Kategoria : JO VETEM MODE

 • JO VETEM MODE – EMISIONI 6 (SEZONI 4)

  Jo vetëm modë udhëton në Gjakovë për të sjellë artin e punimit me dorë të veshjeve tradicionale shqiptare, një vepër arti më vete. Tredin më in në rrjetet sociale, “fashion blogger” dhe njihemi sot me njërën prej tyre. Një speciale për edicionin e 41 të festivalit ndërkombëtar të filmit...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 5 (SEZONI 4)

  Një udhëtim në parkun kombëtar të Dajtit, në “ballkonin natyral të Tiranës”, vendi perfekt për argëtim, ushqim dhe relaks malor shumë pranë kryeqytetit. Moda dhe yjet më të mahnitshëm në edicionin e fundit të filmit në Venezia. Një ngjarje e vërtetë ekranizohet në filmin e ri hollivudian me Jake...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 4 (SEZONI 4)

  Stili dhe krijimtaria e një stilisti shqiptar, i cili vesh yjet e muzikës dhe ekranit me Joni Peçi Haute-Couture. Solomon Lounge bar ku gërshetohet klasi me madhështinë mbretërore, vendi ideal për të kaluar disa çaste ndryshe. ...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 3 (SEZONI 4)

  Kurorëzimi i më të bukurës Miss Universe Albania 2015 dhe Miss World Albania 2015 në eventin e përvitshëm me të ftuar specialë dhe yllin Italian Gabriel Garko. Një profil i plotë ekskluziv i dy bukurosheve: Miss Universe Albania Megi Luka dhe Miss World Albania 2015 Daniela Pajaziti. Një histori...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 2 (SEZONI 4)

  Një udhëtim me hapsirash të pafundme vreshtash për të shijuar dhe për të zbuluar më shumë për mbretëreshën e pijeve, verën. Shpejtësi marramendëse dhe supermakina me bukuroshin e Formula 1, Jenson Button. Juria, moda dhe filmat fitues në edicionin e 72-të të festivalit të filmit në Venecia. Cilët janë...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 1 (SEZONI 4)

  Një udhëtim ndër shekuj në qytetin antik të Butrintit. Do të ecim sëbashku përgjatë 3 mijë viteve histori për të zbuluar bukuritë sublime të këtij vendi, të cilit shekujt nuk e kanë zbehur aspak madhështinë. ...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 43 (SEZONI 3)

  Të fluturosh me helikopter duke admiruar rivierën e mrekullueshme të bregdetit tonë, një mundësi dhe ndjesi e prekshme tashmë për të gjithë. Një sfilatë e veçantë dhe sensuale në plazhin e Dhërmiut nga stilistja e mirënjohur Enada At’Nikolla. Çfarë do të ndodhë në filmin e 4-t të “Jurasic Park”?...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 42 (SEZONI 3)

  Jeta e natës në metropol ofron argëtim deri në mengjes me yje dhe DJ të famshëm shqiptar. Flasin për ne Getoari dhe Dj.Sardi. Premiera hollivudiane e filmit më të ri me Bradley Cooper “Aloha”. Moda e yllit hebre Natalie Portman dhe sekretet e yllit spanjoll Javier Bardem. Yjet meshkuj...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 41 (SEZONI 3)

  Pushime në Greqi, destinacioni perfekt shumë afër vendit tonë, ku relaksi dhe komoditeti të tundojnë. Udhëtojmë bashkë paspak në Kalkidhiki dhe Korfuz.  ...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 40 (SEZONI 3)

  Tani mund të keni shtëpinë e dëshirave tuaja me anë të një show room-i ku mund të gjesh gjithçka për një arredim elitar bashkëkohor. “Food revolution”, si duhet të kujdesemi për një rritje sa më të shëndetshme në trup dhe mendje. Kate Winslet rikthehet në ekranin e madh me...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 39 (SEZONI 3)

  Triumfi i yllit më të ri në muzikën shqiptare, Edea Demaliaj, e cila vjen paspak në një intervistë eksluzive për Jo vetëm modë. Peroni prive, trendi më i ri i birrës së famshme italiane, e cila tashmë vjen edhe përbërës në koktejle të ndryshme. Jeta e ikonës Tom Hanks...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 38 (SEZONI 3)

  20 vjetori i “Geraldina Sposa” sjell një event unik në pallatin e Brigadave mes qindra të ftuarish dhe koleksioneve më të fundit të vellove të bardha. Dasma e Juledit dhe Enejdës e kuruar nga “Garaldina Sposa” dhe emocionet e një historie dashurie e kurorëzuar në martesë së fundmi. Një...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 37 (SEZONI 3)

  Supermodelja me famë botërore, Angela Martini në një intervistë ekskluzive për Jo vetëm modë, si imazhi zyrtar i Birra Tirana në Shqipëri. Cilët janë yjet hollivudiane që janë miq të mirë në jetën e tyre personale, jo vetëm kolegë të mirë në shesh-xhirime? Parakalimi i yjeve në Palais de...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 36 (SEZONI 3)

  Pushimet e ëndërruara mund ti shijoni vetëm në Sueno Delux Resort. Jo vetëm modë udhëton në Belek të Turqisë dhe ju sjell luksin e pushimeve idale. Premiera hollivudiane e filmit “True story” për një nga kriminelët më të kërkuar nga FBI me James Franco. Një speciale për jurinë e...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 35 (SEZONI 3)

  Liria e një fluturimi mes kaltërisë qiellore dhe asaj joniane. Flet për Jo vetem modë, “mbreti” i qiellit shqiptar, Alket Islami. Dashuritë e zemërthyesit Justin Timberlake dhe moda e ish-Bond girl Olga Kurylenko Ikona Al Pacino vjen në kinema me një histori të vërtetë muzikore në rolin e ‘Danny...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 34 (SEZONI 3)

  Një profil i veçantë i një avokati karizmatik. Rrëfimi i shkrimtarit dhe politikanit Spartak Ngjela. Janë yjet ata që i japin suksesin një triologjie, apo filmi vetë është aq i ndjekur për të krijuar disa episode? Premiera hollivudiane e filmit të 2-të të triologjisë “Avengers Age of Ultron” me...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 33 (SEZONI 3)

  Metodat më të fundit për dobësim dhe tonifikim për të qënë në formë gjatë verës në plazh. Një tur në një nga parqet më të bukura në Shqipëri. Jo vetëm modë udhëton në Theth! Kevin James rikthehet në kinema me filmin e dytë komedi ‘Paul Blart: Mall Cop 2’,...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 32 (SEZONI 3)

  Ekluzivisht në Jo vetem mode, showgirl Alketa Vejsiu, rrëfen jetën si nënë, bashkëshorte, bisneswoman dhe prezantuese televizive. Cilët janë filmat më prekës dhe me emocionues hollivudianë të cilët teksa i shikon, është e pamundur të mos përlotesh? Jeta e dy anglezeve tepër të famshëm Jason Statham dhe Emma Watson....
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 31 (SEZONI 3)

  Këpucët, aksesori që plotëson stilin e çdo personi. Udhëtojmë sot mes markave më të famshme botërore por edhe në këpucë Made in Albania. Udhëtimi i një babai në kërkim të fëmijëve të tij në kinema me aktorin Russell Crowe. Dashuritë e mashkullit më seksi në 2011, Bradley Cooper dhe...
 • JO VETEM MODE – EMISIONI 30 (SEZONI 3)

  Një rezidencë ambasadoriale e shndërruar në një muze veprash arti unike. Takojmë paspak zonjën Tania Ramos dhe pasionin e saj për veprat antike dhe të çmuara. Jeniffer Lopez dhe Rihanna dhurojnë zërin e tyre në filmin më të ri të animuar “Home”. Cilët janë yjet më të çuditshëm Hollivudianë...
Emisione