Kategoria : JO VETEM MODE

 • EMISIONI 27 (SEZONI 2)

  Në kinema një film i ri nga Ralf Fiennes për dashurinë sekrete të Charles Dickens. Cfarë është Grey Power, fuqia gri? Një hotel në trotuar në Milano ku luksi merr jetë nga e pabesueshmja. Rolet më të mira dhe cfarë e bën seksi aktorin Johny Depp? Eventi vjetor i...
 • EMISIONI 26 (SEZONI 2)

  Stili Italian i automobileve në sallonin e famshëm të Gjenevës Bamirësia e rradhës së ikonës italiane të modës Giorgio Armani në Ganë Stili dhe moda e ciftit më të pëlqyer në ekranin e madh Brangelina Në fushën e futbollit Australian per edhe në kombëtaren tonë, nje vajzë shqiptare e...
 • EMISIONI 25 (SEZONI 2)

  Rolet më të bukura dhe një speciale për aktorin dhe producentin Leonardo Di Caprio. Premiera Hollivudiane e filmit të animuar në 3D, Rio 2. Jeta e aktores më të paguar në Hollivud Julia Roberts dhe dashuritë e më të dëshiruarit Ashton Kutcher. Një website i ri për të rinjtë...
 • EMISIONI 24 (SEZONI 2)

  Tendencat më të fundit të sezonit të vjeshtës në pasarelat milaneze. Në pasarelë edhe makinat si modele. Emrat e famshëm “veshin” markat e famshme të automobilëve. Premiera hollivudiane e “Captain America: The Winter Soldier” me heroin e e adhuruar amerikan. Sekretet e legjendës së ekranit të madh Robert De...
 • EMISIONI 23 (SEZONI 2)

  Premiera hollivudiane e filmit të shumpritur “Need for Speed” ku adrenalina e lojës të mberthen para ekranit të madh. Faktet dhe jeta e yllit amerikan Jennifer Garner ose ndryshe zonja Affleck. Një galeri në Kopenhagen na sjell një Bob Dilan ndryshe. Një oaz bukurie në Tiranë për të qënë...
 • EMISIONI 22 (SEZONI 2)

  Një speciale e plotë për Pallatin Presidencial Mbretëror. Një udhëtim ekskluziv brenda Pallatit të Brigadave, duke ju sjellë artin dhe sharmin e godinës më me kuriozitet në Tiranë. Aty do të takojmë stilin deko, si edhe të mendësisë se si ishte ndërtuar protokolli mbretëror, duke filluar që nga sallat...
 • EMISIONI 21 (SEZONI 2)

  Cilët janë dhe pse konsiderohen si yjet më seksi hollivudiane, ata që janë britanike? ‘ Mr. Peabody & Sherman’, filmi më i ri i animuar në kinema nga ekipi i filmit hit “Mbreti Luan”. Një arkitekt i famshëm brazilian Oscar Niemeyer që vazhdon të mrekullojë botën. Faktet dhe jeta...
 • EMISIONI 20 (SEZONI 2)

  Filmi më i ri thriller “Non-Stop” me Liam Neeson në bordin e një avioni të rrëmbyer mbërthen publikun në kinema. Historia e vërtetë e legjendës në fluturim se kush mendoi për herë të parë për të lidhur Hong Kongun me pjesën tjetër të botës. Promovohet në Tiranë parfumi më...
 • EMISIONI 19 (SEZONI 2)

  Drama “12 years a slave” triumfon në edicionin e 86-të të cmimeve Oskar si filmi më i mirë i vitit. I njejti skenar fituesish edhe nga akademia britanike, ku “12 years a slave” merr 6 cmime Bafta. Një takim në New York me shkrimtarin me famë botërore Michael Cunningam...
 • EMISIONI 18 (SEZONI 2)

  Një speciale për festivalin nr.1 të filmit në Europe, Berlinale 2014. ‘Endless Love’, filmi më i bukur për dashurinë e vërtetë, sapo ka dalë në kinematë botërore. Si të bëhesh më e bukur pa operacione plastike? Dhe cilat janë kremërat më të mirë për një lëkurë perfekte. Një udhëtim...
 • EMISIONI 17 (SEZONI 2)

  Emocionet dhe prapaskenat e Cmimeve Oskar 2014 me ekipin e producentëve dhe prezantuesen Ellen Degeneres. Makinat e së ardhmes i thonë lamtumirë benzinës apo naftës. E ardhmja është tek makinat elektrike. ‘The Monuments Men’, një film i ri në kinema “Made in George Clooney”. Cila është dhurata më publike...
 • EMISIONI 16 (SEZONI 2)

  Një film i ri ideal për festën e të dashuruarve me Zac Efron sapo ka dalë në kinema. Scarlett Johansson, “Marylin Monroe” e ditëve të sotme, imazhi i një marke ndërkombëtare. E vërteta Marilyn Monroe, me ditaret e saj zbulon të vërteta të tjera për jetën e ikonës së...
 • EMISIONI 15 (SEZONI 2)

  Cilët janë pretendentët për edicionin e 86-të të Cmimeve Oskar që do të ndahen në 2 mars në ‘Dolby Theatre’. “Justin Bieber’s Believe” filmi dokumentar për fenomenin e muzikës ë vitet e fundit, ka mbërritur edhe në kinematë e kryeqytetit. Arti bashkëkohor bashkon artin, modën dhe spektaklin në Milano....
 • EMISIONI 14 (SEZONI 2)

  Alta moda për të gjithë, që nga H&M deri tek shtëpia mitike e modës Lanvin. Fituesit e mëdhenj dhe shkëlqimi në tapetin e kuq, në edicionin e fundit të Golden Globes 2014. Eshtë konsideruar ambasadore e sharmit italian në botë. Takim në libër me Monica Bellucin. Dashuritë e idhullit...
 • EMISIONI 13 (SEZONI 2)

  Profili i aktores së bukur Keira Knightley dhe moda e veteranit Michael Douglas . Meryl Streep dhe Julia Roberts së bashku në një film dhe së bashku edhe në cmimet Oskar për rolet përkatëse në ‘August: Osage County’. Takim në Firenze me simbolin e bukurisë dhe elegances, Marisa Bereson....
 • EMISIONI 12 (SEZONI 2)

  Parashikimet për cmimet Oscar 2014 nga vetë yjet e hollivudit. Nju Jork by Night! Cfarë ndodh në jetën e natës në New Jork që italianet të thonë gjithmonë “New York është Made in Italy!” Sekretet e Jeniffer Lopez dhe dashuritë e Jeremy Renner. Cilët do të jenë filmat e...
 • EMISIONI 11 (SEZONI 2)

  Filmi i fundit i Leo Di Caprio, ‘The wolf of Wall Street’, tashmë në kinematë e kryeqytetit dhe botës. Supermakinat e të ardhmes me gas, që vetëm në katër sekonda arrijnë shpejtësinë 100 km në orë. Dueli i dy bjondeve unike, Madona vs Lady Gaga. Si trokiti 2014 anembanë...
 • EMISIONI 10 (SEZONI 2)

  Një udhëtim në Londër, në kryeqytetin e një mijë dritave, ku festat e fundvitit bëhen më të bukura se kurrë. Ben Stiller sjell në ekranin e madh një film të ri komedi në të cilin ai është producent, regjisor dhe aktor, ‘The secret life of Walter Mitty’. Balloja Gala...
 • EMISIONI 9 (SEZONI 2)

  Premiera hollivudiane e filmit të fundit nga Peter Jackson ‘The Hobbit: The Desolation of Smaug’. Lista e meshkujve në jetën personale të Rihanes dhe sekretet e aktorit seksi Bradley Cooper Foodmania në “Made in Italy” në New York por edhe në vendlindje, në Milano. Momentet më pikante nga edicioni...
 • EMISIONI 8 (SEZONI 2)

  Ngjyra ne kuzhine me objekte dhe aksesoret e modes se fundit. Vellezerit Coen sjellin nje kinema nje film te ri per nje muzikant amerikan. Priten te tjera vleresime nga vellezerit e suksessshem. Kampione ne ski dhe mbi 4 rrota me makinat 4 x 4. Moda e fitueses se cmimit...
Emisione