Kategoria : JO VETEM MODE

 • JO VETEM MODE – EMISIONI 14

  Dritat dhe dekorimet kane pushtuar qendren e Tiranes por cilat jane zonat ku atmosfera festive po duket me e nxehte. Erion Veliaj rekomandon vendet qe duhet te vizitoni dhe zbulon dhuraten me te shtrenjte. Pas pak, shpirti i festes me lodra dhe adrenaline vjen menjehere ne ekran! Ai eshte...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 13

  ...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 12

  ...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 11

  Çmimet “Kult”, çfarë veshën të ftuarit Mbi 10 artistë u vlerësuan me çmim në ceremoninë gala të çmimeve Kult, por sot do të ndalemi tek të ftuarit që parakaluan në tapetin e kuq. A u respektua kodi i veshjes dhe cfare duhet te kemi parasysh kur marrim nje ftese...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 10

  Kafe dhe histori në lokalet mini-muze të Tiranës Larg arredimeve te luksit apo ambienteve ku reklamohet dukja, ne Tirane ekzistojne dhe lokale qe mbartin histori e traditë. “Jo vetem mode” rekomandon tre mini-muze ku vecse mund te shijosh pije te vecanta, njihesh me artiste, meson te shkuaren e vendit...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 9

  48 orëshi i Arilenës në Athinë, “Nëntori” pushton Greqinë Janë me qindra fansat e këngëtares shqiptare të cilët shtohen dita-ditës. Zëri i vecante i Arilenës ka depërtuar jashtë kufijve dhe hiti “Nëntori” po dëgjohet kudo. “Jo vetëm modë” sjell pamje ekskluzive gjatë udhëtimit të artises së re në Athinë,...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 8

  Pasionin per makeup-in, Sara e kthehu ne biznes. Iu tregojme si po ben para studentja e arkitektures permes videove ne youtube. Me e bukura e Filipineve eshte nje pilote ne profesion. Njihuni me  historine e rralle te nje missi ne aviacion. 3 ide Make up-i qe mund te aplikoni...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 7

  Ritmet latine po përqafohen me shpejtesi nga të rinjtë shqiptarë. Kërcimi në sallat e mbyllura nuk mjafton. Cift ose vetëm, iu ftojmë të argëtoheni me disiplinat sensuale në shesh. Nga festa e beqarise se Xhensila Myrtezait, tek videoklipi i Genta Ismailit, apo skenat e “Dance With Me” dhe “Xing...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 6

  Dritëhijet e “Masterclass by Ariel” Biznesi i momentit ne bote eshte makeupi. Interesi i jashtezakonshem per te ndjekur masterclassin e Ariel ne Tirane, vertetoi se edhe ne vendin tone ky profesion eshte fitimprures! Por cfare thone vete protagonistet? Me:  Armend Ramadani – grimier Arbër Bytyqi – grimier Kaci Lleshi...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 5

  Intervistë me regjisoren Blerta Zeqiri. Filmi shqiptar “Martesa” sjell historinë e dashurisë mes dy meshkujve. Gent Bejko direkt nga Kanadaja ndan eksperiencen hollivudiane si pjesëmarres në filmin “Mother”. Historia e një kampioni. Njihuni me Kristianin, fituesin e titullit në kampionatin kombëtar të Bodybulilding. Modelja Dania Bazaiti propozon veshje dhe...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 4

  Këtë episod në “Jo vetëm mode do të ndiqni: Si ka ndryshuar interneti botën e muzikës? Si ka revolucionaliuar interneti botën e muzikës? Violinisti i njohur Klajdi Sahatci rikthehet në vendlindje si koncertmaestro, për të performuar në koncertin e operës simfonike në Radio Televizionin Shqiptar. Aktorja Jonida Vokshi interpreton rolin...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 3

  Këtë episod në “Jo vetëm modë” do të ndiqni: Si ka qenë moda para dhe pas viteve ’90 në Shqipëri? Nga urban chic, punk, natural, ja cilat janë stilimet e flokëve të këtij sezoni. Arselajda Buraku, rrëfen jetën prej modeleje dhe sesi arriti majat e suksesit në New York....
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 2

  Këtë episod në “Jo vetëm modë” do të ndiqni: Si ka ndryshuar realizimi i spektakleve shqiptare; nga skenat e improvizuara deri te blerja e patentave ndërkombëtare. Alketa Vejsiu prezantuesja ikonë e tyre tregon revolucionin e të bërit show në Shqipëri. Dasmën e Marinës dhe Getoarit, dhe lajmet e tjera...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 1

  Në episodin e parë të “Jo vetëm modë” do të ndiqni: – Si ka ndryshuar trendi i muzikës shqiptare dhe përse rreperët janë artistët më të vlerësuar të momentit? – Në 20 vjetorin e “Opinion”, kamerat e “Jo vetëm modë” ishin aty për të zbuluar detaje të reja të organizimit....
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 42 (SEZONI 5)

  Një guidë verore në Gjirin e Lalzit dhe Kepin e Rodonit me plazhet mahnitëse të Adriatikut dhe shijojmë pjatat më të mira me prodhimet e detit. Një artiste që bën të bukur çdo personazh të njohur të ekranit por jo vetëm. Misioni humanitar i make-up artist Ujvara Hajdari....
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 41 (SEZONI 5)

  Një vizitë në qytetin e gurtë Gjirokastër tek shtëpia e Zekatëve, ndalesë e pashmangshme turistike dhe mundësi për të pushuar tek një resort modern dhe tradicional. Një tur në gjiret më ekzotike te detit Jon dhe një prej clubeve veror më “in” në Jalë....
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 40 (SEZONI 5)

  Titujt e librave interesantë për të lexuar këtë verë. Bizhuteritë me kristal si aksesorët kryesorë për eventet e stinës....
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 39 (SEZONI 5)

  Rikthimi i suksesit të Kombëtares së Volejbollit shqiptar me sportiste edhe nga diaspora dhe ShBA. Emocionet e një skuadre kuqezi që po synojnë fitore në kampionat....
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 38 (SEZONI 5)

  Një dekadë suksesi për “Ami Event”. Eventi unik i “Geraldina Sposa”....
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 37 (SEZONI 5)

  Një udhëtim mes pikturave të Pashk Përvathi. Arti dhe pasioni i tij për të bukurën. Udhëtojmë bashkë paspak në studion Përvathi në Lezhë....
Emisione