Kategoria : OPINION

 • RUDINA – EMOCIONOHET ZANA CELA, DJALI PER HERE TE PARE I JEP MESAZH PUBLIK; KOMEDIA “TAG”, SI NJE FSHAT CMENDET PAS FACEBOOKUT!

  Të ftuar: Zana Cela – Drejtoreshë e Teatrit të Operas dhe Baletit “Lakuriqi i Natës” është shfaqja më e re e Teatrit të Operas së Baletit. Me një fabul tejet interesante, “Lakuriqi i Natës” do të shfaqet në datat 22, 23 dhe 24 Tetor në Pallatin e Kongreseve. Zana...
 • OPINION – KUSH E NDIHMON KRIMIN NE SHQIPERI?

  Të ftuar: Armand Shkullaku – Gazetar Prenc Zogaj – Analist Gazmend Bardhi – Ish Ministër i Drejtësisë Romina Kuko – Zv Ministre e Brendshme Mustafa Nano – Gazetar Ervis Iljazaj – Gazetar Në tel: Taulant Balla – Kreu i grupit paralamentar të PS Në lidhje te drejtpërdrejtë: Xhovalin Loka...
 • OPINION – BABALE-XHAFAJ, PERGJIMI 2!

  Të ftuar: Ervin Salianji – Deputet i PD-së Lorenc Vangjeli – Gazetar Artan Hoxha – Gazetar Klodiana Lala – Gazetare Basir Collaku – Gazetar Armand Bajrami – Gazetar Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, të mërkurën, deklaroi se në Britaninë e Madhe ka vajtur zëri i Agron Hysenit dhe jo...
 • OPINION – BABALE-XHAFAJ, PERGJIM APO AKTRIM?

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Mustafa Nano – Gazetar Lorenc Vangjeli – Gazetar Çlirim Gjata – Avokat Jetmir Olldashi – Gazetar Ervin Salianji – Deputet i PD-së Avokati Çlirim Gjata, të martën, deklaroi se kallëzimi penal ndaj gazetarit Jetmir Olldashi nuk është i drejtë. Gjata tha në studion...
 • OPINION – VRASJE NE MES TE BLLOKUT!

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Mirash Martini – Avokat Doriana Bezat – Gazetare Xhevair Zhabina – Gazetar Mentor Kikia – Gazetar Poli Hoxha -Gazetar Bilbil Mema – Drejtor i policisë së shtetit Avokati i të plagosurit Ervis Martinaj thotë se klienti i tij dhe Ervin Mata, tentuan që...
 • OPINION – MONIKA KRYEMADHI PER QEVERINE!

  Të ftuar: Monika Kryemadhi – Kryetare e LSI-së Lorenc Vangjeli – Gazetar Ervis Iljazaj – Gazetar Juli Xhokaxhi – Gazetare Robert Rakipllari – Gazetar Kreu i LSI-së, Monika Kryemadhi, të enjten, deklaroi se Prokuroria e Përgjithshme sot është një degëzim i Kryeministrisë. Kryemadhi, u ndal në studion e emisionit...
 • OPINION – A LEXOJNE SHQIPTARET?

  Të ftuar: Arlinda Dudaj – Shtëpia botuese “DUDAJ” Dhurata Shehri – Pedagoge Franceska Muco – Insituti Europian Pashko Mustafa Nano – Gazetar Andi Bejtja – Gazetar Turjan Hyska – Moderator Alion Çaçi -Skenarist Rita Petro – Poete Gazetari Andi Bejtja, të mërkurën, deklaroi se një nga arsyet kryesore që...
 • OPINION – CILESIA E KARBURANTEVE NE SHQIPERI!

  Të ftuar: Lavdrosh Feruni –  Ambientalist Mexhan Daci – Gazetar Luigj Aliaj – Kreu i Shoqatës së Hidrokarbureve Fatjona Mejdini – Gazetare Nako Petro –  Inspektoriati Shteteror Teknik Emisioni “Opinion” i gazetarit Blendi Fevziu po diskuton mbrëmjen e kësaj të marte lidhur me cilësinë e karburanteve në Shqipëri. Një...
 • OPINION – CFARE THOTE XHISIELA MALOKU?

  Të ftuar: Klodjana Lala – Gazetare Mentor Kikia – Gazetar Armand Bajrami – Gazetar Arjan Curri – Petagog Artan Hoxha – Analist   25-vjeçarja Xhisiela Maloku, e reja që fillimisht denoncoi dhunë dhe përdhunim nga Rexhep Rraja, djali i deputetit të Partisë Socialiste, Rrahman Rraja, por më pas i...
 • OPINION – E VERTETA E DENONCIMIT TE FUSHE-KRUJES!

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Armand Shkullaku – Gazetar Basir Collaku – Gazetar Lorenc Vangjeli – Gazetar Mustafa Nano – Gazetar Në lidhje direkte: Tauland Balla – Kryetar i grupit parlamentar të PS-së Emiljano Nuhu – Ish-oficer i policisë Ish-oficeri i policisë Emiljano Nuhu ka deklaruar në një...
 • OPINION – PIKEPYETJET E NJE DENONCIMI TRONDITES!

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Jordan Daci – Jurist Basir Collaku – Gazetar Mentor Kikia – Gazetar     Në studion e emisionit “Opinion” është diskutuar mbrëmjen e sotme për denoncimin e ish-oficerit të policisë Emiljano Nuhu, i cili ka akuzuar se është kërcënuar nga dy deputetët socialistë...
 • OPINION – PD: MILIONAT QE DO SEKUESTROJME!

  Të ftuar: Florian Mima – Deputet i PD-së Gazmend Bardhi – Ish Minister Drejtesije Gjergj Buxhuku – Konfindustria Ervis Iljazaj – Drejtor “Mapo” Olti Rrumbullaku – Pedagog Mira Pogaci -Drejtore ekzekutive e bashkimit tregtar Sonte në “Opinion” diskutohet propozimi i PD për ligjin antimafia që parashikon sekuestrimin e pasurive...
 • OPINION -KE ARRESTUAN EUROPIANET NE SHQIPER

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Lorenc Vangjeli – Gazetar Anila Hoxha – Gazetare Besfort Lamallari – Zv/ministër i Brendshëm Basir Collaku – Gazetar     Ke arrestuan europianet ne Shqiperi! Zv/ministri i Brendshëm Besfort Lamallari thotë se grupi i “Bajri” i goditur të premten nga Policia e Shtetit,...
 • OPINION – EDI RAMA!

  Të ftuar: Edi Rama -Kryeministër i Shqipërisë Lorenc Vangjeli – Gazetar Andi Bejtja – Gazetar Ervis Iljazaj – Gazetar Robert Rakipllari – Gazetar Kryeministri Edi Rama është shprehur i vendosur mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Opinion”, në Tv Klan, për të shembur Teatrin Kombëtar dhe për të ndërtuar...
 • OPINION – RAMUSH HARADINAJ!

  Të ftuar:   Ramush Haradinaj – Kryeministri i Kosovës Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha mbrëmjen e së mërkurës në Tv Klan se është edhe do të mbetet kundër çdo marrëveshje me Serbinë që do të vinte nëpërmjet ndryshimit të kufijve. “Personalisht për vete jam kundër. Do mbetem kundër...
 • OPINION – PSE KA RENE ARSIMI NE SHQIPERI?

  Të ftuar: Aurel Plasari – Studiues Mark Marku – Pedagog Arben Malaj – Analist Arlind Qorri – Petagog Në lidhje të drejtpërdrejtë: Enxhi Sharxhi – Studente e psikologjisë në Cambridge University Studiuesi Aurel Plasari, të martën, theksoi se mungesa e të dhënave për arsimin publik vështirëson analizën për mbylljen...
 • OPINION – POLITIKANET, VETINGU PER PASURITE DHE KRIMI!

  Të ftuar: Gazmend Bardhi – Ish-ministri i Drejtësisë Ermonela Felaj – Deputete e PS-së Mustafa Nano – Gazetarë Prenç  Zogaj – Analistë Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, është shprehur në lidhje me draft-propozimin e PD-së për vettingun në politikë. Bardhi tha të hënën në studion e ‘Opinion’, se ky...
 • OPINION – SALI BERISHA!

  Të ftuar: Sali Berisha – Ish kryeministër i Shqipërisë Andi Bejtja – Gazetar Lorenc Vangjeli – Gazetar Robert Rakipllari – Gazetar Ervis Iljazaj – Gazetar Ish-Kryeministri Sali Berisha shprehet pro një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, por jo shkëmbimit të territoreve mes dy vendeve. I ftuar në emisionin “Opinion”...
 • OPINION – MASAKRA E SELENICES!

  Të ftuar: Ariana Rreli – Mjeke psikiatre Edlira Gjoni – Sociologe Etleva Delia – Gazetare Enrik Mehmeti – Gazetar Gazetari Enrik Mehmeti, të mërkurën, tregoi se masakra me armë zjarri në fshatin Resulaj të Selenicës në Vlorë, ndodhi me shumë gjasa pas sherrit për pulat mes Ritvan Zykajt dhe...
 • ALI AHMETI, MAQEDONIA, KUFIJNTE E KOSOVES!

  Të ftuar:   Ali Ahmeti – Kryetari i Bashkimi Demokratik për Integrim Kryetari i Bashkimi Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka treguar se në vitin 2001, maqedonasit kanë qenë pro ndarjes së Maqedonisë nga shqiptarët. I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Ali Ahmeti u shpreh se ka patur...
Emisione