Kategoria : JO VETEM MODE

 • EMISIONI 4 (SEZONI 3)

  Yjet dhe fituesit e festivalit të filmit ndërkombëtar në Toronto. Një fragrancë unike natyrale nga Fendi. Një film i ri hollivudian për të gjetur celësin e lumturisë. Dashuritë e aktorit amerikan Matthew McConaughey dhe stili i anglezit Michael Fassbender. Brenda tyre leviz e gjithë jeta jonë. Do të flasim...
 • EMISIONI 3 (SEZONI 3)

  Yjet e showbiznesit rrëfejnë marrëdhënien e tyre me modën dhe veshjet e përditshme. Profili i një dive si Meryl Streep dhe stili i një dame si Helen Mirren. Pse Glasgow është destinacioni i ri për pushime në cdo kohë? Një film i ri i bazuar në ngjarje të vërteta...
 • EMISIONI 2 (SEZONI 3)

  Një speciale për Festivalin e Venecias për shkëlqimin dhe yjet pjesëmarrës. Një film i ri hollivudian me ikonat yje Meryl Streep dhe Jeff Bridges. Martesat, divorcet dhe dashuritë e tjera të divës së popit Madonna. Sfida e 4 rrotave bëhet mes përmasave dhe konsumit. Një udhëtim unik në ambiente...
 • EMISIONI 1 (SEZONI 3)

  Shkëlqen si gjithmonë alta moda në pasarelat e Parisit. A kanë yjet meshkuj të hollivudit sekrete bukurie? Një film romancë për zhdukjen e Eleanor Rigby me Jessica Chastain. Një takim special me ‘golden boy’ të modës italiane. Tingujt e Europës, një natë e vecantë për muzikën tonë ndër vite....
 • THE BEST 2! (SEZONI 2)

  Moda e plazhit, tendencat më të fundit të rrobabanjove! Edesa, nusja e vitit dhe Geraldina Sposa 2014! Parku Kombëtar i Thethit!...
 • THE BEST 1! (SEZONI 2)

  Hipizmi në Shqipëri, sport dhe emocion! Ami dhe Ermali, partnerë në jetë dhe në biznes! Udhëtim brenda një jahti luksoz!...
 • EMISIONI 37 (SEZONI 2)

  Vitet 70, që kanë lënë shenjë në vitet 1900, dhe që rikthehen në jetën tonë edhe sot. Moda e të mrekullueshmes, fituese e cmimit Oscar, Nikole Kidman. Clint Easwood rivjen në kinema në rolin e regjisorit me filmin ‘Jersey Boys’. Greqia me ishujt dhe natyrën e saj, është sheshxhirimi...
 • EMISIONI 36 (SEZONI 2)

  Aktorja e famshme franceze Marion Cotillard rivjen në ekranin e madh me filmin “Two days and 1 night”. Një artist shqiptar i suksesshëm në Bruksel rrëfen për ne ekskluzivisht ndjesitë e tij për artin që hedh në telajo. Alexander Mcqueen, edhe pse nuk jeton më, marka e tij vazhdon...
 • EMISIONI 35 (SEZONI 2)

  Profili i aktorit dhe skenaristit Matt Damon, fitues i cmimit Oskar dhe një ndër më të paguarit në Hollivud. Cfarë është Pink Factor dhe cfarë lidhje ka me letërsinë? Lista e gjatë e të dashurave të donzhuanit hollivudian George Clooney. Pjesa e dytë e filmit të animuar ‘How to...
 • EMISIONI 34 (SEZONI 2)

  Marka e ikonave të luksit “Maybach” tashmë edhe në Tiranë. Një film i ri dramatik bazuar në numrin 2 best-seller të NY Times “Heaven Is For Real’. Pjata të bukura për tu parë, por dhe shumë të shijshme për tu ngrënë! Moda e aktores Uma Thurman dhe sekretet e...
 • EMISIONI 33 (SEZONI 2)

  Këshillat tona se cilët janë aksesorët tendencë për tu future në valixhe gjatë pushimeve verore. “Chef”, komedia më e fundit hollivudiane me Jon Favreau, Dustin Hoffman dhe Scarlet Johanson. Stili i fituesit të Cmimit Oskar Jamie Fox dhe dashuritë e yllit Michele Rodrigues. Cfarë është Pink factor dhe cfarë...
 • EMISIONI 32 (SEZONI 2)

  Premiera hollivudiane e filmit më të ri me Angelina Jolie “Maleficient”. Një speciale për festivalin e filmit në Kanë, me yjet dhe shkëlqimin në shkallët e “Palais de festival”. E bardha ngjyra e verës që nuk del kurrë nga moda. Dashuritë e Scarlett Johansson dhe moda e Emma Stone....
 • EMISIONI 31 (SEZONI 2)

  E bardha ngjyra e verës që nuk del kurrë nga moda. Premiera hollivudiane e filmit të fundit ‘X-Men: Days Of Future Past’. Makina të bukura dhe adrenalinë, vetëm në Goodwood, në Londër. Tendencat e fundit dhe si është moda e kësaj vere për rrobabanjot në plazh. Linja perfekte për...
 • EMISIONI 30 (SEZONI 2)

  Premiera hollivudiane ‘Moms’ Night Out’, komedia dedikuar nënave. Një profil i aktorit me statusin si seks-simboli i hollivudit, Johnny Depp. Automani: Sa bukur të udhëtosh me makinë të bukur në destinacionet tuaja të preferuara. Të lindësh e bukur është fat, të bëhesh, është një mision që tashmë realizohet edhe...
 • EMISIONI 29 (SEZONI 2)

  Rrjetet sociale dhe yjet. Cfarë postojnë celebritetet dhe cilat janë llogaritë më të pabesueshme në facebook apo twitter? Natalie Portman bëhet muza e një fragrance të re. Premiera hollivudiane e filmit komedi “Neightbors” me Zac Efron. Përse yjet zgjedhin të jenë edhe imazhe për reklama televizive? Një udhëtim ekskluziv...
 • EMISIONI 28 (SEZONI 2)

  Historitë e vërteta të fansave të cmendur pas yjeve të tyre të preferuar. Premiera hollivudiane e filmit ‘The Amazing Spider-Man 2’ dhe turi I tij botëror. Një hotel në trotuar në Milano ku luksi merr jetë nga e pabesueshmja. Përse yjet zgjedhin të jenë edhe imazhe për reklama televizive?...
 • EMISIONI 27 (SEZONI 2)

  Në kinema një film i ri nga Ralf Fiennes për dashurinë sekrete të Charles Dickens. Cfarë është Grey Power, fuqia gri? Një hotel në trotuar në Milano ku luksi merr jetë nga e pabesueshmja. Rolet më të mira dhe cfarë e bën seksi aktorin Johny Depp? Eventi vjetor i...
 • EMISIONI 26 (SEZONI 2)

  Stili Italian i automobileve në sallonin e famshëm të Gjenevës Bamirësia e rradhës së ikonës italiane të modës Giorgio Armani në Ganë Stili dhe moda e ciftit më të pëlqyer në ekranin e madh Brangelina Në fushën e futbollit Australian per edhe në kombëtaren tonë, nje vajzë shqiptare e...
 • EMISIONI 25 (SEZONI 2)

  Rolet më të bukura dhe një speciale për aktorin dhe producentin Leonardo Di Caprio. Premiera Hollivudiane e filmit të animuar në 3D, Rio 2. Jeta e aktores më të paguar në Hollivud Julia Roberts dhe dashuritë e më të dëshiruarit Ashton Kutcher. Një website i ri për të rinjtë...
 • EMISIONI 24 (SEZONI 2)

  Tendencat më të fundit të sezonit të vjeshtës në pasarelat milaneze. Në pasarelë edhe makinat si modele. Emrat e famshëm “veshin” markat e famshme të automobilëve. Premiera hollivudiane e “Captain America: The Winter Soldier” me heroin e e adhuruar amerikan. Sekretet e legjendës së ekranit të madh Robert De...
Emisione