA NJË MESAZH PËR TY” Rasti I Thashethemet për shumë njerëz nuk janë të rëndësishme dhe duhen injoruar, por kur ata arrijnë të prishin një marrëdhënie atëherë nuk duken aq të padëmshme. Kjo ka ndodhur me Matildën, personazhen e radhës në “Ka një mesazh...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 34 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “KA NJË MESAZH PËR TY” Rasti I Ana ndan qiranë e shtëpisë me shoqen e saj të ngushtë Enkeledën dhe marrëdhënia mes tyre është shumë e mirë. Por Ana ka një problem me frymëmarrjen dhe duhet të operojë hundën sepse gërhitja e saj nuk...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 33 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “KA NJË MESAZH PËR TY” Rasti I E diela e fundit e Prillit solli plot emocione në “Ka një mesazh për ty”. Eva kishte thirrur në studio tri hallat e saj, me profesion mësuese. Ato kanë pasur dhe kanë një rol të veçantë në...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 32 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “KA NJË MESAZH PËR TY” Rasti I Genta, një vajzë me një zemër të madhe, ishte protagonistja e “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare” në Tv Klan. Ajo është thirrur në program nga familja e Lulzimit, zotërisë të cilit ajo i...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 31 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “KA NJË MESAZH PËR TY” Rasti I “Ka një mesazh për ty” u çel sot me një histori dashurie si ato të përrallave. Fatbardha, nënë e një vajze, njihej me Ermirin, bashkëshortin e saj aktual qëkur ishin të vegjël. Jeta e Fatbardhës, mori një...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 30 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “KA NJË MESAZH PËR TY” Rasti I Suela kishte ftuar sot në “Ka një mesazh për ty”, miken e saj të ngushtë Milenën. Milena, është një nënë e vetme, e cila ka humbur bashkëshortin në moshë fare të re, duke ndërprerë në mes ëndrrën...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 29 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “KA NJË MESAZH PËR TY” Rasti I Dashuria, sakrifica e nënës për fëmijën, është arsyeja që ka sjellë sot Elenën, një vajzë 17-vjeçare, në rubrikën “Ka një mesazh për ty”, te “ E diela shqiptare”. Pavarësisht se panorama e familjes së saj, nuk është...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 28 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “KA NJË MESAZH PËR TY” Rasti I “Ka një mesazh për ty” te “E diela shqiptare”, sot nuk nisi sipas formulës së zakonshme. Të parët që erdhën në studio ishin Safeti dhe Kujtimja, një çift shqiptarësh që jetojnë në Strugë të Maqedonisë. Ata u...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 27 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “KA NJË MESAZH PËR TY” Rasti I Këtë të diel në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E diela Shqiptare” ishte i ftuar një djalë i ri, që quhet Rei dhe është në klasën e 9-ë. Ai ka ftuar mamin e tij, e...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 26 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “KA NJË MESAZH PËR TY” Rasti I E Diela Shqiptare nisi këtë të dielë me një zotëri të moshuar, Eqeremin. Ai ka kaluar një jetë të vështirë, pasi gruaja e parë jo vetëm që e braktisi, por edhe e ka mashtruar. Eqeremin dhe bashkëshorten...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 25 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “KA NJË MESAZH PËR TY” Rasti I Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” te “E diela shqiptare”, i ftua ishte Fatriu. Ai është me origjinë nga Golloborda e Dibrës, por prej 26 vitesh jeton në një fshat të Durrësit dhe ka tre fëmijë. Paola...
 • E DIELA SHQIPTARE – EMISIONI 24 (SEZONI 10)

  Talk Show nga Ardit Gjebrea! “KA NJË MESAZH PËR TY” Rasti I Rubrika “Ka një mesazh për ty” te “E diela shqiptare”, në të dielën e fundit të muajit Shkurt, nisi me një histori mjaft interesante. Tema kryesore ishte sporti dhe specifikisht futbolli. Esmeralda, një adoleshente nga Dibra që...
Emisione