Kategoria : OPINION

 • OPINION – LULZIM BASHA, TE VERTETAT E OPOZITES!

  Të ftuar: Lulzim Basha – Kryetar i Partisë Demokratike Lorenc Vangjeli – Gazetar Andi Bejtja – Gazetar Ervis Iljazaj – Gazetar Robert Rakipllari – Gazetar Vetëm pak minuta pas deklaratave të ish-Kryeministrit Sali Berisha në ABC News se e vetmja rrugëzgjidhje për situatën në të cilën ndodhet vendi është...
 • OPINION – AKUZAT PER TAULANT BALLEN!

  Të ftuar: Taulant Balla – Kreu i grupit parlamentar të PS-së Mentor Kikia – Gazetar Artan Hoxha – Gazetar Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, të mërkurën, deklaroi edhe njëherë tjetër se nuk e njeh Fredi Alizotin dhe nuk është i përfshirë në skenarin e paraqitur nga...
 • OPINION – RAMA, MEDIAT DHE DEBATIMBI SHPIFJEN!

  Të ftuar: Jordan Daci – Gazetar Anila Basha – Gazetare Mustafa Nano – Gazetar Artan Hoxha – Analist Mark Marku – Petagog Redi Shehu – Analist Studiuesi i medias, profesori Mark Marku, të martën, deklaroi se kryeministri Edi Rama nuk mund të ndërhyjë me aq lehtësi në sistemin e...
 • OPINION – BIXHOZI, DO MBYLLEN APO JO?

  Të ftuar: Dritan Shakohoxha – Komentator sportiv Artan Shyti – Kreu i shoqatës së basteve Poli Hoxha – Gazetar Akil Pano – Pastor Niko Lera – Drejtori i Politikave Fiskale në Ministrinë e Financave Ergys Mertiri – Sociolog Mentor Kikia – Gazetar Drejtori i Politikave Fiskale në Ministrinë e Financave,...
 • RUDINA – EMOCIONOHET ZANA CELA, DJALI PER HERE TE PARE I JEP MESAZH PUBLIK; KOMEDIA “TAG”, SI NJE FSHAT CMENDET PAS FACEBOOKUT!

  Të ftuar: Zana Cela – Drejtoreshë e Teatrit të Operas dhe Baletit “Lakuriqi i Natës” është shfaqja më e re e Teatrit të Operas së Baletit. Me një fabul tejet interesante, “Lakuriqi i Natës” do të shfaqet në datat 22, 23 dhe 24 Tetor në Pallatin e Kongreseve. Zana...
 • OPINION – KUSH E NDIHMON KRIMIN NE SHQIPERI?

  Të ftuar: Armand Shkullaku – Gazetar Prenc Zogaj – Analist Gazmend Bardhi – Ish Ministër i Drejtësisë Romina Kuko – Zv Ministre e Brendshme Mustafa Nano – Gazetar Ervis Iljazaj – Gazetar Në tel: Taulant Balla – Kreu i grupit paralamentar të PS Në lidhje te drejtpërdrejtë: Xhovalin Loka...
 • OPINION – BABALE-XHAFAJ, PERGJIMI 2!

  Të ftuar: Ervin Salianji – Deputet i PD-së Lorenc Vangjeli – Gazetar Artan Hoxha – Gazetar Klodiana Lala – Gazetare Basir Collaku – Gazetar Armand Bajrami – Gazetar Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, të mërkurën, deklaroi se në Britaninë e Madhe ka vajtur zëri i Agron Hysenit dhe jo...
 • OPINION – BABALE-XHAFAJ, PERGJIM APO AKTRIM?

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Mustafa Nano – Gazetar Lorenc Vangjeli – Gazetar Çlirim Gjata – Avokat Jetmir Olldashi – Gazetar Ervin Salianji – Deputet i PD-së Avokati Çlirim Gjata, të martën, deklaroi se kallëzimi penal ndaj gazetarit Jetmir Olldashi nuk është i drejtë. Gjata tha në studion...
 • OPINION – VRASJE NE MES TE BLLOKUT!

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Mirash Martini – Avokat Doriana Bezat – Gazetare Xhevair Zhabina – Gazetar Mentor Kikia – Gazetar Poli Hoxha -Gazetar Bilbil Mema – Drejtor i policisë së shtetit Avokati i të plagosurit Ervis Martinaj thotë se klienti i tij dhe Ervin Mata, tentuan që...
 • OPINION – MONIKA KRYEMADHI PER QEVERINE!

  Të ftuar: Monika Kryemadhi – Kryetare e LSI-së Lorenc Vangjeli – Gazetar Ervis Iljazaj – Gazetar Juli Xhokaxhi – Gazetare Robert Rakipllari – Gazetar Kreu i LSI-së, Monika Kryemadhi, të enjten, deklaroi se Prokuroria e Përgjithshme sot është një degëzim i Kryeministrisë. Kryemadhi, u ndal në studion e emisionit...
 • OPINION – A LEXOJNE SHQIPTARET?

  Të ftuar: Arlinda Dudaj – Shtëpia botuese “DUDAJ” Dhurata Shehri – Pedagoge Franceska Muco – Insituti Europian Pashko Mustafa Nano – Gazetar Andi Bejtja – Gazetar Turjan Hyska – Moderator Alion Çaçi -Skenarist Rita Petro – Poete Gazetari Andi Bejtja, të mërkurën, deklaroi se një nga arsyet kryesore që...
 • OPINION – CILESIA E KARBURANTEVE NE SHQIPERI!

  Të ftuar: Lavdrosh Feruni –  Ambientalist Mexhan Daci – Gazetar Luigj Aliaj – Kreu i Shoqatës së Hidrokarbureve Fatjona Mejdini – Gazetare Nako Petro –  Inspektoriati Shteteror Teknik Emisioni “Opinion” i gazetarit Blendi Fevziu po diskuton mbrëmjen e kësaj të marte lidhur me cilësinë e karburanteve në Shqipëri. Një...
 • OPINION – CFARE THOTE XHISIELA MALOKU?

  Të ftuar: Klodjana Lala – Gazetare Mentor Kikia – Gazetar Armand Bajrami – Gazetar Arjan Curri – Petagog Artan Hoxha – Analist   25-vjeçarja Xhisiela Maloku, e reja që fillimisht denoncoi dhunë dhe përdhunim nga Rexhep Rraja, djali i deputetit të Partisë Socialiste, Rrahman Rraja, por më pas i...
 • OPINION – E VERTETA E DENONCIMIT TE FUSHE-KRUJES!

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Armand Shkullaku – Gazetar Basir Collaku – Gazetar Lorenc Vangjeli – Gazetar Mustafa Nano – Gazetar Në lidhje direkte: Tauland Balla – Kryetar i grupit parlamentar të PS-së Emiljano Nuhu – Ish-oficer i policisë Ish-oficeri i policisë Emiljano Nuhu ka deklaruar në një...
 • OPINION – PIKEPYETJET E NJE DENONCIMI TRONDITES!

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Jordan Daci – Jurist Basir Collaku – Gazetar Mentor Kikia – Gazetar     Në studion e emisionit “Opinion” është diskutuar mbrëmjen e sotme për denoncimin e ish-oficerit të policisë Emiljano Nuhu, i cili ka akuzuar se është kërcënuar nga dy deputetët socialistë...
 • OPINION – PD: MILIONAT QE DO SEKUESTROJME!

  Të ftuar: Florian Mima – Deputet i PD-së Gazmend Bardhi – Ish Minister Drejtesije Gjergj Buxhuku – Konfindustria Ervis Iljazaj – Drejtor “Mapo” Olti Rrumbullaku – Pedagog Mira Pogaci -Drejtore ekzekutive e bashkimit tregtar Sonte në “Opinion” diskutohet propozimi i PD për ligjin antimafia që parashikon sekuestrimin e pasurive...
 • OPINION -KE ARRESTUAN EUROPIANET NE SHQIPER

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Lorenc Vangjeli – Gazetar Anila Hoxha – Gazetare Besfort Lamallari – Zv/ministër i Brendshëm Basir Collaku – Gazetar     Ke arrestuan europianet ne Shqiperi! Zv/ministri i Brendshëm Besfort Lamallari thotë se grupi i “Bajri” i goditur të premten nga Policia e Shtetit,...
 • OPINION – EDI RAMA!

  Të ftuar: Edi Rama -Kryeministër i Shqipërisë Lorenc Vangjeli – Gazetar Andi Bejtja – Gazetar Ervis Iljazaj – Gazetar Robert Rakipllari – Gazetar Kryeministri Edi Rama është shprehur i vendosur mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Opinion”, në Tv Klan, për të shembur Teatrin Kombëtar dhe për të ndërtuar...
 • OPINION – RAMUSH HARADINAJ!

  Të ftuar:   Ramush Haradinaj – Kryeministri i Kosovës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha mbrëmjen e së mërkurës në Tv Klan se është edhe do të mbetet kundër çdo marrëveshje me Serbinë që do të vinte nëpërmjet ndryshimit të kufijve. “Personalisht për vete jam kundër. Do mbetem kundër...
 • OPINION – PSE KA RENE ARSIMI NE SHQIPERI?

  Të ftuar: Aurel Plasari – Studiues Mark Marku – Pedagog Arben Malaj – Analist Arlind Qorri – Petagog Në lidhje të drejtpërdrejtë: Enxhi Sharxhi – Studente e psikologjisë në Cambridge University Studiuesi Aurel Plasari, të martën, theksoi se mungesa e të dhënave për arsimin publik vështirëson analizën për mbylljen...
1 2 3 50
Emisione