Kategoria : JO VETEM MODE

 • EMISIONI 21 (SEZONI 2)

  Cilët janë dhe pse konsiderohen si yjet më seksi hollivudiane, ata që janë britanike? ‘ Mr. Peabody & Sherman’, filmi më i ri i animuar në kinema nga ekipi i filmit hit “Mbreti Luan”. Një arkitekt i famshëm brazilian Oscar Niemeyer që vazhdon të mrekullojë botën. Faktet dhe jeta...
 • EMISIONI 20 (SEZONI 2)

  Filmi më i ri thriller “Non-Stop” me Liam Neeson në bordin e një avioni të rrëmbyer mbërthen publikun në kinema. Historia e vërtetë e legjendës në fluturim se kush mendoi për herë të parë për të lidhur Hong Kongun me pjesën tjetër të botës. Promovohet në Tiranë parfumi më...
 • EMISIONI 19 (SEZONI 2)

  Drama “12 years a slave” triumfon në edicionin e 86-të të cmimeve Oskar si filmi më i mirë i vitit. I njejti skenar fituesish edhe nga akademia britanike, ku “12 years a slave” merr 6 cmime Bafta. Një takim në New York me shkrimtarin me famë botërore Michael Cunningam...
 • EMISIONI 18 (SEZONI 2)

  Një speciale për festivalin nr.1 të filmit në Europe, Berlinale 2014. ‘Endless Love’, filmi më i bukur për dashurinë e vërtetë, sapo ka dalë në kinematë botërore. Si të bëhesh më e bukur pa operacione plastike? Dhe cilat janë kremërat më të mirë për një lëkurë perfekte. Një udhëtim...
 • EMISIONI 17 (SEZONI 2)

  Emocionet dhe prapaskenat e Cmimeve Oskar 2014 me ekipin e producentëve dhe prezantuesen Ellen Degeneres. Makinat e së ardhmes i thonë lamtumirë benzinës apo naftës. E ardhmja është tek makinat elektrike. ‘The Monuments Men’, një film i ri në kinema “Made in George Clooney”. Cila është dhurata më publike...
 • EMISIONI 16 (SEZONI 2)

  Një film i ri ideal për festën e të dashuruarve me Zac Efron sapo ka dalë në kinema. Scarlett Johansson, “Marylin Monroe” e ditëve të sotme, imazhi i një marke ndërkombëtare. E vërteta Marilyn Monroe, me ditaret e saj zbulon të vërteta të tjera për jetën e ikonës së...
 • EMISIONI 15 (SEZONI 2)

  Cilët janë pretendentët për edicionin e 86-të të Cmimeve Oskar që do të ndahen në 2 mars në ‘Dolby Theatre’. “Justin Bieber’s Believe” filmi dokumentar për fenomenin e muzikës ë vitet e fundit, ka mbërritur edhe në kinematë e kryeqytetit. Arti bashkëkohor bashkon artin, modën dhe spektaklin në Milano....
 • EMISIONI 14 (SEZONI 2)

  Alta moda për të gjithë, që nga H&M deri tek shtëpia mitike e modës Lanvin. Fituesit e mëdhenj dhe shkëlqimi në tapetin e kuq, në edicionin e fundit të Golden Globes 2014. Eshtë konsideruar ambasadore e sharmit italian në botë. Takim në libër me Monica Bellucin. Dashuritë e idhullit...
 • EMISIONI 13 (SEZONI 2)

  Profili i aktores së bukur Keira Knightley dhe moda e veteranit Michael Douglas . Meryl Streep dhe Julia Roberts së bashku në një film dhe së bashku edhe në cmimet Oskar për rolet përkatëse në ‘August: Osage County’. Takim në Firenze me simbolin e bukurisë dhe elegances, Marisa Bereson....
 • EMISIONI 12 (SEZONI 2)

  Parashikimet për cmimet Oscar 2014 nga vetë yjet e hollivudit. Nju Jork by Night! Cfarë ndodh në jetën e natës në New Jork që italianet të thonë gjithmonë “New York është Made in Italy!” Sekretet e Jeniffer Lopez dhe dashuritë e Jeremy Renner. Cilët do të jenë filmat e...
 • EMISIONI 11 (SEZONI 2)

  Filmi i fundit i Leo Di Caprio, ‘The wolf of Wall Street’, tashmë në kinematë e kryeqytetit dhe botës. Supermakinat e të ardhmes me gas, që vetëm në katër sekonda arrijnë shpejtësinë 100 km në orë. Dueli i dy bjondeve unike, Madona vs Lady Gaga. Si trokiti 2014 anembanë...
 • EMISIONI 10 (SEZONI 2)

  Një udhëtim në Londër, në kryeqytetin e një mijë dritave, ku festat e fundvitit bëhen më të bukura se kurrë. Ben Stiller sjell në ekranin e madh një film të ri komedi në të cilin ai është producent, regjisor dhe aktor, ‘The secret life of Walter Mitty’. Balloja Gala...
 • EMISIONI 9 (SEZONI 2)

  Premiera hollivudiane e filmit të fundit nga Peter Jackson ‘The Hobbit: The Desolation of Smaug’. Lista e meshkujve në jetën personale të Rihanes dhe sekretet e aktorit seksi Bradley Cooper Foodmania në “Made in Italy” në New York por edhe në vendlindje, në Milano. Momentet më pikante nga edicioni...
 • EMISIONI 8 (SEZONI 2)

  Ngjyra ne kuzhine me objekte dhe aksesoret e modes se fundit. Vellezerit Coen sjellin nje kinema nje film te ri per nje muzikant amerikan. Priten te tjera vleresime nga vellezerit e suksessshem. Kampione ne ski dhe mbi 4 rrota me makinat 4 x 4. Moda e fitueses se cmimit...
 • EMISIONI 7 (SEZONI 2)

  Tendenca më e re në showbisnesin botëror, “fashion blogger”, njëra prej tyre në ‘Jo vetëm modë’. Jeta e yllit seksi Chris Hemsworth dhe moda e zonjës Timberlake! Një Ferrari i ri mrekullon të dashuruarit e kësaj marke dhe atyre që ua mban xhepi natyrisht! Një film i ri komedi...
 • EMISIONI 6 (SEZONI 2)

  Filmi komedi ‘Last Vegas’ mbledh së bashku kolosët e ekranit të madh për një aventurë legjendare në Las Vegas. Dashuritë e Joseph Gordon-Levitt. Moda e fitueses së cmimit Oskar Jennifer Lawrence. Më thuaj cfarë kapele mban të të them se cili je? Një sfilatë e vecantë në Pallatin e...
 • EMISIONI 5 (SEZONI 2)

  Cila është muza e bukur italiane e preferuar nga Armani dhe Largerfeld? Më thuaj cfarë kapele mban, të të them se cili je? Këshillat e ‘Jo vetëm modë’ për të lexuar disa nga biografitë më interesante nga edicioni i 16 i ‘Panairit të librit’ në Tiranë. Një tur me...
 • EMISIONI 4 (SEZONI 2)

  Premiera hollivudiane e filmit ‘Thor: The Dark World’ me yjet Chris Hemsworth dhe Natalie Portman. Një udhëtim i bukur në metropolin e ri global Shangai, i cilësuar “Nju Jorku i Azise”. Cilët janë baballarët më të famshëm të cilët kujdesen aq shumë për fëmijët, qofshin këto të tyret ose...
 • EMISIONI 3 (SEZONI 2)

  Ekskluzivisht në ‘Jo vetëm modë’ për herë të parë në televizion, imazhet e dhomës kryeministrore dhe detajet e Dhomës së Hartave. Robert De Niro vjen në ekranin e madh me një film të ri “The Family”, saga e një familje mafioze e cila zhvendoset në Francë. Veshja e fesë...
 • EMISIONI 2 (SEZONI 2)

  Tom Hanks sjell në ekranin e madh një ngjarje të vërtetë të marines amerikane në 1999, duke pretenduar pse jo edhe për Çmim Oskar. Të arrish perfeksionin në trupin tënd, mund të realizohet në një nga qendrat më të mira në kryeqytet “Kalleshi Center”. Plastike apo Krista, sfida pa...
Emisione