Kategoria : JO VETEM MODE

 • JO VETEM MODE – EMISIONI 28 (SEZONI 3)

  Te ecësh në gjurmët e prindërve, një zgjedhje e duhur kur suksesi vazhdon. Flasin për ne aktori Amos Zaharia dhe bisneswoman Kristina Neranxi. Në kinema tashmë filmi i dytë i triologjisë “Divergent” me titull “Insurgent” me protagoniste Shailene Woodley. Dashuritë e amerikanes Sandra Bullock dhe sekretet e anglezes Rosamund...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 27 (SEZONI 3)

  Një tur ekskluziv në një nga godinat me arkitekturën më të bukur në kryeqytet, një pallat hotel, i cili fsheh brenda tij art dhe fantazi krijuese. Judy Dench dhe Richard Gere janë së bashku në ekranizimin e romanit me të njëjtin titull ‘The Second Best Marigold Hotel’, filmi nr...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 26 (SEZONI 3)

  Një zë i mrekullueshëm dhe personalitet njerëzor me shumë vlera. Ermonela Jaho rrëfen jetën dhe karrierën për Jo vetëm modë. Mida bodytec, metoda më e fundit për të qënë në formë, nëse nuk keni shumë kohë për sport. Jeta e veteranit hollivudian Clint Eastëood dhe dashuritë e Christian Grey-t...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 25 (SEZONI 3)

  Një mjeshtër turk sjell në Tirane trendin e kuzhinës ndërkombëtare e përzier me prekjen lokale të çdo vendi. Syzet, një aksesor i rëndësishëm në modë, të cilat sa vijnë dhe perfeksionohen në materiale dhe cilësi. Një speciale për çmimet oskar me yjet fitues dhe moda në tapetin e kuq....
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 24 (SEZONI 3)

  Art me mbetje urbane duke përcjellë mesazhe të forta ndërgjegjesimi nga një artiste që ka pasion eco-fashion. Një markë kozmetike shumëvjeçare, mikja më e mirë e atyre që duan të kurojnë imazhin e tyre çdo ditë. Premiera hollivudiane e përrallës më të fundit nga Disney ‘Cinderella’ me protagonistë Lily...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 23 (SEZONI 3)

  Një udhëtim ekskluziv në Mavrovë të Maqedonisë për t’ju treguar pushimet ideale në një hotel përrallor ku dëbora dhe natyra i shtojnë më shumë vlerë këtij vendi. Një rol për çmim Oskar nga Jennifer Aniston në filmin e ri dramatik “Cake”. Yjet, moda dhe fituesit e edicionit të fundit...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 22 (SEZONI 3)

  Nje tur special në portën ajrore shqiptare. Me kameran tonë ju tregojmë gjithçka për aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza”. Kirurgjia plastike, estetike dhe kozmetologjia tashmë edhe në Tiranë me mjekët dhe aparaturat më të fundit. Cilët janë yjet fëmije të cilët janë rritur në ekranin e madh? Listojmë paspak disa...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 21 (SEZONI 3)

  Një puntatë speciale për festën e të dashuruarve. Një histori dashurie me shikim të parë e kurorëzuar në një dasmë përrallore. Romani i shumëdiskutuar best seller “50 hijet e Grejit” tashmë në ekranin e madh në premierën e tij botërore më 13 shkurt, në kryeqytet. Nuk ka dashuri pa...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 20 (SEZONI 3)

  Rrefimi ekskluziv i një ministre e cila udhëheq Shqipërinë në Integrimin Europian. Për ju në “Jo vetem modë” jeta e Klajda Gjosha. Cilat janë tendencat më të fundit në make-up, flokë dhe modë për pranverë-verë 2015? E zbulojmë paspak në një foto-shooting të veçante! Sofistikimi ka nje emër në...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 19 (SEZONI 3)

  In Memoriam – Profili i plotë i kantautorit, legjendës së rrokut shqiptar Gentjan Deamaliaj. Historia e vërtetë e fushatës elektorale të presidentit amerikan Martin Luter King në filmin “Selma”. Moda e Jennifer Lawrence dhe dashuritë e Joseph Gordon-Levitt. Jessica Chastain dhe Colin Farrell sëbashku në dramën klasike “Miss Julie”....
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 18 (SEZONI 3)

  Godina e filmit shqiptar për afro 40 vjet, tashmë rimerr klasin dhe sharmin e dekadave më parë si shtëpi e re e Ministrisë së Kulturës. Angelina Jolie rivjen në ekranin e madh si regjisore me një film të sajin dhe skenar nga vëllezërit Coen. Cila është dizenjuesja e syzeve...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 17 (SEZONI 3)

  Menora Morina, një talent i mrekullueshëm me një kurorë si Little Miss Universe dhe një vogëlushe aktore. Suksesi më i fundit i mjekes estetiste dhe dietologes Anila Kalleshi në Vjenë, ku një sipërmarrje shqiptare në estetikë vlerësohet me 2 çmime. Meryl Streep rivjen në kinema me një film për...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 16 (SEZONI 3)

  Një spital i ri dentar në Tiranë 24 orë non stop me cilesinë më të lartë të shërbimit dhe pajisje të teknologjisë së fundit. Shije, arredim dhe finesë në dy restorante më “in” në kryeqytet, me kulinari tepër speciale. Movie Report: ‘Night At The Museum: Secret Of The Tomb’...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 15 (SEZONI 3)

  Balloja presidenciale organizuar në Pallatin e Kongreseve në këtë pragfundviti, me një mesazh sensibilizues për fëmijet talasemikë. Një tjetër mesazh sensibilizues vjen edhe për foshjat e braktisura në Maternitetin “Mbreteresha Geraldinë” ku të gjithe ne, së bashku me organizaten OSAAB të përpiqemi tua bëjmë më të bukur jetën. Cilat...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 14 (SEZONI 3)

  Sfilata e magjishme e fustaneve të nusërise nga “Frida Xhoi & Xhei” me koleksionin më të fundit të veshjeve me të bardha. Magjia e fotografisë nga një prej fotografëve më të mire roman, Marco Colizzi. Jo vetëm modë udheton në Romë. Eventi i promovimit të librit “Ahmet Zogu” të...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 13 (SEZONI 3)

  Fundi i tokës, nuk është e thënë të jetë fundi i njerëzimit. Kjo nga filmi i fundit “Interstellar” nga Christopher Nolan. Historia e pandarë e dashurisë midis femrës dhe cantave. Aksesori gjithmonë i pandashëm në veshjen e një femre. Moda tashmë shkrihet në një, pa dallime gjinish. Gra të...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 12 (SEZONI 3)

  Dy ambiente të ndryshme argëtimi unike në Shqipëri, të cilat ofrojnë gjithcka ndryshe që nga arredimi duke kënaqur të gjitha shqisat tona. Panairi i javës Shqiptare ku bie në sy ekspozimi i mrekullueshëm i veshjeve të Shanishasë, motrës së Ali Pashë Tepelenës. ...
 • EMISIONI 11 (SEZONI 3)

  Një vizitë në residencën e ambasadorit të Mbretërisë së Kuvajtit në Tiranë, ku mësojmë gjithcka për traditat dhe kulturën kuvajtjane. 70- vite pa Edith Durham, shkrimtares dhe antropologes së shquar angleze, e njohur ndryshe edhe si “Mbretëresha e Malësorëve”. Ekranizimi i romanit bestseller “The best of me”, nga Nicolas...
 • EMISIONI 10 (SEZONI 3)

  Dy talente të famshëm shqiptarë që na bëjnë krenarë në arenën ndërkombëtare. Vjen në ‘Jo vetëm modë’ në një rrëfim të plotë për jetën dhe karrierën në SHBA, balerini Ilir Avdyli. Një kapiten shqiptar në kombëtaren e volejbollit në SHBA, Donald Suxho, ekskluzivisht në ‘Jo vetëm modë’ për suksesin...
 • EMISIONI 9 (SEZONI 3)

  Një tur ekskluziv në krocerën gjigande Queen Elizabeth, një mbretëreshë oqeanike e cila të mrekullon me madhështinë dhe luksin brenda saj. Yjet dhe moda në tapetin e kuq në edicionin e 71-të Festivalit të Filmit në Venecia. St.Vincent, një film i ri hollivudian me Bill Murray, Melissa McCarthy dhe...
Emisione