Kategoria : OPINION

 • OPINION – HISTORIKU I PRESIDENTEVE PLURALIST!

  Të ftuar: Ilir Meta – President i Republikës  së Shqipërisë Intervista e Presidentit Meta për emisionin “Opinion” me gazetarin Blendi Fevziu në “Tv Klan” Blendi Fevziu: Zoti Meta, mirëmbrëma. U bë kohë që nuk jemi parë në një intervistë të tillë. Është një intervistë në fakt që nuk do...
 • Emision për Enver Hoxhën III (Video)

  Në serinë e tretë të ciklit mbi diktatorin Enver Hoxha, në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, trajtohet qeveria e tij pas prishjes së marrëdhënieve me Kinën. Në këto momente Shqipëria duket se mbetet krejtësisht e vetme dhe e izoluar. Ishte momenti ku në treshen drejtuese të Shqipërisë me...
 • OPINION – TE FSHEHTAT E SHPALLJES SE PAVARESISE!

  Të ftuar: Artan Lame – Studiues Ardit Bido – Drejtor i Përgjithshëm i Arkivave Niko Kotherja – Studiues Studiuesi Artan Lame, të mërkurën, deklaroi se patriotët shqiptarë me në krye Ismail Qemalin shpejtuan të shpallin Pavarësinë e Shqipërisë për shkak të kushteve historike dhe ngjarjeve që po zhvilloheshin në...
 • Emision për Enver Hoxhën II (Video)

  5 Marsi i vitit 1953 ishte data kur Stalini, diktatori i Bashkimit Sovjetik dhe një nga njerëzit që e kishte shndërruar atë në një perandori të pathyeshme, vdes në Moskë. Ky do të ishte një moment paqartësie për pjesën më të madhe të lindjes komuniste. Enver Hoxha në atë...
 • OPINION – MARREDHENIET SHQIPER – SHBA!

  Të ftuar: Aleksandë Arvizu – Ish ambasador i SHBA në Shqipëri   Fevziu: Ambasador Arvizu, Mirëserdhët në Shqipëri! Arvizu: Faleminderit! Është kënaqësi të kthehem. Fevziu: Më duket është hera e dytë apo e tretë që vini në Shqipëri pasi u larguat si ambasador i SHBA-ve? Arvizu: Hera tretë pasi...
 • Emision për Enver Hoxhën I (Video)

  Diktatori Enver Hoxha ishte një nga figurat më të rëndësishme të historisë së Shqipërisë. Ai sundoi me dorë të “hekurt”, që nga viti 1944 deri në vitin 1985 kur vdiq në Tiranë. Përmes emisionit “Opinion”, gazetari Blendi Fevziu ka sjellë në vitin 2004, në një emision të ndarë në...
 • OPINION – PSE IKIN MJEKET?

  Të ftuar: Sokol Xhepa – Mjek Eglantina Bardhi – Mjeke Petrit Vargu – Mjek Mira Rakacolli – Zv/ministrja e Shëndetësisë Iris Luarasi – Petagoge Leonard Solis – Doktor Largimet masive nga Shqipëria të mjekëve dhe infermierëve, kryesisht në Gjermani, tashmë është kthyer në një problem për vendin tonë. Sipas...
 • Misteret e tragjedisë së 9 Janarit 2004 (Video)

  Një ngjarje e rëndë tronditi familjet shkodrane në fillimet e vitit 2004. Të gjithë e kanë ndjekur ngjarjen tragjike të 9 Janarit, kur një gomone u mbyt në ujërat e kanalit të Otrantos, ndërsa udhëtonte nga Shqipëria drejt Italisë dhe për pasojë gjetën vdekjen 21 persona dhe 7 të...
 • OPINION – CFARE DO TE NDODHE ME UNAZEN E RE?

  Të ftuar: Dhurata Cupi – Deputete e PD-së Artan Hoxha – Analist Lorenc Vangjeli – Analist Arbi Mazniku – Nënkryetarë i Bashkisë së Tiranës Andi Bejtja – Gazetar Afrim Qendro – Drejtor i ARRSH Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbjan Mazniku është shprehur se në zonën e Unazës së...
 • OPINION – SI NDIKON FEMIJERIA NE JETEN TONE!

  Të ftuar: Edmond Tupe – Shkrimtar Reis Çiço – Gazetar Olesia Leço – Shkrimtare Oriela Nebiaj – Prezantuese Orinda Huta – Moderatore Rudina Dembacaj – Moderatore Ermal Maçi – Jurist Arlinda Çausholli – Shkrimtare Profesor Edmond Tupe, të mërkurën, është shprehur për ndikimin e viteve të fëmijërisë në jetën...
 • “Prishtina tjetër”-22 Qershor 1999

  Pasi avionët e NATO-s fluturuan fillimisht mbi Prishtinë qyteti mori një tjetër pamje dhe ritëm jetese. Pjesa më e madhe e banorëve që u kthyen sërish aty nuk e njohën më qytetin. Rrënojat dhe gërmadhat zëvëndësonin sheshet e dikurshme dhe rrugët dukeshin krejt të shkreta. Qyteti nuk u shkatërrua...
 • OPINION – A PO E VRASIN INTELIGJENCEN RRJETET SOCIALE?

  Të ftuar: Rezart Cenaj – Blogger Malvina Duraku – Bizneswomen Redi Shehu – Opinionist Bledi Salaj – Gazetar Aulona Musta – Gazetare Roza Lati – Moderatore Olti Curri – Blogger Në emisionin ‘Opinion’ po trajtohet një nga temat më aktuale në të gjithë botën, ndikimi i rrjeteve sociale. Në...
 • “Opinion Dosier”-Jeta e shqiptarëve të parë në Afrikën e Jugut, 1999 (Video)

  Rreth 150 vjet më parë 3 hollandëzë, 2 gjermanë dhe një portugez vendosi të lërë qytetin Cape në Afrikën e Jugut për t’iu kushtuar kërkimit të floririt në brendësi të vendit. Eksploratorë të kombësive të ndryshme kishin vënë re gjatë udhëtimeve të tyre se fise zezake dispononin zbukurime ari...
 • Intervista e rrallë e Mbretëreshës Geraldinë (Video)

  Intervista e gazetarit Blendi Fevziu me mbretëreshën Geraldinë është një nga materialet e rralla që është regjistruar nga Tv Klan në oborrin mbretëror shqiptar në Afrikën e Jugut. Kjo intervistë flet për një pjesë të historisë së Shqipërisë treguar nga vetë mbretëresha. Gjatë intervistës mbretëresha Geraldinë si e vetmja...
 • OPINION – AMARIKANET: KUSH E KA RRADHEN?

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Klodiana Lala – Gazetare Lorenc Vangjeli – Analist Alfred Peza – Gazetar Çlirim Gjata – Jurist Gaazmend Bardhi – Ish Minister Drejtesie Në lidhje direkte: Dritan Laçi – Gazetar Gazetari i emisionit ‘Opinion’, Dritan Laci, të enjten, në një lidhje të drejtpërdrejt nga...
 • OPINION – KUSH ISHTE MID’HAT FRASHERI?

  Të ftuar: Aurel Plasari – Studiues Studiuesi Aurel Plasari të mërkurën foli në lidhje me figurën e Mid’hat Frashërit dhe rolin e tij në Kongresin e Manastirit. Plasari u ndal tek ky moment i artë i historisë së Shqipërisë, duke treguar se nuk u paraqiten dy alfabete, por 36-të....
 • OPINION – AMBASADORI I BE-së NE SHQIPERI, LUIGI SORECA!

  Të ftuar: Luigi Soreca – Ambasador i Bashkimit Europian në Shqipëri Besnik Mustafaj – Shkrimtarë Fevziu: Zoti Ambasador, mirëserdhët në “Opinion”, shumë faleminderit për kohën tuaj. Përshëndetje. Fevziu: Shoh se flisni pak shqip? Ambasadori: Kam filluar të mësoj shqip, kështu që, përshëndetje, mirëmbrëma, është kënaqësi të jem këtu me...
 • OPINION – A PROVOKUAN GREKET NE GJIROKASTER?

  Të ftuar: Iris Luarasi – Petagoge Tomorr Alizoti – Jurist Arjan Çurri – Analist Bashkim Zeneli – Ish ambasador i Shqipërise në Greqi Artan Lame – Koleksionist Artan Hoxha – Gazetar Gazetari Artan Hoxha, të hënën, tregoi se tre pjesëtarë të forcave komando greke që shkaktuan masakrën e Peshkëpisë,...
 • VARRIM APO MANIFESTIM POLITIK?

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Prenç Zogaj – Analist Mustafa Nano – Gazetar Mark Marku – Analist Armand Shkullaku – Gazetar Në lidhje direkt: Arjan Çuri – Analist Orgest Sako – Gazetar Korrespondenti i Tv Klan, Orest Sako, të enjten, deklaroi se gjatë ceremonisë së varrimit të Kostandinos...
 • OPINION – USHQIME TE RREZIKSHME?

  Të ftuar: Dhurata Thanasi – Luga e Argjendtë Rashela Shehu – Gazetare Arvin Kita – Otium Enea Hoti – Drejtor i përgjithshëm në Drejtorinë Rregullatore Perputhshmërinë në Buqësi, Ushqim dhe Zhvillim Rural Saimir Kodra – Moderator i emisionit “STOP” Ilir Pilku – Ekspert i Buqësisë Çdo ditë në Shqipëri...
Emisione